15min be reklamos
2023 02 02, 19:00

Ar mokestis prideda saugumo? Gatvėje atsirado žalioji zona, bet dingo draudimas stovėti

Automobilių stovėjimas Vilniaus Žirmūnų rajone apmokestintas ir kartu nuimtas draudimą stovėti žymintis ženklas. Taip nutiko Minties gatvėje, ties J.Lelevelio mokykla. Šis ženklas čia stovėjo seniai, kaip manyta, dėl saugumo – kad geriau gatvė matytųsi išsukant iš kiemų, dabar 120 m atkarpoje teisėtai gali stovėti mašinos. Gyventojai kraipo galvas – o kaip su saugumu? O ir pats apmokestinimas jiems kelia klausimų.
Vilniaus Minties gatvėje nuo šiol parkavimas mokamas – žalia zona
Vilniaus Minties gatvėje nuo šiol parkavimas mokamas – žalia zona / 15min skaitytojo Pauliaus ir BNS nuotr.

Apmokestino daug gatvių

Prieš kelias savaites savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ išplatino pranešimą, kuriame vilniečius įspėjo, kad žaliąją ir geltonąją parkavimo zonas papildo naujai apmokestinamos gatvės

„Siekiant užtikrinti daugiau laisvų vietų gyventojams, nuo sausio 9 d. ir sausio 16 d. Vilniuje įsigalioja automobilių parkavimo pokyčiai – naujai apmokestinamos automobilių stovėjimo vietos. Šį pokytį imtasi įgyvendinti nuo praėjusių metų liepos 1 d., kai Vilniaus miesto taryba patvirtino atnaujintas rinkliavos zonų ribas“, – taip sprendimą motyvavo įmonė.

Tuomet „Susisiekimo paslaugos“ taip pat pranešė, kad pereinamuoju laikotarpiu (nuo sausio 9 d. iki sausio 22 d.), vairuotojai pasistatę automobilį šiose vietose ir nesumokėję rinkliavos mokesčio, iš karto nebus baudžiami, o tik įspėjami informaciniu pranešimu, primenančiu, jog tai mokama zona ir privalu sumokėti už stovėjimą.

Šalia Pelesos, Žirmūnų, Antakalnio, Lakūnų, S.Žukausko, J.Kubiliaus, Žygio gatvių žaliojoje zonoje atsidūrė ir Minties gatvė.

Buvo draudimas, nebėra draudimo

Būtent joje vietiniai gyventojai pastebėjo dar vieną pokytį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie Gazas