Dabar populiaru
Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki vasario 19 d.: 2018 349 388 29
2017 253 303 15
Publikuota: 2016 rugpjūčio 12d. 16:22

Į policijos akiratį pateko be šalmų riedantys dviratininkai Alytuje

Mergina važiuoja dviračiu.
Fotolia nuotr. / Mergina važiuoja dviračiu.

Penktadienį Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai Alytuje surengė reidą, kurio metu sustabdyta daugiau nei 30 be šalmo važiavusių dviratininkų. Jiems primintos kelių eismo taisyklės ir rekomendacijos dėvėti šalmą bei išdalinti atšvaitai. Sustabdyti alytiškiai teigė, kad dažniausiai iš anksto apie galimas grėsmes kelyje net nepagalvoja, todėl neturi ir įpročio dėvėti dviratininko šalmo.  

Akcijos iniciatorės Europos bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje atstovai reido metu atkreipė Alytaus gyventojų dėmesį, kad dažnai dviratininkai patiria įvairiausių traumų, todėl reikėtų didesnį dėmesį skirti savo saugumui ir įvertinti savo galimybes. Dažnai dviratininkai eismo įvykių metu nukenčia susidūrus su automobiliais, tačiau dėl neatidumo nereikėtų kaltinti vien pastarųjų vairuotojų. Tokių atvejų ne retai padėtų išvengti, jei minėtų transporto priemonių vairuotojai laikytųsi kelių eismo taisyklių.

Kelių policijos pareigūnai pastebi, jog visų draugiškų reidų metu tikrai nemažai su vaikais sustabdytų dviratininkų būna pasirūpinę savo atžalų saugia kelione dviračiais, tačiau patys retokai būna su dviratininkų šalmais. Remiantis kelių eismo taisyklėmis, visi keliu važiuojantys nepilnamečiai dviratininkai ir jaunesni nei 18 metų amžiaus keleiviai privalo dėvėti šalmus.

Dviratininko šalmą dėviu, jei esu nusimatęs numinti dviračiu ilgesnį maršrutą, tačiau į miesto gatves dažniau išriedu be šalmo

Daugiau nei 20 metų ekologiška transporto priemone važinėjantis alytiškis Jonas teigė, kad stengiasi kasdien į darbą keliauti dviračiu, o laisvalaikiu išsiruošiantis ir į ilgesnes keliones po Alytaus apylinkes.

„Dviratininko šalmą visuomet dėviu, jei esu nusimatęs numinti dviračiu ilgesnį maršrutą ar keliauju atkarpomis, kuriose vyksta intensyvus automobilių eismas. Tačiau į miesto gatves dažniau išriedu be šalmo“, – sakė alytiškis.

Policijos reido metu sustabdyta 30 metų Alytaus gyventoja Ramunė sakė, kad apie poreikį įsigyti dviratininko šalmą rimtai pagalvoja, kuomet žiniasklaidoje perskaito naujienas apie eismo įvykiuose nukentėjusius dviratininkus. Alytiškė patikino, kad dviratininko šalmas jau įtrauktas į jos prioritetinių pirkinių sąrašą.

Draugiško reido organizatoriai primena, jei tik yra galimybė, dviratininkai privalo važiuoti dviračių taku, jų dviračiai privalo būti techniškai tvarkingi, turėti gale pritvirtintą raudonos spalvos atšvaitą ar žibintą, iš abiejų transporto priemonės pusių privalo būti pritaisyti oranžinės spalvos atšvaitai. Važiuojant keliu privalu dėvėti ryškiaspalvę, šviesą atspindinčią liemenę arba įsijungti baltos spalvos žibintą priekyje ir raudonos spalvos gale. Važiuojant tamsiu paros metu ar esant blogoms oro sąlygoms reikalaujama ir dėvėti šviesą atspindinčią liemenę, ir įsijungti žibintus.

Reido metu pabrėžta, kad visuomet svarbu dviračiu važiuoti atsargiai, nesiblaškant ir koncentruojat dėmesį į kelią ir įvykius jame. Nelaimės neaplenkia net ir labiausiai patyrusių dviratininkų, o nuo netikėtumų nėra apsaugotas nei vienas eismo dalyvis.

Policijos ir ERGO akcija, kurios metu vykdomi dėmesį į dviratininkų saugumą atkreipiantys reidai, nuo liepos 14 d. vyksta visoje Lietuvoje. Ji bus tęsiama iki pat didžiausio šalyje dviračių entuziastams skirto renginio „Velomaratonas“ pradžios rugpjūčio 21 d.

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, šiemet Lietuvoje eismo įvykiuose nukentėjo 156 dviratininkai, septyni neteko gyvybės. Eismo įvykių metu nukentėjo net 42 vaikai dviratininkai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas