15min be reklamos
03 31

Vilniaus Saltoniškių gatvės siaurinimo projektas parengtas: ar jis jau pradėtas vykdyti?

Jau kelias dienas Vilniaus Saltoniškių gatvėje dėl vykdomų darbų automobilių eismas ribojamas. Tačiau vairuotojams teks prie to priprasti, kadangi ir pabaigus remontą čia išliks panaši situacija – šioje sankryžoje atsiras salelė pėstiesiems ir dviratininkams. Tačiau šios gatvės siaurinti visos, nors toks projektas ir parengtas, kol kas nepradedama.
Kelių darbai Saltoniškių gatvėje
Kelių darbai Saltoniškių gatvėje / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Vairuotojai, nuolat važinėjantys Vilniaus Saltoniškių gatve, jau kurį laiką priversti susitaikyti su nepatogumais važiuodami nuo Žvėryno T.Narbuto gatvės link.

Blogės, bet siaurina vis tiek?

Čia vykdomi darbai, dėl kurių gatvė susiaurėjo. Dienos metu eismas iš Žvėryno pusės čia nėra itin intensyvus, tačiau rytinio, o ypač – vakarinio piko metu nusidriekia netrumpos automobilių eilės.

Kaip pastebi 15min skaitytojas Kęstas G., šis pokytis bent jau jam atrodo nelabai logiškas.

„Pradėta siaurinti Saltoniškių gatvė. Oficialiose projekto išvadose rašoma, kad įgyvendinus projektą „eismo kokybės lygis vakarinio piko metu pablogintas, nuo B (14 sek.) iki D (34 sek.)“, tačiau į tai neatsižvelgiama.

Naujasis meras gi žadėjo gatvių siaurinimą stabdyti“, – sakė vilnietis.

Ištrauka iš projekto
Ištrauka iš projekto

Pablogėjimas vienoje sankryžoje

Jis cituoja Saltoniškių g. atkarpos nuo T.Narbuto g. iki Sėlių g. rekonstravimo įrengiant pėsčiųjų-dviračių taką ir Sėlių g. atkarpos nuo Saltoniškių g. iki Sėlių g. sankirtos iki Upės g. pėsčiųjų-dviračių tako įrengimo projektą. Pabloginimas numatomas Sėlių ir Saltoniškių gatvių sankryžoje.

Pagal to paties projekto transporto srautų modeliavimo duomenis, Saltoniškių gatvės sankirtoje su T.Narbuto gatve sujungus važiavimo tiesiai eismo juostą su posūkiu į dešinę ilgės stovėjimo laikas.

„Ties T.Narbuto – Saltoniškių gatvių sankryža eismo kokybės lygiui įtaką daro šviesoforo ciklas, fazės ilgis, papildomų eismo juostos ilgiai. Šie pakeitimai neigiamai veikia visą šviesoforu reguliuojamą sankryžą“, – teigiama projekte.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kimčių ekspertas pasakoja viską, ko iki šiol nežinojote apie šį Azijos virtuvės stebuklą, ir dalinasi autentišku receptu
Reklama
„Švyturys-Utenos alus“ jungiasi prie „Stiprūs kartu“ ir „Blue/Yellow“ pagalbos Ukrainos našlaičiams
Reklama
„Mantingoje“ laimę atradę darbuotojai: „Čia siekiame geriausio rezultato“
Reklama
Testas: atsakykite į 10 klausimų apie „Apple Watch“ laikrodžius ir laimėkite 200 EUR dovanų kuponą!
Parašykite atsiliepimą apie Gazas