Dabar populiaru
Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki kovo 22 d.: 2018 559 658 44
2017 491 588 35
Publikuota: 2016 spalio 25d. 19:07

Policijos reidas: atšvaitus ignoruojančių eismo dalyvių pasiteisinimai nestebino

Panevėžio apskrities policija ir kelininkai vėl surengė jau tradicija tapusią prevencinę priemonę ir dalijo šviesą atspindinčias priemones tiems pėstiesiems ir dviratininkams, kurie vis dar spjauna į savo saugumą. Kelias valandas trukusios priemonės metu išdalinta dešimtys atšvaitų ir šviesą atspindinčių liemenių bei pirkinių krepšių.

Panevėžio apskrities VPK Kelių policijos tarnybos Veiklos organizavimo ir prevencijos poskyrio viršininkas Erikas Klimas kartu su VĮ „Panevėžio regiono keliai“ saugaus eismo inžinieriais Tomu Žagūniu ir Tadu Brazdžioniu į pažeidėjų „medžioklę“ leidosi besibaigiant dienai.

Šį kartą akcijos organizatoriai vėl nusprendė nerašyti protokolų pažeidėjams, tačiau kitaip juos priversti susimąstyti apie savo saugumą. Priemonė buvo pradėta vykdyti dar 16 valandą ir tęsėsi iki 23 valandos.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Akcijos akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Akcijos akimirka

Atšvaitų dalijimo komanda pirmiausia kelionę pradėjo nuo Panevėžio rajono ir pasuko Pušaloto gyvenvietės link. Dar pakeliui link Pušaloto, Bliūdžių kaime buvo sustabdytas dviratininkas, kuris nedėvėjo šviesą atspindinčios liemenės. Nors paros metas dar buvo šviesus, tačiau tokiu laiku liemenė būtina tuomet, jei ant dviračio nedega jokie žibintai.

Nors žibintai ir buvo sumontuoti, tačiau jie nedegė, o šviesą atspindinčios liemenės dviratininkas neturėjo. Ne bausti, bet protinti pažeidėjus pasiryžę akcijos organizatoriai dviratininkui padovanojo šviesą atspindinčią liemenę ir priminė, jog artėja tamsus paros metas, kuomet turi būti naudojami abu komponentai – ir žibintai, ir liemenė.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Akcijos akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Akcijos akimirka

Važiuojant per Bernatonių gyvenvietę sodų bendrijos link, pastebėta dviratininkė, kuri taip pat neturėjo liemenės. Ant jos dviračio taip pat buvo sumontuoti žibintai, tačiau veikiausiai dėl grožio, mat jie nedegė.

Bendraujant su moterimi paaiškėjo, kad liemenę ji turi, tačiau susipakavusi krepšyje. Čia pat iš pažeidėjos lūpų nuskambėjo jau šablonine fraze tapęs pasiteisinimas apie tai, kad ji važiuoja netoli, todėl liemenės ir neužsidėjo.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Akcijos akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Akcijos akimirka

Galiausiai jau pamažu temstant policijos pareigūnai ir kelininkai pasiekė Pušaloto gyvenvietę. Čia, greta parduotuvės buvo pastebėta senyvo amžiaus moteris, kuri ėjo ne šaligatviu, bet gatve. Senolė teigė, kad ant borto sunku užlipti dėl prastos sveikatos, todėl ji nusprendė keliauti važiuojamąja dalimi.

Kad pensininkė būtų matoma vairuotojams, jai padovanotas atšvaitas ir šviesą atspindintis pirkinių krepšys. Šios priemonės gali išsaugoti gyvybę tuomet, jei Pušaloto gyventoja nekeis savo įpročių vaikščioti gatvėmis, o ne šaligatviais.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Akcijos akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Akcijos akimirka

Pasvalio rajone atsidūrę akcijos rengėjai per vakarą sutiko dešimtis KET pažeidusių pėsčiųjų, kurie ėjo keliu ar gatve be atšvaitų, dviratininkų, spjaunančių į savo saugumą.

Pareigūnų užkalbinti pažeidėjai nesiginčijo, kad šviesą atspindinčios priemonės yra skirtos jų pačių saugumui. Tiesa, daugelis Kelių eismo taisykles pažeidusių asmenų tvirtino lyg mintinai išmoktas frazes, jog atšvaitus turi, bet paliko namie, arba keliauja netoli, todėl atšvaito, prožektoriaus ar liemenės sąmoningai neėmė.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Akcijos akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr./Akcijos akimirka

Policijos pareigūnai primena, jog tokios akcijos, kurių metu pažeidėjai drausminami ne protokolais, o dovanomis, nėra itin dažnos.

Akcijos rengėjai akcentuoja, jog eismo dalyviai turėtų būti atidesni ir bijoti ne baudų, bet blogiausios baigties – tikimybės tapti vienetu juodosios statistikos grafose.

Per devynis šių metų mėnesius Panevėžio apskrityje įvyko 217 eismo įvykių, kurių metu žuvo 18 ir buvo sužeistas 251 asmuo. Avarijų metu nukentėjo 46 pėstieji ir 19 dviratininkų. 9 pėstieji žuvo, gyvybės neteko ir 1 dviratininkas. Dėl pėsčiųjų kaltės įvyko 21 avarija, dėl dviratininkų – 16.

Daugiausia aukų pareikalavo incidentai Panevėžio rajone. Čia žuvo net šeši eismo dalyviai. Antroje vietoje pagal juodąją statistiką žengia Panevėžio miestas su penkiomis aukomis. Pasvalio rajone žuvo keturi žmonės.

Kol kas be tragiškų baigčių eismas vyksta Biržų rajone, kur šiemet dar nėra užfiksuotas nė vienas mirtinas incidentas kelyje, tačiau tamsus paros metas ilgėja, o kartu su juo auga ir pavojus patekti į eismo įvykį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas