Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 11d. 09:57

JAV išrastas elektrą gaminantis gulintis policininkas

Greičio ribojimo kalnelis
123rf.com nuotr. / Greičio ribojimo kalnelis

Greitu metu, važiuodami per greičio ribojimo kalnelius (arba, kitaip tariant, gulinčius policininkus), ne tik trumpinsime gyvenimą automobilio amortizatoriams, stabdžių diskams, trinkelėms bei deginsime papildomą kiekį degalų vėl įsibėgėdami po pristabdymo. Greitu metu kiekvienas automobilio vairuotojas galės save vadinti nedidele elektros jėgaine.

JAV „žaliųjų“ inovacijų kompanija „New Energy Technology“ šią savaitę išbandė naujovę, kuri jau po kelerių metų turėtų pasirodyti kai kuriose JAV gatvėse – elektros energiją gaminantis kalniukas.

Pats kalniukas yra daugiau nei dviejų metrų ilgio, o visas jo paviršius padengtas specialia medžiaga, kuri iš padangų trinties gamina kinetinę energiją.

Per šios „MotionPower Express“ sistemos bandymus Virdžinijos valstijoje kalneliu pravažiavo 580 automobilių, kurie „prigamino“ energijos kiekį, kurio užtektų visą dieną apšviesti 86 kvadratinių metrų ploto reklaminiam stendui.

Kompanija teigia, kad tokios konstrukcijos būtų idealus sprendimas laikinuose keliuose, pavyzdžiui, statybų teritorijose – jose judėjimas yra didelis, o sunkiasvorės transporto priemonės prigamintų daugiau energijos nei lengvosios. Tačiau „New Energy Technology“ neneigė, kad ir pastovus šios sistemos įdiegimas būtų įmanomas – sunkumų kiltų dėl kalnelio dydžio ir dar kelių dalykų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas