2021 08 30, 17:21

Kaune iškilo naujas miestelis „Saugėnai“: stiprins vaikų saugaus eismo įgūdžius

Pirmadienį Kaune atidarytas Saugaus eismo miestelis „Saugėnai“. Pirmoji ir kol kas vienintelė Lietuvoje bei Baltijos šalyse tokio pobūdžio edukacinė erdvė iškilo Ašigalio gatvėje, Kauno A. Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos prieigose. Meras Visvaldas Matijošaitis įsitikinęs, kad šis projektas prisidės prie tolesnio progreso stiprinant saugumą miesto gatvėse, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Naujas miestelis Saugėnai
Naujas miestelis Saugėnai / Kauno savivaldybės nuotr.
Temos: 2 Kaunas Eismas

Teoriją išbandys praktikoje

Eiguliuose įsikūrusioje Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokykloje oficialiai pristatytas pirmasis Baltijos šalyse Saugaus eismo miestelis. Jame vaikai ugdys ir stiprins saugaus eismo įgūdžius ir bendrą supratimą apie keliuose galiojančias taisykles.

„Vaikus reikia mokyti laikytis saugaus eismo taisyklių nuo mažens ir ne tik pavienėmis teorinėmis pamokomis, saugaus eismo šventėmis ar atrakcijomis, bet ir realia, apčiuopiama patirtimi. Šis miestelis suteiks galimybę įgytas teorines žinias pritaikyti praktikoje, specialiai tam skirtoje saugioje erdvėje. Tai ne pirma naujovė, kurios ėmėsi Kaunas – mes jau matome realią naudą, kurią gatvėse davė tikrai pasiteisinęs vadinamasis rombų žymėjimas. Šiais metais Kaune nežuvo nė vienas eismo dalyvis, todėl ir toliau darysime viską, kad apsaugotume žmones“, – sakė „Saugėnų“ miestelio atidarymo juostą perkirpęs meras Visvaldas Matijošaitis.

Kelerius metus brendusi idėja

A.Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos direktorė Rasa Šerpytienė tiki, kad norinčiųjų apsilankyti „Saugėnuose“ bus.

„Jau dabar per mokslo metus mūsų edukaciniuose užsiėmimuose apsilanko 4–5 tūkstančiai vaikų, todėl žinia apie tokio miestelio atidarymą sulauks didelio susidomėjimo. Ši diena puiki ne tik Kaunui, bet ir visai Lietuvai. Nėra nieko svarbiau nei vaiko sveikata ir gyvybė“, – pridėjo R.Šerpytienė.

Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato viršininko Mindaugo Baršio teigimu, saugaus eismo tema šalyje išlieka svarbi ir šiomis dienomis, kadangi keliuose vis dar pasitaiko nelaimingų atsitikimų. Neretai vien tik teorinių žinių nepakanka.

Gatvės, pastatai ir net viadukas

„Saugėnais“ pavadinta naujoji „gyvenvietė“ greta Kauno A.Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos Ašigalio g. turi visą saugiam eismui užtikrinti reikalingą infrastruktūrą – šaligatvius, sankryžas, kelio ženklus, stoteles, geležinkelio pervažą ir netgi viaduką. Pirmadienį vykusiame atidaryme vaikai visa tai išbandė pasitelkdami mažuosius elektrinius automobilius, dviračius, paspirtukus ir riedlentes.

„Saugėnuose“ moksleiviai gali pasijausti tikrais eismo dalyviais, nes su mokyklos stadionu besiribojančiame komplekse įrengti bibliotekos, geležinkelio stoties, prekybos centro, degalinės, ligoninės ir policijos komisariato pastatų muliažai.

Be pamokų miestelyje taip pat galės vykti edukacijos, įvairūs renginiai ir šalies mastu rengiami saugaus eismo konkursai.

Pastaraisiais metais Kaune fiksuojama vis mažiau eismo įvykių. Nors praėjusiais metais mirčių kelyje išvengti nepavyko, jų sumažėjo 70 procentų. Šįmet per pirmus 8 mėnesius miesto gatvėse per eismo nelaimes nežuvo nė vienas asmuo.

Pasak Kauno mero pavaduotojo Andriaus Palionio, prie statistikos gerinimo ženkliai prisideda investicijos į susisiekimo infrastruktūros atnaujinimą.

Kauno savivaldybės nuotr./Vaikai išbandė Saugaus eismo miestelio infrastruktūrą
Kauno savivaldybės nuotr./Vaikai išbandė Saugaus eismo miestelio infrastruktūrą

„Per pastaruosius septynerius metus įrengta ar atnaujinta per 70 šviesoforinių sankryžų. Kai kuriose atsisakyta kairinių posūkių. Mieste nutiesta jau gerokai per šimtą kilometrų dviračių takų. Lygiagrečiai atnaujinama vis daugiau šaligatvių. Šiais metais gatvėse neliks paskutinių senų natrio šviestuvų, kuriuos pakeis modernūs LED žibintai. Visose pėsčiųjų perėjose atnaujiname žymėjimus ir įrengiame kryptinį apšvietimą“, – pasakojo vicemeras A.Palionis.

Be to, užtikrinti eismo saugumą padeda ir greičio mažinimo kalneliai, iškiliosios sankryžos bei atitvarai pavojingose vietose. Pasitelkdami vaizdo stebėjimo kameras vairuotojų elgesį keliuose prižiūri Eismo valdymo centro specialistai.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie Gazas