Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ekspertų teigimu biodegalai nėra ekologiškesni, nei benzinas

Biodegalai ir įprasti degalai
Žilvino Pekarsko / 15min nuotr. / Biodegalai ir įprasti degalai
0
Skaitysiu vėliau
A A

Perėjimas prie biodegalų visai nesumažins išmetamųjų dujų emisijos. Aplinkosaugininkai perspėja, kad biodegalų gamybos metu į aplinką išmetamas didelis kiekis šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Tokią ataskaitą paskelbė Tarptautinis miškininkystės tyrimų centro atstovai Durbane, Pietų Afrikoje, vykusioje 17-oje Jungtinių Tautų konferencijoje dėl klimato kaitos.

„Labai svarbu, kaip biokuras yra gaminamas ir kokioje žemėje yra auginami augalai degalų gamybai“,- pranešimą citavo ITAR-TASS.

Pranešime aiškinama, jeigu biodegalų gamybai bus toliau taip intensyviai išnaudojamas žemės paviršius, mūsų planetos natūrali ekosistema bus sunaikinta ir tai niekaip nepadės sumažinti išmetamų dujų kiekio.  Biodegalų gamybai naudojama žamė turi būti itin atidžiai parenkama ir labai atsakingai eksploatuojama.

Augant pasaulinei naftos kainai ir didėjant susirūpinimui klimato kaita, rinka verčia žmones vis dažniau naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius. Biodegalų paklausa yra tokia didelė, kad smarkiai išaugo aliejinių palmių, sojų poreikis, daugelyje šalių dėl to brangsta kai kurie žemės ūkio produktai, vartojami maistui, nes žemdirbiai tiesiog nenori auginti maistinių kultūrų.

Be to, dėl biodegalų gamybos masiškai naikinami miškai ir mažėja žemės plotai, skirti maistui auginti. Tuo pat metu biodegalų gamybos proceso metu yra išmetamas didelis kiekis teršalų.

Komentarai
Temos Degalai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas