TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Blogos padangos sukelia daugiau nei 1200 avarijų Didžiojoje Britanijoje kasmet

Automobilio vėžė mieste
sxc.hu nuotr. / Automobilio vėžė mieste
Šaltinis: 15min
0
A A

Transporto departamentas (Department for Transport, DfT) vakar atskleidė statistiką, kad sprogusios, nepripūstos ar kitaip brokuotos padangos buvo kaltos dėl daugiau nei 1200 avarijų Didžiosios Britanijos keliuose 2010 metais.

Pastarojo meto tyrimai rodo, kad praėjusiais metais 18 eismo dalyvių žuvo dėl prastos kokybės padangų. Per pastaruosius penkerius metus – 164.

Nepriklausomos padangų tyrimus atliekančios bendrovės „TyreSafe“ valdybos pirmininkas Suartas Jacksonas teigia, kad šie skaičiai – šokiruojantys. „Vairuotojai turi žinoti, kad padangų pasirinkimas bet kokiu oru ir sezono metu yra ypatingai svarbus ir kad dėvėtos ar neaiškios kokybės gumos gali turėti katastrofiškų padarinių. Kiekvienais metais šimtai incidentų įvyksta būtent dėl prasto padangų pasirinkimo ir netinkamo jų svarbos įvertinimo,“ – teigia jis.

Žieminių padangų protektoriaus gylį paprasta pamatuoti dviejų litų moneta

Priminsime, kad Lietuvoje minimalus žieminių padangų protektoriaus gylis yra 3 mm, vasarinių – 1,6 mm. Žieminių padangų protektoriaus gylį paprasta pamatuoti dviejų litų moneta – jos auksinės spalvos apvadas yra lygiai trijų milimetrų skersmens, tad monetą reikėtų įkišti į giliausią padangos protektoriaus vietą ir, pastebėjus geltonosios briaunos pasirodymą, nedelsti ir pasikeisti ratus.

Slėgis – svarbus

„Jeigu kiekvienas vairuotojas kartą į mėnesį skirtų kelias minutes padangų slėgiui bei protektoriaus gyliui patikrinti, didžiosios dalies incidentų nebūtų,“ – tęsia S.Jacksonas.

Tai padaryti nėra sunku – padangų protektoriaus gylį galima nesunkiai patikrinti jau minėtu būdu, dviejų litų monetos pagalba, o slėgį – daugumoje degalinių. Kiekvienai padangai rekomenduojamas slėgis yar skirtingas, tad šį parametrą geriausia išsiaiškinti peržiūrėjus padangų aprašymus internete ar paklausus kvalifikuoto pardavėjo.

Incidentų mažėja

Didžiojoje Britanijoje avarijų, įvykusių dėl nekokybiškų padangų, kiekvienais metais mažėja. Žuvusiųjų – taip pat. Lietuvoje informacija apie avarijas, įvykusias dėl blogo padangų pasirinkimo, nėra kaupiama.

Metai

Žuvo

Stipriai sužeista

Silpnai sužeista

Viso avarijų

2006

44

263

1,317

1,624

2007

46

237

1,408

1,691

2008

36

228

1,168

1,432

2009

20

196

1,168

1,384

2010

18

172

1,020

1,210

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas