Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 18d. 12:01

Savivaldybėms – apdovanojimai už darniausio miesto viziją. Stebėkite transliaciją

Renginio akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Renginio akimirkos

Balandžio 19 d., penktadienį, 10 val. Martyno Mažvydo bibliotekoje vyksta Darnaus judumo forumas, kuriame bus aptarta šalies savivaldybių pažanga judant darnaus miesto vizijos link bei apdovanoti ateities miestai.

Lietuvos miestai, kuriuose gyvena daugiau kaip 25 tūkst. gyventojų, taip pat miestai, turintys kurorto statusą, jau turi parengtus ir patvirtintus darnaus judumo mieste planus (DJMP). Savo planą jau baigia ruošti ir Kauno miestas.

TRANSLIACIJĄ STEBĖKITE: Susisiekimo ministerijos Facebook profilyje - https://www.facebook.com/susisiekimo.ministerija/

„Parengtuose darnaus judumo mieste planuose didelis dėmesys skiriamas pėsčiųjų, dviračių, viešojo transporto infrastruktūrai, tinkamam žmonių, turinčių specialiųjų poreikių, infrastruktūros pritaikymui. Tikimės, kad įgyvendinus šiuos planus pagerės miestiečių gyvenimo ir keliavimo kokybė, didžiuosiuose miestuose sumažės automobilių spūstys“, sako susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Tikimės, kad įgyvendinus šiuos planus pagerės miestiečių gyvenimo ir keliavimo kokybė.

Ateities miesto apdovanojimai bus įteikti trims savivaldybėms, kurių darnaus judumo planų scenarijuose iki 2030 m. numatytos labiausiai keliavimo įpročius keičiančios bei aplinkai draugiškiausios judumo priemonės, sėkmingiausiai į DJMP rengimo procesą visuomenę įtraukusioms bei į jų lūkesčius įsiklausiusioms savivaldybėms. Savivaldybių parengtus DJMP vertina ir nugalėtojus atrinks Susisiekimo ministerijos sudaryta Darnaus judumo mieste plano komisija.

Darnaus judumo forume Susisiekimo ministerijos atstovais pristatys darnaus judumo mieste planus bei tolesnius veiksmus, Edinburgo Napier universiteto dėstytojas Tom Rye pasidalys Europos šalių darnaus judumo gerąja patirtimi, Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centro atstovas James McGeever supažindins su Kelionių planavimu ir nauda visuomenei, Transporto inovacijų centro vadovė Monika Poškutė aptars Lietuvos mobilumo ekosistemą ir jos galimybes miestui, vaikščiojimo ir pažinimo naudą visuomenei bei #walk15 partnerystės galimybes savivaldybėms pristatys Vlada Musvydaitė, savo įžvalgomis apie šiuolaikinio planavimo tendencijas ir jų įtaka ateities miestams dalysis architektas Martynas Marozas, KTU Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centro atstovai Darius Pupeikis ir Kęstutis Zaleckis kalbės apie darnią urbanistiką.

Darnaus judumo forumą organizuoja Susisiekimo ministerija kartu su Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centro koordinuojamo tarptautinio projekto „Prosperity“ komanda.

Lietuva nuo 2011 m. padarė didžiausią pažangą Darnaus judumo mieste planų (DJMP) skatinime, rengime ir įgyvendinime.

Europos Komisijos finansuojamo projekto „Prosperity“ koordinatorių vertinimu, Lietuva nuo 2011 m. padarė didžiausią pažangą Darnaus judumo mieste planų (DJMP) skatinime, rengime ir įgyvendinime, ir dabar kartu su Belgija, Norvegija, Ispanija ir Prancūzija patenka prie pirmosios kategorijos šalių, turinčių gerai išvystytą darnią miestų susisiekimo planavimo sistemą, kuri remiama nacionaliniu lygmeniu.

Pranešimas spaudai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas