15min be reklamos
2023 02 03, 08:51

Kuriam laikui Lietuvoje dar pakaks valstybinių numerių kombinacijų ir kas laukia paskui?

Valstybinius numerius transporto priemonėms išduodanti valstybės įmonė „Regitra“ per metus išdalija apie 200 tūkstančių numerių ženklų įvairiai registruojamai technikai. Automobilių, sunkvežimių ir autobusų bei kitos technikos, kuri ženklinama trijų raidžių ir trijų skaičių kombinacija, išduodami numeriai šiuo metu prasideda raide M. Tai reiškia, kad abėcėlė jau yra gerokai įpusėjusi.
Valstybiniai numeriai su skaičiais 666
Valstybiniai numeriai / 15min.lt nuotr.

15min GAZAS nusprendė pasidomėti, kuriam laikui dar pakaks likusių galimų kombinacijų ir kas lauks po to, kai visi įmanomi valstybinių numerių variantai bus pagaminti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Įsigaliojo nauji techninės apžiūros reikalavimai

Numerio ženklai yra unikalūs skaičių ir raidžių deriniai. Pagal valstybinius numerius galima identifikuoti transporto priemones ir už jas atsakingus asmenis.

Visos transporto priemonės, dalyvaujančios viešajame eisme, turi būti paženklintos numerio ženklais, kurie privalo atitikti nustatytus reikalavimus.

Jau išduota 6 milijonai numerių

Skaičiuojant nuo pirmojo AAA derinio, iš viso Lietuvoje automobiliams jau yra išduota daugiau nei 6 tūkst. raidžių serijų. O tai kiek daugiau nei 6 mln. bendrųjų numerio ženklų komplektų, kuriuos sudaro būtent 3 raidės ir 3 skaitmenys. Motociklams išduota apie 138 raidžių serijos. O tai yra beveik 138 tūkst. bendrųjų numerio ženklų komplektų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie Gazas