15min be reklamos

Kelininkai perspėja: maždaug 2000 km kelių Lietuvoje – dar netinkami važiuoti sunkiasvoriams

Nors Lietuvoje įsibėgėjo pavasaris, toli gražu ne visi keliai tinkami naudoti. Kelius prižiūrintys specialistai atkreipia dėmesį, šiuo metu Lietuvoje dėl polaidžio eismas yra apribotas 260 ruožų, t.y. beveik 2000 km, daugiausia Vilniaus, Panevėžio, Utenos apskrityse.
Pažliugės žvyrkelis
Pažliugės žvyrkelis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Praėjusių metų ruduo buvo ypač lietingas, kai kuriuose regionuose iškritusių kritulių kiekis buvo didžiausias per keliasdešimt metų. Rudenį įmirkusios kelių sankasos žiemos metu užšalo ir taip išsilaikė iki pat pavasario, todėl polaidžio, kuris gali tęstis dar kelias savaites, metu ypač susilpnėjo kelių konstrukcijos laikomoji geba. Asfalto ir žvyro dangos yra niokojamos sunkiasvorių transporto priemonių, todėl siekiant apsaugoti kelius, tam tikros masės transporto priemonėms ribojamas eismas. Apmaudu, kad pasitaiko nemažai pažeidėjų, ypač miškingų teritorijų keliuose“, – teigia Paulius Kairiūkštis, VĮ „Kelių priežiūra“ Vilniaus padalinio direktoriaus pavaduotojas.

Gyventojai prašomi būti pilietiškais ir apie pažeidėjus informuoti policijos pareigūnus, iš kurių taip pat tikimasi daugiau pagalbos, kovojant su pažeidėjais.

„Krovinių vežėjai, miškovežiai ir kt., planuodami maršrutus turėtų atkreipti dėmesį į informaciją, pateikiamą internetinėje svetainėje eismoinfo.lt tam, kad būtų išvengta finansinių nuostolių, nekiltų problemų gyventojams dėl dar labiau blogėjančios kelių būklės“, – įspėja kelių ekspertas.

Prasidėjus polaidžiui ir susilpnėjus kelių laikomajai gebai, žvyro dangoje formuojasi provėžos, įdubos ar iškylos, kurias kelininkai gali sutvarkyti tik esant tinkamoms meteorologinėms sąlygoms.

„Žvyro danga neturi būti sausa, bet neturi būti ir permirkusi nuo drėgmės. Daugumą kelių šį sezoną jau suprofiliavome, tačiau dalies ruožų kokybiškai suprofiliuoti kol kas dar neįmanoma. Atsižvelgdami į orų prognozes, darbus tikimės tęsti ir kitą savaitę“, – tikina P.Kairiūkštis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip inicijuoti daugiabučio renovaciją?
Reklama
Prasmingai ateičiai: 5 populiariausios vasaros stovyklos jūsų vaikui
Reklama
Iš Kauno į Dominikos Respubliką – studijuoti informatikos
Reklama
Šaltibarščiai pietums – nors ir kasdien: „Iki“ jungiasi prie festivalio ir skelbia specialių pasiūlymą skaniausiam vasaros valgiui
Parašykite atsiliepimą apie Gazas