Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 14d. 12:49

Tvirtesnį „Duster“ pagaminusi „Dacia“ papasakojo, kodėl džiugina gautos trys „Euro NCAP“ žvaigždutės

Naujojo „Dacia Duster“ bandymai Latvijoje
Organizatorių nuotr. / Dacia Duster

Prieš aštuonerius metus parodžiusi pirmąjį „Duster“ visureigį, Rumunijos „Dacia“ šiemet išleido naują modelio kartą. Automobilis tvirtesnis nei anksčiau, modernesnis, tačiau „Euro NCAP“ saugumo bandymuose pelnė tik tris žvaigždutes. Gamintojo atstovai pabrėžia, kad, viena vertus, bandymai per dešimtmetį gerokai sugriežtėjo, antra vertus, būtent trijų žvaigždučių ir buvo siekiama.

Kalbėdami apie Baltijos šalis, „Dacia“ atstovai džiaugiasi. Pernai parduota daugiau nei 2 tūkst. automobilių, augimas siekia kone trečdalį. Šie metai, viliamasi, bus ne prastesni, mat parduodamų automobilių gamoje atsidūrė naujas „Duster“.

Rimčiausias gamintojo koziris – kaina. Anot „Dacia“ atstovų, surengusių bandymus žurnalistams Rygoje, Latvijoje, visureigis priklauso C segmentui, kuriame konkuruoja su tokiais modeliais, kaip „Nissan Qashqai“, „Kia Sportage“, „Toyota RAV4“, tačiau jo kaina – lyg B segmento mažylio. Tai yra pigiausias „Duster“ kainuoja 9,9 tūkst. eurų.

Dinos Sergijenko nuotr./Dacia Duster
Dinos Sergijenko nuotr./Dacia Duster

Pasirūpino keliaujančių komfortu

Privalumų yra ir be kainos. Ankstesnės kartos modelio dizainas buvo kuriamas pasitelkus vertikalias linijas, o šįkart „Dacia“ dizaino specialistai rėmėsi esamomis madomis ir, pasitelkusi horizontalias linijas (pavyzdžiui, į kraštus „išstūmė“ priekinius žibintus), vizualiai visureigį išplatino.

Dinos Sergijenko nuotr./Dacia Duster
Dinos Sergijenko nuotr./Dacia Duster

Naują dizainą papildo dvi naujos kėbulo spalvos, tad iš viso „Duster“ siūlomas devynių spalvų.

Visureigio interjeras, aiškina „Dacia“ atstovai, buvo kuriamas nuo balto lapo. Tai lėmė, kad naujojo „Duster“ salonas kur kas jaukesnis, kokybiškesnis ir ne toks perkrautas. Ankstesnės „Duster“ kartos savininkai dar turi maigyti ganėtinai bjaurų centrinį prietaisų skydelį, ieškoti, kur veidrodėlių šildymo mygtukas ar pan., o naujojo „Duster“ savininkai jau džiaugsis dėl stilingo minimalizmo.

Dinos Sergijenko nuotr./Dacia Duster
Dinos Sergijenko nuotr./Dacia Duster

Pavyzdžiui, automobilio salono temperatūros reguliavimo įtaisai atrodo lyg būtų pasiskolinti iš „premium“ segmento, o „klavišai“, skirti, pavyzdžiui, stabilumo kontrolės išjungimui, „Start&Stop“ funkcijai ar kondicionieriui įjungti, primena matytus „Peugeot 3008“ ir „Peugeot 5008“ modeliuose. Tačiau kiekvienas valdymo prietaisas dabar neaplipintas papildomais mygtukais ar jungikliais, tad interjeras – kur kas elegantiškesnis nei ankstesnėje kartoje.

Dalykų, dėl kurių „Dacia“ giriasi, yra ir daugiau. Pavyzdžiui, naujas vairas, reguliuojamas ne tik aukštyn-žemyn, bet ir 1,5 cm ištraukiamas į priekį. Kur kas geresnės ir sėdynės: šių konstrukcija nauja, todėl jos turi didesnes šonines atramas nei anksčiau. „Dacia“ kalba ir apie geresnės kokybės apdailos medžiagas.

Iš „Renault“ koncerno „Dacia“ pasiskolino beraktę automobilio sistemą: automobilis atsirakina atėjus prie jo, užsirakina nueinant tolyn. Be to, „Duster“ turi elektrinį vairo stiprintuvą, automatiškai įsijungiančias (nebe rankenos pasukimu) šviesas, aklosios zonos daviklius ir keturias kameras – priekiui, galui ir šonams, o tai, pasak gamintojo, palengvina važiavimą ankštose vietose ar bekelėje.

Dinos Sergijenko nuotr./Dacia Duster
Dinos Sergijenko nuotr./Dacia Duster

Norėjo, kad nepabrangtų

Daugiausiai klausimų galėtų kilti dėl automobilio saugumo, mat „Euro NCAP“ bandymuose naujasis „Duster“ pelnė tris žvaigždutes iš galimų penkių.

Geriausiai visureigis pasirodė suaugusiųjų saugumo bandymo srityje, surinkęs 71 proc. taškų. 66 proc. taškų surinkta iš vaikų automobilyje saugumo bandymus, pėsčiųjų saugumo bandymai įvertinti 56 proc. taškų. Menkiausias rezultatas – 37 proc. taškų – surinkta saugumo sistemų srityje.

Tačiau „Dacia“ atstovai dėl, atrodytų, prastesnio įvertinimo nė kiek nesirūpina. Pasirodo, jie būtent 3 žvaigždučių bandymuose ir siekė.

„Pastaraisiais metais „Euro NCAP“ bandymai tapo labai griežti, todėl buvome užsibrėžę tikslą – 3 žvaigždutės. Galėjome siekti keturių ar penkių, tačiau tai reikštų naujausių saugumo sistemų diegimą, papildomas investicijas, kurios automobilį paverstų gerokai brangesniu“, – aiškino Rygoje surengtuose bandymuose dalyvavę bendrovės atstovai.

Parodė, kuo skiriasi senas ir naujas

Didžiausias skirtumas tarp senojo ir naujojo „Duster“ jaučiasi važiuojant. Į 333 bandymų trasą, esančią kiek už Rygos, naujais ir senais automobiliais išleidę „Dacia“ atstovai akcentavo, kad skirtumas bus milžiniškas, ir nė kiek neapgavo.

Pavyzdžiui, važiuojant itin vingiuotose atkarpose, slalomo trasoje, senasis „Duster“ slydo, trūkčiojo, pavojingai lingavo, o įsistverti, kad neiškristų iš gana plokščios sėdynės, teko ne tik keleiviui, bet ir vairuotojui. Galiausiai kolegą, sėdusį prie vairo, pribloškė faktas, kad vairaratį įmanoma kilnoti aukštyn ir žemyn, tačiau ne patraukti į priekį, kad vairuoti būtų patogiau.

Naujasis „Duster“ išbandymą trasoje atlaikė kur kas solidžiau. Pernelyg daug kaprizų nerodė netgi automatinė 6 laipsnių pavarų dėžė, o kėbulas buvo juntamai tvirtesnis ir, peršokant iš vieno kelio vingio į kitą, nelinko ir nekrypo. Savo darbą padarė ir kur kas tvirtesnės, geresnes šonines atramas turinčios, sėdynės. Tiesa, lenktynių trasoje nustebino tai, kad benzininio modelio pavarų dėžės pirmosios pavaros – itin „trumpos“. Pavyzdžiui, pirmos užtenka iš esmės tik pajudėjimui iš vietos.

Organizatorių nuotr./Naujojo „Dacia Duster“ bandymai Latvijoje
Organizatorių nuotr./Naujojo „Dacia Duster“ bandymai Latvijoje

Gerą įspūdį 21 cm prošvaisą turintis „Duster“ paliko ir tuomet, kai buvo įmurkdytas į purvus. Rimtą bekelės atkarpą 333 trasoje visureigis įveikė nesispyriodamas ir nedejuodamas. Tiesa, šiam bandymui buvo pasirinkti ne tik keturiais ratais varomi, bet ir nusileidimo nuo kalno pagalbos sistemą (pastaroji yra papildomas pasirinkimas), veikiančią 5–10 km greičiu, turintys modeliai. Tai užtikrino, kad nė vienas bandytojas rimtai į molio ir smėlio gniaužtus neįkliuvo.

Važiuojant greitkeliu norėtųsi daug ko. Galbūt daugiau garso izoliacijos, patogesnės prieigos prie sėdynių reguliavimo įtaisų ar galimybės nuleisti keleivio, sėdinčio priekyje, sėdynę žemiau. Norėtųsi ir daugiau USB jungčių krovimui ar panašių privalumų, bet, kaip pabrėžia „Dacia“, šie elementai nėra patys būtiniausi, o automobilį pabranginti galėtų kaip reikiant.

Kaip atrodo pigiausias modelis

„Duster“ variklių gamoje – 3 dyzeliniai 90-110 AG ir du benzininiai 115-125 AG varikliai. Pasirinktinai ir priklausomai nuo modelio gali būti diegiamos 5–6 laipsnių mechaninės pavarų dėžės ir 6 laipsnių automatinės. Rumunijoje pagamintam automobiliui suteikiama 3 metų, arba 100 tūkst. km ridos garantija.

Brangiausia – keturis varančiuosius ratus, automatinę pavarų dėžę ir dyzelinį variklį turinti – versija kainuoja 17 225 eurus. Pigiausio, kaip jau minėta, modelio kaina nesiekia 10 tūkst. eurų.

Už šią sumą pirkėjas gaus du varančiuosius (priekinius) ratus, 115 AG galios benzininį variklį su 5 laipsnių mechanine pavarų dėže. Automobilio priekiniai šoniniai langai bus valdomi elektra, galiniai – atidaromi mechaniniu būdu. Taip pat pirkėjas gaus beraktę įrangą, leidžiančią automobilį atrakinti atėjus prie jo ir užrakinti nueinant nuo jo.

Šoniniai veidrodėliai bus valdomi mechaniškai. Automobilis turės greičio ribotuvą, padangų slėgio stebėjimo sistemą, pavaros perjungimo indikatorių, LED dienos šviesos žibintus, vientisą nulenkiamą galinę sėdynę bei dar kelis įtaisus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Atliekų kambarys ant ratų Aplinkos ministerijos pasirinktai įmonei veža pusę milijono eurų

Aktualu

Partizanų vadą žudiku apskelbęs V.Titovas: „Radau informaciją LTSR teismo nutartyje“

Aktualu

Į Seimą grįžti siekiančiam M.Basčiui prognozuoja sunkų kelią: įrodyti, kad yra švarus, bus sunku

Mokesčių reforma Verslas

Kaupti ar nekaupti pensijai po reformos – išbandykite 15min skaičiuoklę

Kaip KT užkirto kelią politiniams konfliktams, atskleisdamas valstybės valdymo formą

Aktualu

Teismas suabejojo, ar galima ligoninės vadovą atleisti tik jam pateikus įtarimus

Pekino botanikos sodas po lietaus

Aktualu

Bernardas Gailius: Europos federacija kaip Lietuvos Konstitucijos apsauga

Vardai

Sūnaus gimtadienį atšventę Oksana ir Simas Jasaičiai: „Geriausia dovana – kad tėveliai yra kartu“

Aktualu

Vilniuje demaskuota nusikalstama grupuotė: rasta kokaino už 240 tūkst. eurų

Aktualu

Toronte per šaudynes žuvo žmogus, užpuolikas nusišovė

Gyvenimas

Juodųjų serbentų lapų arbata: kodėl ją verta išmėginti?

Vardai

Futbolo žvaigždė Garethas Bale'as atšaukė vestuves: nuotakos šeimoje nesibaigia bėdos su teisėsauga

Maistas

Baklažanai – ir mėgstantiems paprastumą, ir įmantresnius derinius: 15 receptų

Sportas

Pralaimėtose rungtynėse – dar viena „Liverpool“ vartininko klaida

Vardai

Tarptautine afera apkaltintas šokėjas Andrius Kandelis neteko licencijos: prasideda teismai

Sportas

Su Vokietijos rinktine atsisveikinantis M.Ozilas: „Kai laimime – aš vokietis, kai pralaimime – imigrantas“

Aktualu

„Vieningą Vilnių“ įkūręs Visvaldas Matijošaitis tikina, kad sostinė jo nedomina

Pasaulis kišenėje

„Small Planet Airlines“ keleivių skaičius išaugo 43 proc.

Aktualu

Po teisėsaugos informacijos VRM atlieka ugniagesių vado tarnybinį patikrinimą

Naujienos

Aktualu

Permainos Šiaulių universitete artėja: atleidimo lapelius gaus visa administracija?

Aktualu

Partizanų vadą žudiku apskelbęs V.Titovas: „Radau informaciją LTSR teismo nutartyje“

Aktualu

Atliekų kambarys ant ratų Aplinkos ministerijos pasirinktai įmonei veža pusę milijono eurų

Aktualu

Į Seimą grįžti siekiančiam M.Basčiui prognozuoja sunkų kelią: įrodyti, kad yra švarus, bus sunku

Kaip KT užkirto kelią politiniams konfliktams, atskleisdamas valstybės valdymo formą

Aktualu

Savaitgalis keliuose: žmonių žūtys Vilniuje, „nematomi“ pėstieji, neblaivus jaunimas

Pekino botanikos sodas po lietaus

Mokesčių reforma Verslas

Kaupti ar nekaupti pensijai po reformos – išbandykite 15min skaičiuoklę

Aktualu

Teismas suabejojo, ar galima ligoninės vadovą atleisti tik jam pateikus įtarimus

Aktualu

Bernardas Gailius: Europos federacija kaip Lietuvos Konstitucijos apsauga

Vardai

Sūnaus gimtadienį atšventę Oksana ir Simas Jasaičiai: „Geriausia dovana – kad tėveliai yra kartu“

Aktualu

Vilniuje demaskuota nusikalstama grupuotė: rasta kokaino už 240 tūkst. eurų

Gyvenimas

Juodųjų serbentų lapų arbata: kodėl ją verta išmėginti?

Vardai

Futbolo žvaigždė Garethas Bale'as atšaukė vestuves: nuotakos šeimoje nesibaigia bėdos su teisėsauga

Maistas

Baklažanai – ir mėgstantiems paprastumą, ir įmantresnius derinius: 15 receptų

Vardai

Tarptautine afera apkaltintas šokėjas Andrius Kandelis neteko licencijos: prasideda teismai

Sportas

Su Vokietijos rinktine atsisveikinantis M.Ozilas: „Kai laimime – aš vokietis, kai pralaimime – imigrantas“

Sportas

Pralaimėtose rungtynėse – dar viena „Liverpool“ vartininko klaida

Aktualu

Toronte per šaudynes žuvo žmogus, užpuolikas nusišovė

Aktualu

„Vieningą Vilnių“ įkūręs Visvaldas Matijošaitis tikina, kad sostinė jo nedomina

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie Gazas