Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 20d. 15:09

„Nissan“ pradeda prekybą elektromobiliu „Nissan Leaf“ Estijoje

„Nissan Leaf“ – pirmasis GAZAS.LT išbandytas elektromobilis
Tomo Digaičio/GAZAS.LT nuotr. / „Nissan Leaf“ – pirmasis GAZAS.LT išbandytas elektromobilis

„Nissan Leaf“ pagaliau atvyko į Estiją. Prekybą žadama pradėti šių metų pavasarį. Estija pirmoji iš Baltijos šalių, kurioje valstybė skiria ženklią paramą elektromobilių, tokių, kaip „Nissan Leaf“, įsigijimui.

„Nissan“ kompanija žengė svarbų žingsnį ir prekybą pilnai elektra varomu ir daugybę tarptautinių apdovanojimų pelniusiu „Nissan Leaf“ Suomijoje ir Estijoje pradės tuo pačiu metu. Tokį sprendimą lėmė Estijos valstybės elektromobilių krovimo tinklo vystymo programa bei didelė parama elektromobilių bei jų krovimo įrangos įsigijimui.

Siekdama skatinti elektromobilių naudojimą, Estijos valstybė skyrė paramą jų įsigijimui. Ketinantys įsigyti „Nissan Leaf“, gali pateikti paraišką, kuri dengs net iki 50% automobilio vertės, bet ne daugiau, kaip 18 000 eurų. Gyventojai gali pateikti paraiškas iki 2012 metų lapkričio 30 dienos arba iki tol, kol bus išnadotos visos, elektromobilių įsigjimui skirtos, programos lėšos.

Gamintojo nuotr./„Nissan Leaf“ – pirmasis GAZAS.LT išbandytas elektromobilis
Gamintojo nuotr./„Nissan Leaf“ – pirmasis GAZAS.LT išbandytas elektromobilis

„Estijos vyriausybė siekia užtikrinti, kad naudoti elektromobilį Estijoje bus patogu ir saugu, lygiai taip pat, kaip ir bet kokį kitą automobilį, – sako Jarmo Tuiskas, inovacijų ir technologijų skyriaus, prie ekonomikos ir komunikacijų ministerijos, direktorius. – Siekiant įgyvendinti šį tikslą, būtina įrengti valstybinio masto greitojo įkrovimo stotelių tinklą.“

„Mums džiugu, kad Estijos vyriausybė sutiko remti judėjimo be emisijų iniciatyvą“ – sako Jacekas Gorskis, „Nissan Nordic Europe“ generalinis direktorius – „Manau, „Nissan Leaf“ puikiai tiks Estijai – jis geras daugeliu atžvilgių, ir jau net dabar pasižymi dideliu klientų susidomėjimu.“

Estijos valdžia jau greitai įrengs įkrovimo stoteles visose gyvenamose vietovėse su didesniu nei 5 000 gyventojų skaičiumi bei pagrindiniuose keliuose kas 50 kilometrų, taip bus sukurtas tankiausias įkrovimo stotelių tinklas Europoje. Įkrovimo stotelių tinklo diegimas bus užbaigtas 2013 metų spalio pabaigoje. Elektrinio mobilumo iniciatyvą remia mobilumo be emisijų programa finansuojama „KredEx“ kreditų kompanijos, kaip dalis įsipareigojimo sumažinti anglies dvideginio emisijas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas