Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Logika – su vasarinėmis padangomis ant apledėjusio kelio saugiau?

Slidžios Vilniaus gatvės
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Slidžios Vilniaus gatvės
Šaltinis: 15min
0
A A

Įstatymus visi žinome ir privalome jų laikytis, bet kartais tai tampa tikru absurdu.

Tiesiog sunku patikėti tokia nelogiška ir sveikam protui prieštaraujančia situacija, į kuria aš patekau dėl dygliuotų padangų. Žiemos sezono metu naudoju dygliuotas padangas, nes į darbą važiuoju apie 80 kilometrų ir dažniausiai rytais keliai dar būna nevalyti ir nebarstyti.

Tačiau širyt į darbą važiavau apledėjusiu ir nebarstytu keliu su vasarinėmis padangomis. Nes balandžio 11 dieną sustabdė kelių policijos patrulis, su arogantišku pasitenkinimu priminė, kad važiavimas dygliuotomis padangomis yra labai rimtas pažeidimas, paskyrė 14 eurų baudą ir anuliavo techninę apžiūrą. Ant protokolo buvo labai įdomi išvada – automobilis eismo saugumui kelia pavojų, todėl jo techninė apžiūra anuliuojama.

Pagal visą logiką, dabar mano automobilis su vasarinėmis padangomis pavojaus važiuojant apledėjusiu keliu nebekelia. Juolab kad trečiadienį prognozuojama šlapdriba – vadinasi, man važiuoti bus dar saugiau.

Šiaip labai norėtųsi tešlagalviams valdžioje palinkėti, kad ateitų į galvą bent viena logiška mintis ir supratimas, kad vis tik reikia rūpintis piliečiais, o ne įstatymo raidžių vykdymu. Tokios situacijos tiesiog neįmanoma įsivaizduoti kur nors Skandinavijos šalyse, kur iš tikro į tokias situacijas visada žiūrima racionaliai ir sprendimai priimami remiantis logika, o ne sausa įstatymo raide.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki rugsėjo 19 d.: 2017 2391 2852 135
2016 2174 2586 121
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas