15min be reklamos
2023 03 14, 07:00

Lietuvos keliuose – daugybė nepažymėtų kamerų: ką jos fiksuoja?

Latvijos žiniasklaida pranešė, kad kaimyninės šalies keliuose įvesta naujovė. Nuo vasario mėnesio meteorologų pastatytos kameros parodo ne tik kelių būklę ar temperatūrą, bet ir patikrina, ar sumokėti kelių mokesčiai.
Ne visi keliuose pastebi tokias kameras
Ne visi keliuose pastebi tokias kameras / TVNET.LV nuotr.

Lietuvos keliuose taip pat veikia daugybė skirtingų kamerų, kurios atlieka daugybę funkcijų. Todėl vairuotojai kartais susipainioja.

Kaip pasakytų saugaus eismo specialistai, visos kameros atlieka prevencinę funkciją. Juk ne kartą teko pastebėti, kad, vos pamatę vadinamąsias „kartuves“ kelyje Vilnius-Kaunas arba Kaunas-Jonava, vairuotojai pristabdo. Na, neveltui prieš šias nuo tolo matomas konstrukcijas stovi ženklai 636 – „Automatinė eismo kontrolė“.

Pasakysime dar daugiau: šios rūšies kameros tikrai matuoja automobilių greitį ir kitus parametrus. Tačiau už viršijimą ties „kartuvėmis“ policija nebaudžia.

Toliau apžvelgsime, kokių rūšių kameros darbuojasi Lietuvos valstybiniuose keliuose ir pateiksime Lietuvos automobilių kelių direkcijos komentarą, kurios kameros ne tik matuoja automobilių greitį, tačiau persiunčia informaciją apie pažeidimą policijai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Požymiai, kada jau metas keisti stogą. Patarimai planuojantiems įsirengti saulės elektrinę
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Parašykite atsiliepimą apie Gazas