Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2011 11 11

JAV išrastas elektrą gaminantis gulintis policininkas

Greitu metu, važiuodami per greičio ribojimo kalnelius (arba, kitaip tariant, gulinčius policininkus), ne tik trumpinsime gyvenimą automobilio amortizatoriams, stabdžių diskams, trinkelėms bei deginsime papildomą kiekį degalų vėl įsibėgėdami po pristabdymo. Greitu metu kiekvienas automobilio vairuotojas galės save vadinti nedidele elektros jėgaine.
Greičio ribojimo kalnelis
Greičio ribojimo kalnelis / 123rf.com nuotr.

JAV „žaliųjų“ inovacijų kompanija „New Energy Technology“ šią savaitę išbandė naujovę, kuri jau po kelerių metų turėtų pasirodyti kai kuriose JAV gatvėse – elektros energiją gaminantis kalniukas.

Pats kalniukas yra daugiau nei dviejų metrų ilgio, o visas jo paviršius padengtas specialia medžiaga, kuri iš padangų trinties gamina kinetinę energiją.

Per šios „MotionPower Express“ sistemos bandymus Virdžinijos valstijoje kalneliu pravažiavo 580 automobilių, kurie „prigamino“ energijos kiekį, kurio užtektų visą dieną apšviesti 86 kvadratinių metrų ploto reklaminiam stendui.

Kompanija teigia, kad tokios konstrukcijos būtų idealus sprendimas laikinuose keliuose, pavyzdžiui, statybų teritorijose – jose judėjimas yra didelis, o sunkiasvorės transporto priemonės prigamintų daugiau energijos nei lengvosios. Tačiau „New Energy Technology“ neneigė, kad ir pastovus šios sistemos įdiegimas būtų įmanomas – sunkumų kiltų dėl kalnelio dydžio ir dar kelių dalykų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius