Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Telšių policija po nepilnamečio vairuotojo mirties krėtė gimnazistus

Avarija Telšių rajone
Giedros Akavickienės nuotr. / Avarija Telšių rajone
Šaltinis: 15min
0
A A

Tragiška avarija Telšių rajono Džiuginėnų kaime link Germanto ežero, kur į ąžuolą atsitrenkus automobiliui žuvo septyniolikametis vairuotojas, sunkiai sužaloti jo jaunesni draugai, atkreipė visuomenės ir policijos dėmesį.

Žuvo mamos automobilyje

Gegužės 1-osios vakarą į storakamienį ąžuolą trenkėsi Telšių „Džiugo“ gimnazijos gimnazisto vairuojamas „Ford Mondeo“. Pavojingame posūkyje automobilis lėkė į mirtį su dviem jaunuoliais ir trim merginomis. Visi jie – nepilnamečiai.

Trys bendrakeleiviai išgabenti į Klaipėdos miesto ligoninę, jų tėvai ašaras tramdė Reanimacijos skyriuje, ketvirtai keliauninkei pasisekė labiausiai, ji gydosi namuose.

Metalo krūva virtęs automobilis priklauso žuvusio jaunuolio motinai.

Abejojama, ar mama nežinojo, kad mašinos raktelius pasiėmė teisių dar neturintis septyniolikametis sūnus.

Neretoje šeimoje toks elgesys toleruojamas prieš aplinkinius pasiaiškinant, kad vaikas tuoj tuoj gaus vairuotojo pažymėjimą.

Dažniausiai tėvai mesteli: „Tik nepakliūk policijai, antraip iš savo sutaupytų kišenpinigių mokėsi baudą“. Šiuo atveju nebėra ant ko pykti, jauno žmogaus nebėra.

Patikrino 88 vairavusius mokinius

Į skaudžią eismo nelaimę operatyviai sureagavo Telšių policija. Dvi dienas Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai tikrino asmenis, atvažiuojančius automobiliais į Telšių miesto mokyklas.

Policininkai vykdė prevencinę priemonę prie Žemaitės, „Džiugo“ ir V.Borisevičiaus gimnazijų bei „Ateities“, „Atžalyno“ pagrindinių mokyklų.

Akcijos metu iš viso buvo patikrinti 181 automobilio ir 15 motorolerių vairuotojai. Iš jų – 88 mokiniai.

Už „drąsą“ – protokolai

Pareigūnai neslėpė, kad juos labai nustebino mokinių „drąsa“, taip pat tėvų ir mokytojų neatsakingumas ir lengvabūdiškas požiūris į vaiko saugumą, jo gyvybę.

Nustatyti du septyniolikmečiai, atvažiavę automobiliais, ir vienas penkiolikametis, atvykęs motoroleriu, kurie, suprantama, neturėjo teisės vairuoti. Dar 7 vairuotojai pažeidė kitas Kelių eismo taisykles (vežėsi vaiką ne tam skirtoje kėdutėje, kalbėjo telefonu, nebuvo prisisegę saugos diržais, nepaisė kelio ženklų ir kt.).

Telšių policijos teigimu, tokios prevencinės priemonės bus vykdomos ir toliau. Pareigūnai prašo jaunuosius vairuotojus, tėvelius ir mokytojus būti atsakingesniems.

Tėvai dar teisių neturintiems nepilnamečiams perka automobilius, o mokytojai žiūri pro pirštus matydami, kad rytą į gimnazijas vaikai atvyksta „ratuoti“. Juk kartais net patiems mokytojams aikštelėse nebėra, kur pastatyti mašinos.

Telšių policija savo tinklapyje paskelbė, jog užtikrinti vaikų saugumą – turėtų būti vienas iš pagrindinių mokymo įstaigos tikslų. Mokyklos bendruomenė turi rūpintis kiekvienu savo nariu, saugia jo kelione, jo elgesiu ir sudrausminti pastebėjus, kad elgiasi netinkamai.

Lietuvos automobilių kelių direkcija Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija
Statistika Metai Eismo įvykių Sužeista Žuvo
Lietuvos keliuose iki rugpjūčio 23 d.: 2017 2097 2504 121
2016 1895 2255 112
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas