Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Tamsios Latvijos Jehovos liudytojų paslaptys: buvęs narys atskleidė, kas dėjosi už uždarų durų

2021 m. Latvijoje Jehovos liudytojų religinę bendruomenę paliko rekordinis skaičius žmonių. Nemažai joje įžvelgė totalitarinės sektos bruožų. Bauginimai, manipuliacijos, izoliacija, kontrolė, žeminimas ir netgi galimas pedofilijos atvejų slėpimas – taip buvę Latvijos Jehovos liudytojai apibūdina tai, kas vyko organizacijoje. Jie mano, kad atėjo laikas atskleisti tiesą visuomenei.
Jehovos liudytojai Tik prenumeratoriams
Jehovos liudytojai / 123RF.com nuotr.

Latvijos naujienų portalas „TVNet“ straipsnių cikle skelbia buvusių Jehovos liudytojų pasakojimus.

Pirmąjį ciklo straipsnį, kuriame pateikiama buvusio Jehovos liudytojo Janio Folkmanio gyvenimo istorija, kviečiame skaityti portale 15min.

Ilgametis organizacijos narys

J.Folkmanis organizacijoje praleido 28 metus, buvo jos vyresnysis. „Destruktyvus kultas, iš esmės tarptautinė finansinė korporacija, susijusi su Biblija ir Dievu“, – taip organizaciją dabar apibūdina J.Folkmanis.

Kaip priežastį, kodėl jam atrodo svarbu atverti „Pandoros skrynią“, susijusią su Jehovos liudytojais, jis mini tai, kad jaučiasi asmeniškai atsakingas dėl žmonių, kuriuos pritraukė į judėjimą per visus šiuos metus. Jų yra šimtai.

„Jehovos liudytojų pavojus toks, kad iš žmonių atimamos gyvybės“, –sako jis.

Jehovos liudytojai pasaulyje uždrausti 38 šalyse. Latvijoje pirmosios dvi Jehovos liudytojų bendruomenės Teisingumo ministerijoje kaip religinės organizacijos buvo įregistruotos 1998 m.

Šiuo metu Latvijoje yra šiek tiek daugiau nei 2000 Jehovos liudytojų.

123RF.com nuotr./Jehovos liudytojai
123RF.com nuotr./Jehovos liudytojai

Artėja Armagedonas!

Kai 1992 m. pabaigoje 28-erių Janis Folkmanis su žmona draugo pakviesti atvyko pasiklausyti Jehovos liudytojų kalbų apie Bibliją, jis nebuvo eilinis gyvenimu nusivylęs pilietis, kurį lengva apgauti lankstinukais, žadančiais rojų. Janis buvo sėkmės pavyzdys – juo daug kas žavėjosi, jam pavydėjo.

Buvo dėl ko. Janis buvo profesionalus sportininkas: sunkumų kilnotojas, triatlonininkas. Vos prieš metus jis buvo užėmęs 5 vietą pasaulio triatlono čempionate.

Prieš tai keliskart tapo SSRS ir Latvijos čempionu. Be to, jis turėjo universitetinį išsilavinimą, žavią žmoną, du vaikus.

Janiui Jehovos liudytojai pasirodė nuobodūs. Antrą kartą jis į susitikimą nuėjo „tik iš mandagumo“. Bet po to pradėjo veikti, kaip jis pats sako, „kiti mechanizmai“ ir jis „įsitraukė“.

Jehovos liudytojai veikia pagal principą, kad tas pačias mintis reikia kartoti kuo dažniau. Kaip ir totalitarinės valstybės, teigia Janis.

Jis Jehovos liudytojų organizacijoje praleido 28 metus – 25 iš jų kaip vienas vyresniųjų. Dėl to sunku jį vadinti auka – jis kaip tik buvo vienas tų, kurie įkalbinėjo kitus žmones prisijungti, kuriuo kiti pasitikėjo.

Penkis kartus per savaitę – taip dažnai Janis netrukus pradėjo dalyvauti Jehovos liudytojų susitikimuose.

„Jie pasitelkia psichologinius triukus, tokius kaip puolimas meile. Jei tu susidomi tuo, ką jie kalba, tu gali per vieną susitikimą susilaukti daugiau komplimentų negu per visą gyvenimą iki tol“, – sako Janis.

Janio „dvasinis augimas“ vyko greitai. Jau po keturių mėnesių jis pats pradėjo skelbti Jehovos liudytojų tiesas kitiems.

Pagrindinė žinia, kurią skelbė Jehovos liudytojai – kad laiką reikia išnaudoti išmintingai, nes pasaulio pabaiga artėja – jį nepaliaujamai vedė į priekį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Reklama
Šri Lanka – geriausia pirmoji pažintis su Azija
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką