15min be reklamos
2023 02 24, 09:15

Sukurtos „prisipučiančios“ kelnės su įmontuota saugos pagalve

Švedai sukūrė pirmą pasaulyje saugos pagalvę, kurią galima nešioti kaip kelnes. Kompanija Airbag Inside Sweden AB paskelbė, kad sukūrė oro pagalves, montuojamas į kelnes bei liemenę.
Airbag inside sukurtos kelnės su oro pagalve
Airbag inside sukurtos kelnės su oro pagalve / Airbag inside nuotr.

Patys gaminiai pavadinti labai paprastai: Airbag Jeans ir Airbag Vest. Visa sistema, komplektas vadinamas taip pat gana paprastai – Airbag Outfit.

Apsauginė smūgiams atspari apranga pirmiausia skirta motociklininkams. Oficiali pasaulinė produkto premjera turėtų įvykti iki vasario pabaigos. Ir kelnes, kaip ir liemenę, sudaro išorinis audinio sluoksnis ir po juo paslėptas sintetinis oro pagalvių komplektas.

Kiekvienas komponentas turi keičiamą talpą su suslėgtomis dujomis – anglies dioksidu.

Sistema suveikia tuo metu, kai avarijos metu motociklininkas išskrenda iš balno. Tuo pačiu metu prie motociklo korpuso pritvirtintas laidas ištraukia dujų balionėlių apsauginių vožtuvų kaiščius. Pastarasis akimirksniu pripučia kelnes ir liemenę. Oro pagalvės drabužiuose sušvelnina nelaimėlio kūno smūgius į asfaltą ar kitas transporto priemones.

Panašiai kaip ir Dakaro ralyje naudojamose apsauginėse liemenėse, praėjus kelioms minutėms, dujos pamažu pasišalina iš kelnių ir liemenės.

Tačiau tai nereiškia, kad po to liemenę ir kelnes reikia išmesti. Apsauginis įtaisas yra daugkartinio naudjimo. Pakanka pakeisti tuščius dujų balionus naujais. Išorinę medžiaginė oro pagalvės komplekto dalį reikia nuvalyta nuo nešvarumų ir toliau gali būti be problemų naudojama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Požymiai, kada jau metas keisti stogą. Patarimai planuojantiems įsirengti saulės elektrinę
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Parašykite atsiliepimą apie Gazas