Dabar populiaru
Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki vasario 19 d.: 2018 385 431 31
2017 286 341 17
Publikuota: 2015 balandžio 28d. 15:12

„Briedis bebaimis“ – naujas mobilus saugaus eismo žaidimas vaikams

„Briedžio“ žaidimas
Organizatorių nuotr. / „Briedžio“ žaidimas

Tenka pripažinti, jog norėdami užtikrinti savo saugumą gatvėje ir kelyje, neapsieisite be atšvaito. Šis šviesą atspindintis elementas yra kone efektyviausia prevencinė priemonė tamsiuoju paros metu.

Ne veltui sakoma, jog vienas vienintelis atšvaitas gali žmogui išgelbėti gyvybę. Vis dėlto daugelis pėsčiųjų yra linkę nuvertinti šviesą atspindinčių priemonių svarbą. Liūdna, bet dažnai atšvaitus segėti atsisako jaunieji eismo dalyviai, mat jie negražiai atrodo.

Saugaus eismo kultūrą Lietuvoje propaguojantis projektas „Nebūk briedis“ pastebėjo, jog dažnas vaikas labai abejingai vertina saugumo gatvėje ir kelyje reikšmę, mat konkrečiai nežino, kokie pavojai jų tyko. Dažnai policijos pareigūnų ir tėvų gąsdinimai jaunam pėsčiajam atrodo hiperbolizuoti ir nedaro jokio įspūdžio.

Organizatorių nuotr./„Briedžio“ žaidimas
Organizatorių nuotr./„Briedžio“ žaidimas

Socialinio saugaus eismo projekto „Nebūk briedis“ komanda tokią problemą nusprendė išspręsti pasitelkdama šiuolaikines technologijas bei patikrintą mokymosi žaidžiant principą. Jau gegužės mėnesį kiekvienas turinti išmanųjį telefoną ar plančetę galės nemokamai parsisiųsti žaidimą „Briedis bebaimis“.

Žaidimo principas yra valdant herojų Briedį Bebaimį rinkti atšvaitus bei išvengti atvažiuojančių automobilių. Briedžiui kelyje suradus atšvaitą, atvažiuojantys automobiliai sulėtėja, mat vairuotojas pamato gyvūną žymiai anksčiau. Taip žaidimas atvaizduoja realų gyvenimą ir atšvaitų naudą.

Organizatorių nuotr./„Briedžio“ žaidimas
Organizatorių nuotr./„Briedžio“ žaidimas

Nuotaikingas personažas – Briedis Bebaimis, parinktas būtent dėl to, kad briedžiai dažnai tamsiuoju paros metu išbėga į kelią ir vairuotojai juos pastebi per vėlai. Briedis, kuris yra bene didžiausias gyvūnas Lietuvoje, miške su pavojais beveik nesusiduria, todėl taip drąsiai žengia į kelią. Šis gyvūnas, neturi savisaugos instinkto, kaip ir dažnas Lietuvos pėstysis, kuris nė nepagalvoja, kad kelyje tamsiuoju paros metu, norint išlikti matomu, reikia atšvaito.

Svarbu suvokti, kad tarp žmogaus ir briedžio yra esminis skirtumas – briedis atšvaito pats prisisegti negali, o žmogus gali.

Vairuotojas, važiuojantis su įjungtomis artimosiomis šviesomis 70 km/h greičiu, žmogų be atšvaitų pamatys likus vos 50 metrų ir jam liks tik 2 sekundės stabdymui. Su atšvaitais eismo dalyvis būtų pastebimas gerokai anksčiau, likus net 150 metrų arba 7 sekundėms anksčiau. Tad jeigu žmogus dėvi atšvaitą, vairuotojui liekai žymiai daugiau laiko sureaguoti ir imtis atsargumo priemonių, kad išvengtų eismo nelaimės.

Organizatorių nuotr./„Briedžio“ žaidimas
Organizatorių nuotr./„Briedžio“ žaidimas

Projekto „Nebūk briedis“ komanda tiki, jog žaisdami tokį mokomąjį žaidimą vaikai žymiai geriau ir greičiau įsisavins informaciją apie saugumo ir atšvaitų svarbą. O juk taip svarbu, kad visi eismo dalyviai laikytųsi Kelių eismo taisyklių bei jaustų atsakomybę už save.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas