Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių gatvėmis ir aplinkkeliais lakstęs motociklininkas atėjo į protą – pasuko į trasą

Zigmas Jaunzemnieks
Organizatorių nuotr. / Zigmas Jaunzemnieks
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

Motociklininkas iš Šiaulių Zigmas Jaunzemnieks ne kartą patyrė adrenalino antplūdį skriedamas Šiaulių gatvėmis, kol suprato, kad tai tapo per daug pavojinga. Vyras teigia, kad pavojus ir rizika lenktynių trasoje daug mažesnė lyginant su pavojais, kuriuos išprotėję greičio maniakai kelia sau ir kitiems važinėdami gatvėmis.

Atėjus šiltąjam metų sezonui, gatvėse pasigirsta „aštrus“ motociklų garsas, kuris pėstiesiems ir automobilių vairuotojams kelia siaubą, o motociklininkų odą verčia pašiurpti.

„Prieš daugiau nei metus buvau vienas iš tų motociklininkų, kurie skriedavo Šiaulių gatvėmis ir aplinkkeliais, nes greitis ir adrenalinas visada buvo mano „poilsis“. Viskas pasikeitė praeitais metais, kai pirmą kartą nutariau išbandyti savo jėgas Kačerginės „Nemuno žiede“ organizuojamoje moto dienoje (Track day). Tuomet mano požiūris į važiavimą motociklu pasikeitė kardinaliai. Atvažiavęs į trasą supratau, jog nemoku važiuoti taip gerai kaip galvojau, turbūt taip pat galvoja kiekvienas motociklininkas, pirmą kartą atvažiavęs į trasą, tačiau džiaugiausi, kad kiekvienu važiavimu reikalai klostėsi geriau ir geriau.  Po ilgos ir varginančios dienos ant motociklo, vakare galėjau galvoti tik apie vieną dalyką – skrieti gatvėmis nebedomina“ , – apie pirmąjį savo važiavimą trasoje pasakoja Z.Jaunzemnieks.

Organizatorių nuotr./Zigmas Jaunzemnieks
Organizatorių nuotr./Zigmas Jaunzemnieks

Tokios moto dienos organizuojamos visą šiltąjį metų sezoną, beveik kiekvieną savaitgalį. Jos vyksta ne tik Kačerginės „Nemuno žiede“, tačiau ir Latvijos  „Bikernieku“, bei Estijos „Auto24ring“ trasose. Renginio metu vyksta 6 kvalifikaciniai važiavimai po 20 min., kurių metu profesionalia laiko matavimo įranga fiksuojamas dalyvių rato įveikimo laikas.

Motociklininkai suskirtomi į keturias grupes (A,B,C ir D), pagal važiavimo tempą. Dienos pabaigoje organizuojamos dvejos varžybos – greitesniųjų ir lėtesniųjų. Kiekvienų lenktynių prizininkai apdovanojami organizatorių ir rėmėjų dovanomis.

Organizatorių nuotr./Zigmas Jaunzemnieks
Organizatorių nuotr./Zigmas Jaunzemnieks

„Greičio mėgėjams moto dienos – puiki alternatyva. Patirtis trasoje yra neįkainojama, o įspūdžiai – neišblėstantys. Mano nuomone, kiekvienas motociklininkas , siekiantis tobulinti savo lenktyninius vairavimo įgudžius turėtų pasirinkti trasą, nes tuomet ir gatvėmis lėkti nebesinori“ – dalinasi patirtimi Z. Jaunzemnieks.

„Tai višiskai paprasta. Jei turi motociklą, motociklininko aprangą ir apsaugas, reikia tik nusigabenti motociklą į trasą. Ten nuvykus lieka tik sumokėti startinį mokestį, išklausyti saugumo instruktažą ir jūs jau trasoje“ – pasakoja Zigmas.

Organizatorių nuotr./Zigmas Jaunzemnieks
Organizatorių nuotr./Zigmas Jaunzemnieks

Paklaustas, kas trasoje svarbiau – geras vairuotojas, ar motociklas, vyras prisimena atmintyje įstrigusius trenerio žodžius.

„Pamenu, vienoje moto dienoje, vykusioje Rygoje, dalyvavo moto sporto treneris. Ten jis dalino įvairiausius patarimus motociklininkams. Man itin įstrigo viena jo pasakyta frazė – „Motociklas gali važiuoti daug greičiau ir geriau jei tik jūs jam netrugdysite“. Manau tai atsako į jūsų klausimą“

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas