TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

MAN kelias į ekologiškumą

MAN logotipas
Gamintojo nuotr. / MAN logotipas
Šaltinis: Cargonews.lt
0
A A

Vienas iš didžiausių komercinio transporto gamintojų Europoje „MAN Truck & Bus“ savo klientams stengiasi siūlyti kuo ekologiškesnes ir aplinkai draugiškas transporto priemones. Metams artėjant prie pabaigos, buvo apžvelgtas šio koncerno kelias į ekologiškumą ir siekis mažinti dyzelino suvartojimą.

Hibridiniai vilkikai

Jau 1983 m. MAN pradėjo ieškoti taupesnių kuro sprendimų sunkiajam transportui. Iki šiol tas darbas tęsiasi. Vienas iš sėkmingiausių vokiečių gaminių – hibridinis „TGL 12.220 Hybrid“. Tiesa, kol kas dar negaminamas masiškai, tačiau tai tik laiko klausimas, nes techninės charakteristikos yra daug žadančios.

Šis vilkikas turi dyzelinį 220 AG variklį atitinkantį EEV ekologiškumo standartą ir elektrinį variklį, kurio galia 60 kW. Tokia variklių kombinacija padeda sutaupyti apie 15 proc. kuro.

Pagerintas dizainas – mažesni energijos poreikiai

Skirtingai nei dauguma konkurentų, kurie aktyviai ieško alternatyvių energijos šaltinių, MAN skiria didelį dėmesį jau egzistuojančioms technologijoms ir aspektams gerinti. Kaip pavyzdį galima paimti „MAN Concept S“. Vien tik dėl aerodinamikos pakeitimų, kurie padaryti po ilgų bandymų aerodinaminiame tunelyje.

Kaip vieną iš prioritetinių aspektų, siekiant sutaupyti kuro, MAN išskiria svarbų vairuotojų vaidmenį

Šis vilkikas kartu su aerodinamine puspriekabe sutaupytų 25 proc. kuro ir išmestų į aplinką lygiai tiek pat mažiau CO2. Toks prototipas šiek tiek viršija Europos Sąjungos numatytus maksimalius ilgio reikalavimus transporto priemonei. Tačiau tikimasi, kad ateityje bus leista naudoti tokio tipo transporto priemones.

Kuro sąnaudų kontrolė

Kaip vieną iš prioritetinių aspektų, siekiant sutaupyti kuro, MAN išskiria svarbų vairuotojų vaidmenį. Siekiant tobulinti jų įgūdžius ir išmokinti maksimaliai taupyti kurą, sukurti kursai „MAN ProfiDrive“.

Kursų metu vairuotojams paaiškinami faktoriai, daugiausiai lemiantys kuro suvartojimą. Dalyviai yra mokomi juos kontroliuoti ir tiksliai vertinti esant tam tikroms situacijoms. Ši programa startavo 1980 m. ir tęsiasi iki šių dienų. Praėjusiais metais šioje programoje dalyvavo 5700 vairuotojų. Šiuo metu tokie kursai yra įtraukti į „MAN TGX EfficientLine“ paketą ir kiekvienas perkantis tokį vilkiką, juos gauna nemokamai.

Produktų įvertinimas

2011 m. „MAN TGX 18.400“ gavo apdovanojimą „Žaliasis vilkikas 2011“. Mažos kuro sąnaudos ir emisija garantavo šiam vilkikui tokį įvertinimą. Kitas „MAN“ vilkikas „TGX 18.440 XLX“ šiame konkurse užėmė trečiąją vietą.

Cargonews.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Vilkikas Ekologija
Parašykite atsiliepimą apie Gazas