Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Avarijos liudininko vaidmuo – svarbesnis nei gali atrodyti

Avarijos vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Avarijos vietoje
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Kasdien šalies keliuose įvyksta dešimtys eismo įvykių. Vieni jų traktuojami tiesiog kaip techniniai incidentai, kur žmonės nenukenčia, kitų avarijų metų eismo dalyviams prireikia ir medikų pagalbos. Ką daryti tapus avarijos liudininku ar įvykio vietoje atsidūrus iš karto po avarijos?

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro viršininkas Virginijus Mačėnas GAZAS.LT skaitytojams pataria, ką daryti, jei jums prieš akis įvyko avarija.

Jei vairuotojai dėl aplinkybių nesutaria, jūsų parodymai ar vaizdo registratoriumo užfiksuota medžiaga pareigūnams palengvins tyrimą ir leis nustatyti avarijos kaltininką

„Jei matėte avarijos momentą, nelikte abejingi ir sustokite pasidomėti, ar niekas nenukentėjo. Jei žmonės sveiki, o jūs tapote eismo įvykio liudininku, informuokite apie tai vairuotojus. Jei vairuotojai dėl aplinkybių nesutaria, jūsų parodymai ar vaizdo registratoriumo užfiksuota medžiaga pareigūnams palengvins tyrimą ir leis nustatyti avarijos kaltininką. Tokiu atveju avarijos vietoje turėtumėte palaukti policijos pareigūnų. Jei skubate ir tam laiko neturite, palikite vairuotojams savo kontaktus. Dar geriau – paskambinkite bendruoju pagalbos numeriu 112, pasakykite, kad tapote avarijos liudininku, bet negalite laukti pareigūnų, praneškite savo vardą, pavardę, telefono numerį ir vėliau su jumis bus susisiekta“, – sako Virginijus Mačėnas.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Virginijus Mačėnas
Tomo Markelevičiaus nuotr./Virginijus Mačėnas

Kelių policijos biuro viršininkas sako, kad kelyje gali įvykti ir tokia situacija, kai tiesiog važiuodamas privažiuojate avarijos vietą. Jei pamatėte jau įvykusią avariją, nuo kelio nuvažiavusį automobilį ar susidūrusias transporto priemones – sustokite. Jūs galite būti tas, kurio dėka pavyks kažkam išgelbėti gyvybę.

Jei situacija dar rimtesnė ir žmogus automobilyje prispaustas, ar iškritęs iš automobilio – nepanikuokite. Čia prireiks Jūsų pirmosios pagalbos įgūdžių

„Jei važiuojate keliu ir matote jau įvykusią avariją, būtinai sustokite ir pasidomėkite, ar nėra sužeistų ar žuvusių žmonių. Jei įvykio vietoje radote sužalotų žmonių, nedelsiant kvieskite specialiąsias tarnybas. Jei situacija dar rimtesnė ir žmogus automobilyje prispaustas, ar iškritęs iš automobilio – nepanikuokite. Čia prireiks Jūsų pirmosios pagalbos įgūdžių. Skambinkite bendruoju pagalbos telefonu, informuokite apie įvykį ir situaciją bei prašykite operatoriaus, kad pasakytų, kaip suteikti pirmąją pagalbą. Klausydamas nurodymų ir padėdamas nukentėjusiajam sulauksite medikų, kurie tęs pagalbos teikimą. Jei žmogus automobilyje prispaustas – geriau sulaukti medikų, nes traukiant sužalotą žmogų ir nežinant kaip tą daryti, galima ir dar labiau pakenkti. Vertinkite situaciją, konsultuokitės su BPC operatoriumi“, – pasakoja V.Mačėnas.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Avarijos vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Avarijos vietoje

Puikiu nerašytų liudininko pareigų pavyzdžiu galima laikyti vyrą, sekmadienį Panevėžio rajone išvydusį, kaip susiduria „Seat“ ir „Audi“ automobiliai. Avarija įvyko liudininkui tiesiai prieš akis.

Vyras nepagailėjo savo laiko ir nuskubėjo pas avarijos dalyvius. Paaiškėjo, kad per avariją buvo sužeista moteris. Liudininkas palaukė medikų, policijos pareigūnų ir papasakojo savo akimis matytą situaciją bei padėjo medikams iš automobilio iškelti nukentėjusiąją.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Avarijos vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Avarijos liudininku tapęs vyras (dešinėje)

Virginijus Mačėnas taip pat primena, kad pastebėjus avariją ir sustojus padėti, automobilyje reikėtų įjungti avarinę šviesos siganlizaciją bei pastatyti avarinį ženklą. Automobilis turi būti pastatytas taip, kad netrukdytų eismui ir nekeltų pavojaus saugumui.

Jei važiuojate ne vienas – pasiskirstykite darbais. Vienas asmuo gali statyti avarinį ženklą, kitas skambinti į bendrąjį pagalbos centą, trečias – skubėti pas sužeistuosius. Taip sutaupysite sekundes, kurios kartais būna aukso vertės.

Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki spalio 23 d.: 2017 2726 3231 150
2016 2469 2940 143
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas