Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2018 10 05 /12:29

Vilniaus policininkai Kaune surengė masinį reidą

Penktadienio rytą policijos pareigūnai iš Vilniaus tikrino Kauno vairuotojų blaivumą.
Policijos reidas
Policijos reidas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Temos: 2 Policija Reidas

Priemonė pavadinimu „Švarių vairuotojų paieška“ surengta R.Kalantos gatvėje. Pradžioje vilniečiai ketino dirbti Ateities plente, tačiau dėl čia vykdomų kelio remonto darbų to padaryti jiems nepavyko. Tad trimis automobiliais atvykę policininkai darbą pradėjo netoli Amalių pervažos, prie „Circle K“ degalinės.

Pagrindinis reido tikslas – koncentruoti vairuotojų blaivumo patikrinimai. Policininkai ginkluoti naujos kartos alkoholio matuokliais, kurie leidžia nustatyti pirminį blaivumo lygi. Patikra trunka vos keletą sekundžių, todėl dirbdami tiesiog gatvėje pareigūnai turėjo galimybę patikrinti visus pravažiuojančių automobilių vairuotojus.

Per dvi valandas R.Kalantos gatvėje įkliuvo tik vienas lengvai įkaušęs vairuotojas. Už automobilio „Volvo“ vairo sėdėjęs vyras įpūtė 0,44 promilės. Tai yra lengvas girtumo laipsnis. Jis prisipažino, kad svaigalais svaiginosi vakar.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Policijos reidas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Policijos reidas

Vienas pirmųjų pažeidėjų įkliuvo už vairavimą neužsisegus saugos diržo. Sunkvežimio vairuotojas teisinosi, kad pamatęs policijos pareigūnus stabdančius visus automobilius atsisegė diržą, nes manė, kad reikės išlipti.

– Kaip dabar įrodyti, kad taip ir buvo. Jų daug, o aš vienas, – 15min žurnalistui guodėsi vairuotojas.

Netrukus į policininkų akiratį papuolė įtarimų sukėlęs statybininkas sėdėjęs už „Volkswagen“ vairo. Paaiškėjo, kad vyras už automobilio vairo sėdo neturėdamas tam teisės. Vairuotojo pažymėjimas jam buvo atimtas vos prieš dvi savaites už kitus nusižengimus.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Policijos reidas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Policijos reidas

Tai nebuvo vienintelis beteisis vairuotojas. Po akimirkos policijos pareigūno rankose jau buvo „Audi“ automobilio rakteliai paimti iš vos 18 metų sulaukusio vairuotojo. Sausio mėnesį pilnamečiu tapęs vaikinas išsilaikyti vairuotojo pažymėjimo dar nespėjo, tačiau tai nesutrukdė šalia pasisodinus merginą važiuoti viešo naudojimo keliais.

„Volkswagen Transporter“ vairuotojas prie automobilio kablio prisikabinęs ir tempė specialų agregatą, kuris neturėjo valstybinio numerio taip pat neišvengė akistatos su vilniečiais pareigūnais.

Nedidelis sujudimas kilo kuomet policininkai sustabdė „Opelį“ su užsienio valstybės numeriais. Už vairo sėdėjęs vyras automobilyje vežėsi ginklą. Po nuodugnaus patikrinimo paaiškėjo, kad ginklas legalus, o automobilio dokumentai tvarkingi.

Policijos akcijos Kaune apibendrinimas

Lietuvos policijos pranešime apie penktadienį vykdytą priemonę rašoma, kad Lietuvos kelių policijos tarnybos ir bendrovės „Švaros broliai“ socialinės saugaus eismo iniciatyvos „Švarus vairuotojas“ metu – per pirmąsias rytinio patikrinimo valandas policijos pareigūnai išaiškino 4 neblaivius vairuotojus, iš kurių vienas neturėjo teisės vairuoti. Taip pat sustabdyti 3 neturintys teisės vairuoti asmenys, išaiškinta bemaž 20 kitų pažeidimų. Pareigūnai nustatė 16 „švarių“ vairuotojų, kurie per metus nebuvo pažeidę Kelių eismo taisyklių reikalavimų, tad gavo dovanų „Švaraus vairuotojo“ lipduką ir kuponą, skirtą nemokamam transporto priemonės plovimui.

Nuo šiandienos, spalio 5 d., Lietuvos policijos pareigūnai, vykdantys eismo priežiūrą, pradeda sustiprintą mobiliojo ryšio priemonių naudojimo ir vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu, kontrolę. Specialių reidų metu pareigūnai stebės, ar vairuotojai yra susikoncentravę į kelią, ar neleistinai nesinaudoja mobiliaisiais telefonais, neatlieka kitų su vairavimu nesusijusių veiksmų.

Užtenka vos kelių sekundžių nukreipti dėmesį, kad vairuojant įvyktų nelaimingas atsitikimas. Mobiliojo ryšio priemonės taip įsiliejo į kasdienį gyvenimą, kad iš rankų jų nenori paleisti ir vairuotojai. Vairuotojo nerūpestingumas, kai vairuojant kalbama mobiliuoju, užsiimama kitais pašaliniais darbais (rūkoma, valgoma, geriama kava), pastaruoju metu vadinama „naujuoju vairavimu apsvaigus“.

„Nukreipdami dėmesį kitur vairuotojai dažnai nepasirenka saugaus arba viršija leistiną važiavimo greitį, įvažiuoja į priešpriešinio eismo juostą, neatkreipia dėmesio į pėsčiuosius. Nelaimingo eismo įvyko tikimybė, kai vienu metu ir vairuojama, ir rašoma žinutė, yra šešis kartus didesnė nei vairuojant apsvaigus. Bet kuriuo atveju padariniai gali būti skaudūs, todėl imamės specialių kontrolės priemonių ir stengiamės vairuotojams nuolat priminti saugaus elgesio kelyje taisykles, kad būtų išvengta eismo įvykių“, – teigia Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vytautas Grašys
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vytautas Grašys

„Rudenėjantys orai atneša daugiau lietaus ir purvo, taip pat trumpėja dienos, prastėja matomumas. Šiuo metų laiku vairuotojai turi skirti kur kas daugiau dėmesio automobilių švarai, kad visi stiklai būtų švarūs ir dar labiau neapsunkintų vairavimo sąlygų. Taigi, automobilio švara yra neatsiejama pavyzdingo vairuotojo dalis“, – sako Gabrielius Česonis, „Švaros brolių“ rinkodaros vadovas.

Nuo metų pradžios pareigūnai jau nustatė daugiau nei 16 000 pažeidimų, susijusių su mobiliųjų telefonų naudojimu ar kitų su vairavimo veikla nesusijusių veiksmų atlikimu transporto priemonėse.

Pasak V.Grašio, kai kurie vairuotojai patys prisipažįsta, kad vairuodami atsiliepė į skambučius ar skaitė gautas žinutes. Tiesa, dažnai jie neįvertina realios grėsmės teisindamiesi, kad žvilgsnį nukreipė trumpam. „Svarbu suprasti, kad net kelios sekundės gali reikšti labai daug. Norėdami perskaityti žinutę vairuotojai savo dėmesį atitraukia vidutiniškai 5 sekundėms. Važiuojant 90 kilometrų per valandą greičiu, tai tolygu užsimerkus pervažiuoti futbolo stadioną“, – įspėjo V. Grašys.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Policijos reidas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Policijos reidas

Rugsėjį prasidėjusi socialinė iniciatyva „Švarus vairuotojas“ įgauna pagreitį. Pirmąjį mėnesį dėmesys buvo kreipiamas į vairuotojus, kurie išsiskyrė drausmingu vairavimu, saugiu vaikų vežimu, dėmesiu pėstiesiems. Spalio mėnuo skirtas mobiliųjų telefonų naudojimo ir su vairavimu nesusijusiems veiksmams kontroliuoti.

„Švaraus vairuotojo“ vardą jau pelnė 125 vairuotojai, iki metų pabaigos iš viso planuojama apdovanoti 500.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius