Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Didžiausios biodyzeliną išgaunančios įmonės vadovai teigia, jog šie degalai yra gerokai brangesni nei yra manoma

„Neste Oil“
„Neste Oil“ nuotr. / „Neste Oil“
Šaltinis: 15min
0
A A

Kiek tiksliai kainuoja pagaminti toną biodyzelinių degalų? „Neste Oil“, daugiausiai tokių degalų pagaminančios įmonės atstovų teigimu, brangiau nei atrodo daugeliui žmonių.

„Neste Oil“ atskleidė, jog neįskaičiuojant reikalingų žaliavų, pagaminti vienai tonai biodyzelino, reikia 220 JAV dolerių (558 lt), tačiau 2009-aisiais analogiškas procesas kainavo 444 lt. Taip, tiek kainuoja tik pats gamybos procesas.

Nors ir „Neste“ neįvardyjo smulkesnių biodyzelino gamybos detalių, Sari Lehmuskallio-Eronenas, ekologijos skyriaus vadybininkas, apie kompanijos produktus sakė: „Iškastinis dyzelinas yra gerokai pigesnis nei iš žaliavų perdirbami degalai.  Lyginant šiuos degalus tarpusavyje, galima pabrėžti, jog biodyzelinas išgaunamas žymiai mažesniais kiekiais, o jo poreikis – taip pat gerokai mažesnis. Tai irgi daro didelę įtaką kainai.“

„Neste Oil“ teigia, jog biodyzelino (NExBTL) kaina taip išaugo dėl padidėjusių komunalinių mokesčių bei kylančios vandenilio kainos. Mažai tikėtina, jog šie mokesčiai kris, todėl biodyzelinas artimiausiu laiku neturėtų pigti...

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas