Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 3d. 10:00

Primirštas KET punktas: kodėl kovą vairuotojams patartina dažniau žvalgytis per petį

Specialus kelių policijos reidas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Kelių policijos reidas

Daugelis vairuotojų kaip „Tėve Mūsų“ prisimena, kad KET reikalavimus padangoms reikėtų prisiminti nuo balandžio 1 d. Nes nuo šios dienos iki balandžio 10 privaloma pakeisti dygliuotas žiemines padangas.

Tačiau tai dar ne viskas, nes mopedų ir motociklų vairuotojams Latvijos pavyzdžiu taikomi kitokie reikalavimai padangoms. Taigi, jei nutirptų kovo 1 d. iškritęs sniegas, į gatves formaliai galėtų pasipilti dviračių motorinių transporto priemonių vairuotojai, kurių motociklai mūvi vasarinėmis padangomis.

Todėl automobilių vairuotojams ir pėstiesiems reikėtų būti dėmesingesniems ir dažniau vertinti situaciją važiuojamojoje dalyje.

Kaip keitėsi KET reikalavimai motociklų padangoms

Primename, kad 2014 m. spalio 11-ą dieną buvo priimtas įstatymas, kad žieminės padangos privalomos ne tik automobiliams, bet ir motociklams. Tad anksčiau nei numato terminas į gatvę išvažiavę motociklininkai, kurie naudoja vasarines padangas, automatiškai tampa pažeidėjais.

Tą kartą Susisiekimo ministerijos Saugaus eismo skyriaus vedėjo Vidmanto Pumpučio teigimu, toks įstatymas buvo priimtas siekiant sumažinti į avarijas patekusių motociklininkų skaičių.

Jo teigimu, statistiškai tikimybė važiuojant motociklu žūti kelyje yra 18 procentų didesnė nei važiuojant automobiliu. Nes praeityje yra buvęs ne vienas atvejis, kai žiemos metu į avariją papuolė motociklininkai, važiavę vasarinėmis padangomis. Tai buvo viena iš priežasčių pakeisti įstatymą.

Nedidelės privilegijos motociklininkams: žieminės padangos – tik žiemos mėnesiais

Tačiau vėliau priimtas papildymas, numatantis, kad mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius eksploatuoti su vasarinėmis padangomis draudžiama gruodžio–vasario mėnesiais, taip pat kovo–lapkričio mėnesiais, jeigu bent dalis važiuojamosios dalies, kuria važiuojama, yra apsnigta ar apledėjusi.

Kitaip tariant, formaliai nuo kovo 1 d. į kelius gali išvažiuoti ir tie motociklininkai, kurie nebuvo įsigiję žiemos mėnesiais reikalaujamų padangų. Žinoma, jei leidžia oro sąlygos.

Nuo kovo 1 d. į kelius gali išvažiuoti ir tie motociklininkai, kurie nebuvo įsigiję žiemos mėnesiais reikalaujamų padangų.

Policijos pareigūnų teigimu, motociklo ar mopedo vairuotojas privalo įvertinti meteorologines sąlygas ir turėti omeny, kad vasarinės padangos yra efektyvios tuomet, kai oro temperatūra – aukštesnė nei 7 laipsniai šilumos.

Kiekvienais metais motociklininkų sezono pradžia būna pažymėta susidūrimais, nes kiti eismo dalyviai per žiemą atpranta dažniau dairytis per petį. Tai ypač aktualu automobilių vairuotojams, kurie dažnai nepastebi motociklininkų.

Ir nors kovo pradžia buvo atšiauri ir snieguota, sinoptikai jau žada pavasarį. Kitos savaitės viduryje dienomis temperatūra svyruos nuo 6 iki 9 laipsnių šilumos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

02:18
02:03
01:30

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie Gazas