Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lašas po lašo: kaip taupyti degalus

Degalų taupymas
BFL nuotr. / Degalų taupymas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kai degalų kaina peržengė penkių litų už litrą ribą, net paprasti patarimai gali padėti sutaupyti keletą kasdien pingančių litų.

Ištuštinkite bagažinę

Kiekvienas bereikalingas kilogramas bagažinėje didina degalų sąnaudas.

Paskaičiuokime: tarkime, jūsų automobilis naudoja 10 l benzino ir sveria 1,5 tonos. Tarkime, litras benzino kainuoja 5 Lt. Vadinasi, 1 kg nuvežti iš Vilniaus į Kauną jums kainuoja 3,3 cento. Taigi, kiekvienas papildomas kilogramas vidutiniškai tiek ir kainuoja. Žinoma, tai nėra tikslūs skaičiai, bet gerokai lengvesnis automobilis tikrai naudos mažiau de.galų

Daugelis vairuotojų, iš bagažinės ištraukę nereikalingus daiktus, galėtų atsikratyti bent 10 kg svorio, o tai – maždaug 33 sutaupyti centai kiekvienos kelionės iš Vilniaus į Kauną metu.

Tikrinkite padangų slėgį

Bent kartą per savaitę tikrinkite padangų slėgį. Net nedaug sumažėjęs slėgis smarkiai padidina degalų sąnaudas.

Jeigu važiuojate pilnu automobiliu ar ruošiatės pervežti didesnį svorį, pripūskite į padangas daugiau oro. Paprastai gamintojai slėgį rekomenduoja didinti apie 10 proc.

Jei į padangas pripūsta gerokai daugiau oro, nei rekomenduojama, degalų sunaudosite mažiau, bet kieta kaip akmuo padanga gerokai greičiau dėvisi ir prasčiau sukimba su keliu, tad toks taupymas gali baigtis skaudžia avarija.

Greičio palaikymo sistema

Automatinė greičio palaikymo sistema geriausiai moka „žaisti“ su akceleratoriaus pedalu taip, kad variklis dirbtų kuo taupesniu režimu.

Tik labai patyrę vairuotojai sugeba važiuoti taupiau, negu ši sistema. Tiesa, nenaudokite jos, jeigu kelias slidus arba jeigu važiuojate mieste – tai nesaugu.

Greitis ir akceleratorius

Kuo greičiau važiuojate, tuo didesnį oro pasipriešinimą tenka įveikti automobiliui. Taigi, jeigu į Klaipėdą vasarą važiuosite maksimaliu leistinu greičiu (130 km/val.), nuvažiuosite per 2,5 val. Važiuodami 100 km/val. greičiu atvažiuosite pusvalandžiu vėliau, bet sutaupysite pietums.

Pavaras perjunkite maždaug prie 2500 aps/min., jeigu važiuojat benzininiu automobiliu, arba prie 2000 aps/min., jeigu vairuojate dyzelinį.

Kai kurie, ypač naujesni automobiliai, turi funkciją, kuri rodo, kada rekomenduojama perjungti aukštesnę ar žemesnę pavarą. Vadovaujantis šiuo „sufleriu“ galite sutaupyti tikrai daug.

Riedėjimas nuo kalno

Kaip riedėti nuo kalno? Vieni už tai, kad reikia jungti laisvą pavarą, kiti tikina, kad reikia važiuoti įjungus pavarą. Iš tikrųjų tai – žaidimas su automobiliu ir jo dinamika.

Riedant įjungus pavarą variklis nevartoja degalų. Tuo tarpu važiuojant laisva pavara variklis veikia laisvomis apsukomis ir vidutiniškai vartoja apie 0,6 – 1,1 litrą degalų per valandą.
Tad stenkitės nenaudoti stabdžių pedalo – naudokitės pavarų dėže ir išnaudokite automobilio inerciją. Jeigu matote, kad prieš jus užsidegė raudona šviesa, atleiskite akceleratorių ir lėtėkite. Kol pririedėsite, galbūt užsidegs žalia ir važiuosite toliau.

Oro kondicionierius

Ko gero, vienas geriausių dalykų vasarą – oro kondicionierius. Deja, įjungus kondicionierių degalų sąnaudos padidėja iki litro šimtui kilometrų.

Taigi, jeigu įmanoma, junkite kondicionierių kuo rečiau. Beje, vienas pastaba – važiuojant užmiestyje kartais įjungtas oro kondicionierius gali būti net ekonomiškesnis variantas už iki galo atidarytą langą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas