Dabar populiaru
Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki vasario 18 d.: 2018 349 388 29
2017 253 303 15
Publikuota: 2013 lapkričio 12d. 23:00

Lietuviai vasarinėmis padangomis važinėja iki pirmojo sniego

Padangų keitimas
Maksim Frantovskij nuotr. / Padangų keitimas

Šių metų ruduo lepina gerais orais, tad net praėjus lapkričio 10-ajai, paskutinei dienai, kai galima važinėti vasarinėmis padangomis, prie padangas keičiančių autoservisų eilių nėra. Pasak ekspertų, lietuviai rizikuoja ir iki pirmojo sniego važinėja vasarinėmis padangomis.

Vienoje iš „Melgos“ padangų montavimo ir prekybos vietų jos vadovas Dainius Petkūnas teigia, kad vilniečiai artėjančiam žiemos sezonui ruošėsi ir padangas pradėjo keistis jau prieš dvi savaites, tačiau būtent šiomis dienomis, kai jau įsigaliojo draudimas važinėtis su vasarinėmis padangomis, plūstelėjo daugiausia klientų.

Šiemet perka geresnes padangas

Dabar eilės padangoms pasikeisti palaukti tektų apie valandą. Padangų keitimo kainos čia svyruoja nuo 70 iki 140 litų. Populiariausios žieminės padangos, kuriomis Vilniaus vairuotojai apauna savo automobilius, pasak D.Petkūno, yra „TOYO“ ir „YOKOHAMA“, o taip pat restauruotos padangos „REIFEN HINGHAUS“.

„Prieš porą metų žmonės stengėsi pataupyti pirkdami padangas, rinkdavosi pigesnes, – pastebi D.Petkūnas, – tačiau dabar vis dažniau pasirenkamos geresnės, kokybiškesnės padangos ir prioritetas pirmiausia teikiamas saugumui, o ne kainai.“

Paklaustas, ar daug atsiranda žmonių prisiminusių padangas pasikeisti tik po pirmojo sniego, D.Petkūnas atsakė, kad tokių, žinoma, būna kiekvienais metais. Šiemet užmaršuolių bus gal netgi daugiau, juk prieš metus pirmasis sniegas iškrito dar spalio pabaigoje, tad daugelis padangas pasikeitė prieš lapkričio pirmąją.

Maksim Frantovskij nuotr./Padangų turgus
Maksim Frantovskij nuotr./Padangų turgus

Kauniečiai perka naujas padangas

Prisistatyti nepanoręs vieno garažo darbuotojas, paklaustas, ko žmonės laukia, atsakė: „Visi laukia pirmojo sniego.“

15min.lt pasidomėjo, kiek pasikeisti padangas Vilniuje kainuoja garažuose įsikūrusiuose mažuose autoservisuose. Padangas pasikeisti galima už 60 litų, tačiau, pasak meistrų, klientai neskuba. Prisistatyti nepanoręs vieno garažo darbuotojas, paklaustas, ko žmonės laukia, atsakė: „Visi laukia pirmojo sniego.“

Pasidomėjus padangų keitimo paslaugų kainomis kituose miestuose, paaiškėjo, kad Kaune autoservise „Auto Vici“ padangų keitimas kainuoja 70 litų. Prieš porą savaičių norint šiame autoservise pasikeisti padangas, tai buvo galima padaryti be eilių, tačiau šiomis dienomis reiktų šiek tiek palaukti.

Kauniečiai perkantys naujas padangas, dažniausiai renkasi „MICHELIN“ ir „DUNLOP“ firmų padangas. Garažuose įsikūrusiuose mažuose autoservisuose Kaune padangos keičiamos už 50 litų.

Miesteliuose vairuotojai taupo

Mažuose miesteliuose pasikeisti vasarines padangas žieminėmis kainuoja gerokai pigiau nei didmiesčiuose. Raseiniuose įsikūrusiame autoservise „Girilis“ padangų keitimo kaina yra apie 45 litus. O šio miestelio garažuose įsikūrusiuose mažuose autoservisuose padangos keičiamos vos už 30 litų.

Žmonės keičiantys padangas į naujas žiemines, dažniausiai renkasi „MICHELIN“ ir „BARUM“ firmas, tačiau taip pat nevengia ir restauruoti savo senas žiemines padangas ar įsigyti padėvėtas.

Bauda nuo 20 iki 40 litų

Lietuvos susisiekimo ministerijos duomenimis, lapkričio mėnesį eismo įvykių metu žūsta bene daugiausiai žmonių, o nemaža dalis nelaimių įvyksta dėl staiga pasikeitusių oro sąlygų ir dėl to, kad vairuotojai savo automobilių neparuošia žiemai.

Vairuotojai, nesuspėję laiku pasikeisti automobilio padangų ir važinėjantys vasarinėmis padangomis, po lapkričio 10d. gali būti ne tik nubausti policijos pareigūnų pinigine bauda nuo 20 iki 40 litų ar įspėjimu, bet, įvykus eismo įvykiui, rizikuoja prarasti teisę į draudimo bendrovės žalos atlyginimą. Įvykus eismo įvykiui ir nustačius, kad to priežastis yra nepakeistos automobilio vasarinės padangos žieminėmis, vairuotojui visus nuostolius gali tekti apmokėti pačiam.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas