TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Nauja „Volvo Trucks“ ekologinio pėdsako skaičiuoklė padeda mažinti emisiją

„Volvo FH16 750“
Gamintojo nuotr. / „Volvo FH16 750“
Šaltinis: 15min
0
A A

Akivaizdu, kad krovinius gabenantys sunkvežimiai naudoja degalus, tačiau paprastomis priemonėmis galima smarkiai sumažinti degalų sąnaudas ir emisiją. Atnaujinta „Volvo Trucks“ internetinė „Ekologinio pėdsako skaičiuoklė“ padeda vežėjams geriau suprasti aplinkos apsaugos principus. Čia taip pat pateikiama patarimų, kaip sumažinti sunkvežimių emisijos lygį.

Naujoji „Ekologinio pėdsako skaičiuoklė“, kurią „Volvo Trucks“ pristatė dar 2001 m., tapo draugiškesnė vartotojui. Viena iš naujų programos funkcijų – galimybė palyginti įvairių sunkvežimių ir naujausių „Volvo Trucks“ modelių: „Volvo FH16 750“, „Volvo FM MethaneDiesel“ bei „Volvo FE Hybrid“  poveikį aplinkai.

Skaičiuoklė taip pat padeda įvertinti alternatyvių degalų privalumus lyginant su iškastiniu kuru. Dar viena nauja funkcija – vežėjai dabar gali analizuoti visą turimą sunkvežimių parką ir palyginti trijų skirtingų sunkvežimių „ekologinius pėdsakus".

„Transporto sektoriui keliami vis didesni tikslai, susiję su emisijos mažinimu ir mažesnėmis energijos sąnaudomis, – sako „Volvo Trucks“ aplinkosaugos reikalų direktorius Larsas Mårtenssonas. – Skatindami susidomėjimą ir siekdami, kad dar daugiau transporto sektoriaus dalyvių pasiektų keliamus aplinkosaugos tikslus bei patenkintų vežėjų poreikius, sukūrėme dar patogesnę „Ekologinio pėdsako skaičiuoklę“ mūsų klientams.“

Skaičiuoklėje pateikiami itin detalūs sunkvežimio emisijos duomenys viso jo gyvavimo ciklo metu – nuo pagaminimo iki perdirbimo. Atsižvelgiama į gamyboje naudojamų medžiagų, degalų, emisijos lygio ir techninės priežiūros poveikį aplinkai. Gautus duomenis galima naudoti įvairių sunkvežimių modelių palyginimui arba sužinoti jų paliekamo ekologinio pėdsako mažinimo būdus.  

Didesnis suvokimas – mažesnė emisija

Daug dėmesio buvo skirta patogesnei skaičiuoklės struktūrai bei interaktyvių elementų sukūrimui.

„Gaminame sunkvežimius visame pasaulyje, todėl esame įsipareigoję rasti naujų ir efektyvių informacijos apie aplinkos apsaugą sklaidos kanalų. Didesnis suvokimas yra svarbus atspirties taškas ieškant sprendimų, kaip sumažinti emisiją ir kartu – mūsų paliekamą ekologinį pėdsaką,“ – sako Larsas Mårtenssonas.

Naujoji skaičiuoklė vežėjams padeda nustatyti jų „ekologinį pėdsaką" ir pataria, kaip sumažinti poveikį aplinkai.

„Vežėjai gali žymiai sumažinti emisijos lygį dabartiniuose transporto parkuose mokydami vairuotojus ekonomiškai vairuoti, užtikrindami tinkamą ratų geometriją bei reikiamą slėgį padangose. Pavyzdžiui, parinkus tinkamas padangas ir sureguliavus ratus, degalų sąnaudas galima sumažinti daugiau nei 10 procentų. Taigi, nėra būtina įsigyti naują sunkvežimį su degalų energiją efektyviau panaudojančiu varikliu – yra daug kitų būdų, kurių galima imtis siekiant tvaraus augimo,“ – paaiškina Larsas Mårtenssonas.

Naujoji „Ekologinio pėdsako skaičiuoklė“ gali:

Apskaičiuoti keleto transporto priemonių ekologinį pėdsaką ir pateikti išsamią viso transporto parko analizę. Ankstesnėje versijoje buvo galima įvertinti tik vieną sunkvežimį.

Vienu metu palyginti trijų transporto priemonių poveikį aplinkai.

Nustatyti naujojo „Volvo FH16 750“, „Volvo FM MethaneDiesel“ ir „Volvo FE Hybrid“ ekologinį pėdsaką viso jų gyvavimo ciklo metu bei palyginti su kitais modeliais.

Sužinoti ir palyginti biodujų, biodyzelino bei iškastinio kuro poveikį aplinkai.

Pasiūlyti, kaip sumažinti neigiamą sunkvežimio poveikį aplinkai. Pavyzdžiui, skaičiuoklėje pateikiama patarimų apie alternatyvius degalus ir kokiais būdais galima sumažinti degalų sąnaudas.

Apskaičiuoti transporto priemonei reikalingo vandens sąnaudas viso jos gyvavimo ciklo metu. Tai svarbus parametras, kadangi transporto priemonės poveikis aplinkai yra daugiau nei poveikis klimatui.

Nuoroda į „Ekologinio pėdsako skaičiuoklę“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas