TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Halls Winter Rally 2010“: žvilgsnis į ralio dalyvius

Winter Rally 2010 logotipas
Winter Rally 2010 logotipas
Šaltinis: 15min
0
A A

Sausio 30-ąją Utenos regione vyksiančiame pirmajame Lietuvos ir Latvijos automobilių ralio čempionato etape – „Halls Winter Rally 2010“ prie starto linijos turėtų išsirikiuoti net 70 dalyvių armija.

 Turint omenyje nūdienos ekonominį nuosmukį – tai itin didelis dalyvių skaičius – pernai metų Lietuvos čempionatą užbaigę etapai surinkdavo perpus mažiau.

Žvelgdami į dalyvių sąrašą, matome sportininkus iš keturių valstybių: Latvijos, Estijos, Rusijos, na ir žinoma – Lietuvos. Greitų ir efektingai važiuojančių ekipažų netrūksta nei tarp visais keturiais, nei tarp dviem ratais varomus automobilius vairuojančiųjų, taigi racionalu iš arčiau žvilgtelėti į „Halls Winter Rally 2010“ dalyvių sąrašą.

Galingiausiose – A8 bei N4 klasėse susirinko daug labai pajėgių lenktynininkų, iš kurių išskirti, visų pirma, galime pernai metais daugiausia greičio ruožų laimėjusį, varžovams sunkiai įkandamą Vytautą Švedą, kuriam tradiciškai stenogramą skaitys Žilvinas Sakalauskas. Ekipažas startuos „Mitsubishi Lancer Evo IX“ automobiliu – tokia pačia technika varžysis ne vienas varžovų ekipažas, o jų kova nusimato būsianti labai atkakli. Pradėdami nagrinėti analogiškų automobilių autoparką, matome, kad „Halls Winter Rally 2010“ užsiregistravo ir pernai metų nugalėtojas N4 klasėje – latvių Andžio Neikšano/Peterio Dzirkalio ekipažas. Pernai lenktynininkai debiutavo pasaulio ralio čempionate, kur įgijo neįkainojamos patirties, o serijinių automobilių pasaulio ralio čempionate liko aštunti. Prie starto linijos išvysime ir A.Neikšano brolį Marį – jis su šturmanu Raiviu Jansonu 2009 metų Latvijos čempionatą užbaigė trečias.

Į pergalę bendrojoje įskaitoje rimtais pretendentais yra Latvijos ralio čempionų vardus apgynę Aivis Egle su Martinšu Jerumu, kurie taip pat vairuos devintosios kartos „Evo“. Analogišką automobilį vairuos ir patyręs ralio meistras – latvis Janis Vorobjovas, prieš metus startavęs su lietuviu Audriumi Šošu. Šįkart J.Vorobjovui stenogramą skaitys Guntaras Zicansas. 2009-ųjų žiemos ralyje tarp „Subaru“ greičiausi buvę Janis Feldmanis su Anriu Jesse šį kartą persėdo naują „Lancer Evolution X“ automobilį. Kaip jiems seksis susidraugauti su naująja technika išvysime tik Utenos apylinkėse sausio 30-ąją.

Iš lietuvių stovyklos tarpo matome jauną bei greitą lenktynininką – Dominyką Butvilą, startuosiantį savąja „Subaru Impreza“, tačiau nebe su tėvu Valdu, o su Renatu Vaitkevičiumi. Pastarasis sportininkas pernai Latvijoje visą sezoną talkino Rokui Lipeikiui. Pats R.Lipeikis, pernai pranešęs apie karjeros pabaigą, šiemet nustebino ralio gerbėjus startu bendrame Lietuvos ir Latvijos čempionatų etape. Pernai lenktynininko ekipažas nugalėjo Latvijos „A plus“ įskaitoje ir į Lietuvą parvežė kaimyninės šalies ralio čempionato taurę. Be kita ko, „Halls Winter Rally 2010“ startuos ir pagrindinis sportininkų pernai metų varžovas – analogišką aštuntosios kartos „evoliuciją“ vairuojantis Martinšas Svilis, kuriam talkins Aivis Aizsilniekas.

Nederėtų pamiršti ir 2009-ųjų Lietuvos čempionų N4 klasėje – Ramūno Čapkausko su Tomu Šipkausku („Lancer Evo IX“). Ekipažas važiuoja vis greičiau, tuo pat metu sugebėdami išlikti stabilūs, todėl jų pergalė ralyje taip pat yra tikėtina. Taipogi savų staigmenų gali pateikti ir patyręs ralio lenktynininkas estas Margusas Murakas, pastaraisiais metais buvęs gana dažnas svečias Lietuvos ralio etapuose.

Tarp tų ekipažų, kurie mėgins pažaboti dviem ratais varomus automobilius, turėtų vykti įdomi kova. Čia sulauksime ir pasaulio ralio čempionate dalyvavusio esto Urmo Aavos auklėtinių. Šie jauni lenktynininkai varžybose jau įrodė esą ypatingai greiti. Už trijų „Honda Civic Type-R“ automobilių vairo startuos Martinas Kanguras, Siimas Plangis bei Karlas Kruuda. Beje, M.Kanguro šturmanu bus pasaulio ralio čempionato patirties turintis Kuldaras Sikkas, su kuriuo ekipažas pernai metų pabaigoje puikiai važiavo Škotijos ralyje.

Priekiniais ratais varoma „Honda“ startuos ir vieni greičiausių Latvijos ekipažų: Zigurdas Kalninšas su Girtsu Dombrovskiu – lenktynininkai pernai metų Latvijos ralio čempionate buvo vieni greičiausiųjų, tačiau nesėkmės net trijuose etapuose privertė tenkintis trečiąja vieta.

Svečiams konkurenciją sudarys pajėgūs ekipažai iš Lietuvos. Nors pernai puikiai važiavęs Vytautas Baranauskas šiais metais nedalyvaus, dalyvių sąraše matome „Renaul Clio“ „ginkluotus“ Irmantą Žukauską su Gediminu Figurinu, taip pat senokai nematytus Vilmantą Pupių bei Gediminą Račą. „Honda “ garbę iš lietuvių gins su nauju šturmanu – Pauliumi Beniušiu startuosiantis Justas Vaitekūnas bei 2009-jų A2000 klasės čempionai – Tomas Bilius su Vyčiu Pauliukoniu.

Tarp favoritų iš galiniais ratais varomą techniką vairuojančiųjų ekipažų bus ir Martynas Samsonas su Mindaugu Varža. M.Samsonas gyvena Utenoje, taigi, publikos palaikymo jam tikrai neturėtų trūkti, ypač turint omenyje jo sugebėjimus virtuoziškai pilotuoti savąjį „BMW“. Lygiai kaip ir Dovilui Čiutelei, startuosiančiu legendiniu raudonuoju „žiguliuku“ su nauju šturmanu – Vitoldu Jurkoniu.

Verta paminėti ir senokai nematytus ekipažus. Visų pirma į akį krenta pasaulio ralio čempionato patirties turinčio Viliaus Rožuko ir Gedimino Žliūbo ekipažas, kuris dalyvaus konkurencingu devintosios kartos „Lancer Evolution“ automobiliu.

Pernai metais nugalėjęs Saulius Girdauskas šiam raliui pakeitė tiek automobilį, tiek šturmaną – lenktynininkas persėdo į „Mitsubishi Colt“, o stenogramą jam skaitys Audrius Šošas. Tiesa, ekipažo „Colt“ pretenduoja būti vienu labiausiai dėmesį trauksiančių automobilių, nes sukurtas iš „Lancer Evolution“ agregatų yra varomas visais ratais, o savo galia nenusileidžia lyderiams.

Žinoma, atskirai galima aprašyti kiekvieną ekipažą, kuris savaip traukia akį ir sulaukia būrio ištikimų sirgalių palaikymo. Tačiau geriausia viską pamatyti savo akimis – tai galėsite padaryti sausio 30-ąją dieną Utenos apylinkėse.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas