Dabar populiaru
Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki kovo 22 d.: 2018 554 654 43
2017 487 582 35
Publikuota: 2017 vasario 10d. 12:29

Didelės baudos pėsčiųjų negąsdina – šie drąsiai eina per „raudoną“

Policijos reidas Vilniuje
15min / Dainiaus Cuberos nuotr. / Policijos reidas Vilniuje

Nuo Naujųjų metų įsigaliojus Administracinių nusižengimų kodeksui, dalis baudų už padarytus nusižengimus buvo pakeistos. Viena jų – pėsčiojo ėjimas degant draudžiamam šviesoforo signalui. Dabar už šią „nuodėmę“ tenka atseikėti nuo 20 iki 40 eurų.

Tačiau panašu, kad net ir kelias dešimtis eurų galinti siekti bauda neatgraso pėsčiųjų nuo kelių eismo taisyklių pažeidinėjimo.

Ketvirtadienį visame Vilniuje policijos pareigūnai vykdė reidus prie reguliuojamų pėsčiųjų perėjų, taip pat vietose, kur pėstieji yra įpratę kirsti gatvę, nors to daryti konkrečioje vietoje negalima.

Su vienu iš budėjusių ekipažu buvęs 15min žurnalistas suskaičiavo – maždaug per pusvalandį nubausti 5 taisyklių nesilaikę pėstieji. Visi jie kirto gatvę degant draudžiamam šviesoforo signalui vienoje Pylimo gatvės perėjoje.

Iš viso prie perėjų budėję ekipažai nubaudė 14 nedrausmingų pėsčiųjų.

Vienas senjoras atkakliai ginčijosi su patruliais. Vartydamas geltonąją kelių eismo taisyklių knygelę jis citavo, kad pėstiesiems draudžiama kirsti gatvę degant draudžiamam šviesoforo signalui, tačiau jis teigė, kad niekur nėra parašyta, jog už tai yra baudžiama.

Logikos tokiame sakinyje gal ir įmanoma rasti, tačiau vyras pamiršo, kad už bet kokį kelių eismo taisyklių pažeidimą yra numatyta atsakomybė.

Pagalvojęs, kad gal verta savo „teisybę“ įrodinėti teisme, vyras galiausiai sutiko su pareigūnais ir nukulniavo savo keliais, nešinas surašytu protokolu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas