Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 11 14, 14:42

Užsiliepsnojo JAV kelių saugumo tarnyboje stovėjęs „Chevrolet Volt“

Nors esame 100 proc. įsitikinę, kad „Chevrolet Volt“ yra saugus automobilis (tą įrodė begalė bandymų tame tarpe ir „EuroNCAP“), gandai dėl užsiliepsnojančių jo baterijų darosi vis tikroviškesni.
„Chevrolet Volt“
„Chevrolet Volt“ / „Chevrolet“ nuotr.

„Bloomberg“ naujienų tarnyba praneša, kad prie JAV nacionalinės kelių ir eismo saugumo administracijos  (NHTSA) durų pastatytas „Chevrolet Volt“ netikėtai užsiliepsnojo ir apdegino greta stovinčius automobilius.

Šis automobilis prieš tris savaites atlaikė šoninio smūgio testą. Atlaikė sėkmingai ir buvo pastatytas į aikštelę greta kitų „nuskriaustų“ automobilių. Būtent čia jis ir užsiliepsnojo.

NHTSA atstovai sako, kad šiuo metu kalbasi su visų automobilių, kuriose yra ličio jonų baterijos, gamintojais. Problemos ar jos sprendimo ieško visi.

Kita vertus, vien jau šie gandai yra blogai visų elektra varomų automobilių gamintojams ar juos spėjusiems įsigyti vairuotojams. Ir nesvarbu, kad panašūs pavojai slypi ir automobiliuose su vidaus degimo varikliais, rinkodaros prasme elektromobiliams tai stiprus smūgis žemiau juostos.

Štai ką apie šį nutikimą turi pasakyti „General Motors“ elektromobilių vyr. inžinierius:

„Visų pirma, noriu labai aiškiai pasakyti – „Volt“ yra saugus automobilis. Mes dirbame su NHTSA ir padedame jiems pabaigti tyrimą. Taip pat noriu atkreipti visų dėmesį, kad NHTSA ekspertai pagal tyrimuose surinktą medžiagą padarė išvadas, kad „Volt“ yra niekuo ne pavojingesnis automobilis, nei dyzeliu ar benzinu varomi“.

Mūsų nuomone, nieko keisto, kad visos institucijos ir elektromobilių gamintojai vis pasiginčija saugumo temomis. Elektromobilis yra dar jaunas išradimas ir abiems šalims reikia išmokti kaip apsaugoti vairuotojus nuo nelaimių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas