Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 1d. 10:42

Susipažinkite: nuo balandžio 1 d. įsigalioja rimti KET ir Baudžiamojo kodekso pokyčiai

Keturių eismo juostų automagistralės „Via Baltica“ atidarymas
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / Kelių policija

Be jokios abejonės, daugeliui vairuotojų balandžio 1-oji asocijuojasi ne tik su juokais. Nuo šios dienos, kaip ir kiekvienais metais, keičiasi automagistralėse leistinas maksimalus greitis ir nusidriekia eilės prie padangų keitimo dirbtuvių: žieminės pradedamos keisti vasarinėmis.

Žemiau trumpai išvardysime svarbiausius pokyčius, kurie įsigaliojo nuo balandžio 1-osios.

Sudie, žieminės padangos

Iki balandžio 10 d., pagal Kelių eismo taisykles, privaloma pasikeisti dygliuotas žiemines padangas. Jei su jomis bus važinėjama po šio laikotarpio, gresia pareigūnų sankcijos.

Didėja leistinas greitis automagistralėse

Nuo balandžio 1 d. leistinas greitis automagistralėse didėja iki 130 km/val., o greitkeliuose – iki 120 km/val. „Žiemos“ laikotarpiu leistinas maksimalus greitis buvo 110 km/val.

Greičiau gali važiuoti ir „klevo lapai“. Pradedantys vairuotojai (iki 2 metų stažo) greitkeliuose gali važiuoti 90 km/val., o automagistralėse – 100 km/val.

Vairavimo mokyklos „Draiveris“ vairavimo instruktorius ir teorinių paskaitų dėstytojas Egidijus Šimkūnas, paklaustas apie naujas normas, neabejojo, kad šį pakeitimą reikia vertinti teigiamai.

„Eisme susidaro greičių skirtumas, kuris yra labai pavojingas lenkiant. Taip pat važiuojantys lėčiau stabdo eismą, dėl to susidaro automobilių kolonos ir spūstys. O ir šis pakeitimas esminių skirtumų neturės, juk dažniausiai jauni žmonės vis tiek važiuoja greičiau nei numatyta KET. Be to, užsienio šalyse tokių apribojimų pradedantiesiems visai nėra, todėl be jų nebus blogai ir mums“, – aiškino instruktorius.

„Klevo lapų“ gyvenimas lengvėja

Nuo balandžio 1 d. ilginamas pradedančiųjų vairuotojo pažymėjimų galiojimo laikas iki 3 metų. Jį bus galima pasikeisti kaip ir dabar – praėjus 2 metams –, tačiau nebereikės skubėti tai padaryti per 10 dienų iki pažymėjimo galiojimo pabaigos. Tam bus skirti papildomi metai.

Vairuotojo blaivumas bus nustatomas vietoje

Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos pateiktam nutarimui, kuris numato naują tvarką tikrinant vairuotojų girtumą.

Numatyta, kad virš 1,5 promilės įpūtusiam vairuotojui teks į matuoklį pūsti ne vieną, o du kartus ir to užteks girtumui patvirtinti. Pareigūnams su pažeidėju į ligoninę vykti tirti kraujo nebereikės. Be to, už vengimą tikrintis girtumą iškart bus taikoma baudžiamoji atsakomybė. Šie pakeitimai įsigalios nuo balandžio pirmos dienos.

Panaikintos įstatymo spragos: neblaivūs vairuotojai neišsisuks

Baudžiamojo kodekso pataisos numato, kad vairuotojui, atsisakiusiam tikrintis blaivumą, bus taikoma tokia pat bausmė, kaip ir nustačius 1,5 promilės girtumą, t.y. už tai gali būti skiriama bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki vienų metų.

Iki šiol blaivumą tikrintis vengusiems vairuotojams taikyta administracinė atsakomybė.

Griežtėja baudos neblaiviems vairuotojams

Nuo balandžio 1 d. didėja piniginės baudos neblaiviems vairuotojams, įpūtusiems nuo 0,4 iki 1,5 promilės (800-1100 Eur, teisė vairuoti atimama nuo metų iki pusantrų). Iki šiol pažymėjimas buvo atimamas tam pačiam laikotarpiui, tačiau bauda tesiekė 300-450 Eur.

Jei neblaivus asmuo padarytų avariją bauda išaugtų iki 1200-1500 Eur.

Už vairavimą neblaiviam pakartotinai – 1000-1500 Eur., o teisę vairuoti nuo šiol už tokį prasižengimą galima prarasti 3-5 metams.

Chuliganiškas vairavimas

Lenkimas per ištisinę liniją, nelegalios lenktynės, pavojaus sukėlimas prilyginami chuliganiškam vairavimui.

Už tokius pažeidimus – bauda nuo 170 iki 230 Eur. Jei tokį KET pažeidimą padarys neturintis teisės vairuoti asmuo, bauda didės iki 450-600 eurų. Jei vairuotojas apsvaigęs – iki 900-1200 eurų.

Neblaivūs kelių chuliganai bus baudžiami suma nuo 1200 iki 1500 Eur.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:57
02:07
04:15

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie Gazas