15min be reklamos
2022 12 05, 23:18

Oksfordo žodyno išrinkta metų frazė – „goblino režimas“

Oksfordo žodynas pirmadienį pranešė, kad pirmąkart surengtu interneto balsavimu 2022-ųjų metų žodžiu išrinkta frazė „goblino režimas“ (goblin mode).
Bedarbis
Vyras ilsisi / 123rf.com

Žodyne šis terminas apibrėžiamas kaip „elgesys, kuris yra be jokių pateisinimų savanaudiškas, tingus, aplaidus ar gobšus, paprastai atmetantis socialines normas ar lūkesčius“.

Pirmą kartą pastebėta tviteryje 2009-aisiais, frazė „goblino režimas“ išpopuliarėjo 2022-aisiais, kai žmonės visame pasaulyje jautė netikrumą dėl uždarymų pandemijos metu.

„Atsižvelgiant į ką tik praėjusius metus, „goblino režimas“ atitinka mūsų visų, kurie šiuo metu jaučiasi šiek tiek prislėgti, savijautą“, – sakė „Oxford Languages“ prezidentas Casperas Grathwohlis.

Metų žodis turi atspindėti „pastarųjų dvylikos mėnesių etosą, nuotaiką ar rūpesčius“. Pirmą kartą šis nugalėtojas buvo išrinktas viešai balsuojant, iš trijų finalistų, kuriuos atrinko „Oxford Languages“ leksikografai: „goblino režimas“ (goblin mode), „metavisata“ (metaverse) ir „grotažymė AšPalaikau“ (hashtag IStandWith).

Nepaisant to, kad frazė „goblino režimas“ ne virtualiame gyvenime buvo mažai kam žinoma, šis terminas buvo pagrindinis favoritas, surinkęs 93 proc. iš daugiau nei 340 tūkst. atiduotų balsų.

Šis pasirinkimas – tai dar vienas įrodymas, kad pasaulis yra sutrikęs po keletą metų trukusios pandemijos suirutės, taip pat dėl didžiulių elgesio ir politikos pokyčių, kuriuos atnešė socialiniai tinklai.

Praėjusią savaitę „Merriam-Webster“ paskelbė, kad šio žodyno metų žodis yra „miglos pūtimas“ (gaslighting) – psichologinė manipuliacija, kuria siekiama priversti žmogų suabejoti savo minčių teisingumu.

2021 metais Oksfordo žodynas metų žodžiu išrinko „vakciną“ arba „vakcinaciją“ (vax), o „Merriam-Webster“ – „vakciną“ (vaccine).

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką