TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Renault“ griežtina „eco2“ standartus

„Renault“ griežtina „eco2“ standartus
Gamintojo nuotr. / „Renault“ griežtina „eco2“ standartus
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo 1995 metų „Renault“ įgyvendina aplinkosauginę politiką, kuria siekiama įvertinti transporto priemonės poveikį aplinkai kiekviename jos gyvavimo ciklo etape.

Pavyzdinė aplinką tausojanti transporto priemonė – visiškai elektra varomas automobilis. Nutarta, jog iki 2012 m. vidurio rinkoje pasirodys keturių tokių automobilių asortimentas.

Norėdama pažymėti ketvirtuosius „eco2“ ženklo, informuojančio klientus apie ekologiškas ir ekonomiškas transporto priemones, gyvavimo metus, „Renault“ griežtina savo transporto priemonių kvalifikacinius kriterijus.

Britų nevyriausybinė organizacija „Environmental Investment Organisation“ (EIO) neseniai įvertino „Renault“ kaip mažiausiomis CO2 emisijomis pasižyminčią automobilių sektoriaus kompaniją. Taigi, „Renault“ ir toliau skleidžia žinią apie paliekamą „anglies pėdsaką“.

Griežtesni „eco2“ ženklo kriterijai

Be įsipareigojimo siūlyti visiems prieinamų elektra varomų transporto priemonių asortimentą, „Renault“ siekia sumažinti savo automobilių keliamą neigiamą poveikį aplinkai kiekviename jų gyvavimo ciklo etape. Norėdama pažymėti ketvirtus aplinkosauginio ženklo „eco2“ gyvavimo metus, kompanija griežtina atrankos kriterijus ekologiškiausiems ir ekonomiškiausiems savo automobiliams. Nuo šiol automobiliai „eco2“  ženklą gali gauti jei:

  • yra pagaminti ISO 14001 sertifikatą turinčioje gamykloje;
  • jų CO2 emisija yra mažesnė negu 120 g/km (anksčiau šis rodiklis buvo 140 g/km) arba automobilis yra varomas biodegalais;
  • automobilio gamyboje naudojami bent 7 proc. perdirbto plastiko (seniau šis rodiklis buvo 5 proc.) ir jis yra pagamintas taip, kad 95 proc. jo masės būtų galima perdirbti.

„Twingo dCi“ – kompanijos pastangų apsaugoti aplinką simbolis: jo CO2 emisijos per du metus buvo sumažintos daugiau nei 13 proc. nuo 104 g/km iki 90 g/km.

Ambicingas paliekamo anglies pėdsako tikslas

Automobilio anglies pėdsakas yra išmetamos anglies kiekis kiekvienoje jo gyvavimo ciklo stadijoje nuo žaliavų išgavimo iki automobilio naudojimo pabaigos.

Vienas iš „Renault“ įsipareigojimų, numatytų strateginiame plane „2016 – Drive the Change“ yra nuo dabar iki 2013 m. 10 proc. sumažinti savo anglies pėdsaką ir dar 10 proc. – nuo 2013 iki 2016 m.

„Renault“ nuolat stengiasi sumažinti automobilių CO2 emisijas: tikimasi, kad šiandien 135 g/km išskiriantis europietiškas prekės ženklo asortimentas, jau 2013 m. išmes 120 g/km CO2, o 2016 m. – mažiau negu 100 g/km.

„Renault“ sulaukė apdovanojimų už savo proaktyvią politiką, susijusią su išmetamo anglies dvideginio kiekiu – britų nevyriausybinė organizacija „Environmental Investment Organisation“ „Renault“ įvertino kaip mažiausiomis CO2 emisijomis pasižyminčią automobilių sektoriaus kompaniją Europoje.

„Renault“ taip pat laimėjo prizą gamybos kategorijoje Atsinaujinančios energijos apdovanojimuose už savo gamyklą Tangierse.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 „Renault“
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas