15min be reklamos
2023 02 09, 07:01

Naudotų automobilių chirurgai: kodėl automatinės pavarų dėžės remontas yra brangesnis už mechaninės?

Lietuvos automobilių parko amžiaus statistika byloja, kad vidutiniškai mūsų tautiečiai vis dar važinėja, kiek didesnio nei penkiolikos metų amžiaus automobiliu. Šias transporto priemones į kategorijas galima skirstyti ne tik pagal degalų, kėbulo tipą, varančiąsias ašis, bet ir pagal transmisiją. Vieni automobiliai turi mechaninę pavarų dėžę, kiti – automatinę. Ir nuo to priklauso išlaidos remontui, kai susidursite su techninėmis šio agregato problemomis.
Automatinė pavarų dėžė
Automatinė pavarų dėžė / Inchcape nuotr.

Žymiai sudėtingesnis mechanizmas

15min GAZAS nusprendė panagrinėti temą apie naudotų automobilių pavarų dėžes ir jų remonto specifiką. Kiekvienam, kuriam teko susidurti tiek su mechaninės, tiek su automatinės pavarų dėžės remontu, paliudys, kad pastarosios remontas kainuoja gerokai daugiau.

Kodėl? Nes susimokate už tai, kad važiuodamas automobiliu turite mažiau užduočių. Už jus pavaras junginėja automatizuoti mechanizmai, tad natūralu, kad susidėvėti gali daugiau veikiančių dalių.

„Automatinėje pavarų dėžėje įvairių dalių ir komponentų yra tikrai dvigubai daugiau nei mechaninėje. Kiekviena pavara ten turi savo atskirą mechanizmą. Net tos paprastos, kiek senesnių, apie 15 metų automobilių pavarų dėžės jau yra su daug įvairių elementų. Tos pačios naujausios pavarų dėžės tai ten visai „kosmosas“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie Gazas