Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 12d. 13:00

Gimtadienio šventė gamtoje

Gimtadienio šventė gamtoje
Shutterstock nuotr. / Gimtadienio šventė gamtoje

Artėjant gimtadienio šventei, visus pradeda kamuoti klausimas – kur ir kaip paminėti šią dieną? Gimusiems pavasarį, vasarą ar net ankstyvą rudenį šios problemos sprendimas yra kur kas lengvesnis. Kai už lango toks geras oras, o dangumi ridinėjasi saulė, idealiausias variantas – gimtadienio šventė gamtoje!

Jei nusprendėte gimtadienį paminėti gamtoje, nemanykite, kad ruoštis visiškai nereikės. Norint surengti smagią šventę, teks pasidomėti ir oro prognozėmis, ir suplanuoti dekoravimo idėjas, ir pasirūpinti vaišėms gamtoje tinkamais patiekalais. Kad būtų paprasčiau, paruošėme jums ne vieną patarimą, pastabą ir idėją.

► Raskite tinkamą vietą

Jeigu norite, kad jau pirmasis gimtadienio gamtoje įspūdis būtų labai geras, išsirinkite patį gražiausią gamtos lopinėlį: kuo žalesnį, jei įmanoma, su atsiveriančia panorama. Arba priešingai, jei mėgstate privatumą – uždarą ir jaukų gamtos prieglobstį tarp medžių. Prisiminkite ir tai, kad nei jūs, nei svečiai nenorės visą dieną būti po atvira saule, todėl geriausia šventei pasirinkti tokią vietą, kurioje būtų ir pavėsis (pavėsyje idealiausia statyti vaišių stalą), ir saulės nutvieksta erdvė.

Iakyla gamtoje
Shutterstock nuotr. / Iškyla gamtoje

► Nuspręskite: stalas ar paklotas?

Tai, kurį variantą geriau pasirinkti – stalą ar iškylos paklotą – priklauso nuo daug aplinkybių. Visų pirma, vertėtų įvertinti žmones, kurie susirinks į šventę. Vaikams iškylos tema turėtų pasirodyti itin smagi, tuo tarpu suaugę žmonės gali norėti prisėsti prie stalo ir jaustis bent truputėlį santūriau. Be to, reikia atsižvelgti ir į orą: jei jau kelias dienas iki šventės vis lijo, leisti laiką ant žemės tikrai nebus malonu. Tokiu atveju pakviesti svečius prie stalo bus kur kas patrauklesnis ir saugesnis variantas.

Piknikas
Shutterstock nuotr. / Piknikas

► Įvertinkite orą

Gaila, kad organizuodami šventes, negalime užsakyti gero oro – viskas akimirksniu taptų daug paprasčiau. Visuomet turime būti pasiruošę dviems situacijoms: tiek saulėtai, tiek lietingai dienai. Būtent antrasis variantas dažnai kelia nerimą. Idealu, jei netoli šventės vietos turite terasą, kur lietaus atveju būtų galima „perkelti“ visą šventę. Jeigu ne, vertėtų pagalvoti apie palapinę ar stogelį – tuo atveju, jei debesys staiga apsiniauktų ir prapliuptų lietus, galėtumėte greitai ir nesudėtingai pasistatyti stogą virš galvos ir toliau džiugiai tęsti šventę.  

Palapinės gamtoje
Shutterstock nuotr. / Palapinės gamtoje

► Rinkitės ryškius akcentus

Organizuodami gimtadienį gamtoje, pamirškite santūrumą ir niūrias spalvas. Dabar, šiltuoju metų sezonu, pats metas rinktis ryškius akcentus, drąsius sprendimus, akis džiuginančias spalvas.

♦ Rinkitės ryškiaspalvius indus ir pamirškite klasikinį porcelianą – visiškai nesvarbu, kad indai bus skirtingų spalvų ar net šiek tiek skirtingų formų. Tai tik sukurs papildomo žavesį.

♦ Ryškią bei jaukią stalo nuotaiką padės sukurti ir nedideli spalvingi žibintai su žvakutėmis: jie puoš stalą tiek dieną, tiek vakare.

Shutterstock nuotr. / Žvakidė
Shutterstock nuotr. / Žvakidė

♦ Nepamirškite gimtadieniams būtinos atributikos – kepurėlių, konfeti ir kitų mielų mažmožių, kurie sukurs tikro gimtadienio nuotaiką tiek vaikams, tiek suaugusiems.

► Sukurkite dekoracijas iš gamtos turtų

Vasarą, kai sužydi gėlės, tiesiog negalima jų nepanaudoti, dekoruojant šventės stalą. Ypač, jeigu šventę organizuojate gamtoje, gryname ore. Be to, šios dekoracijos nepareikalaus beveik jokių išlaidų, o atrodys įspūdingai!

♦ Jeigu turite didelę plokščią lėkštę aukštais kraštais, pripilkite ją vandens ir ant paviršiaus išdėliokite gėlių žiedus. Galite įdėti ir kelias nedideles plaukiojančias žvakutes.

Plaukiojančios žvakutės
Shutterstock nuotr. / Plaukiojančios žvakutės

♦ Ant stalo pamerkite gražią lauko gėlių puokštę. Jeigu vietoje tradicinės vazos panaudosite nedidelį laistytuvą, tai akimirksniu taps vienu iš žaviausių stalo akcentų.

♦ Jeigu organizuojate šiek tiek oficialesnę gimtadienio šventę ir gamtoje dengiate stalą su lėkštėmis ir įrankiais, kiekvieną lėkštę galite papuošti gėlės žiedu. Geriausia, jei šias gėles derintumėte su pagrindine stalo puokšte. Stalas akimirksniu sužydės vasariškomis spalvomis!

Gėlėmis puoatas stalas
Shutterstock nuotr. / Gėlėmis puoštas stalas

♦ Šventės stalą galite dekoruoti ne tik gėlių žiedais, bet ir įvairiomis medžių šakelėmis, žolėmis ar net prieskoninėmis žolelėmis.

Vaiaių stalas
Shutterstock nuotr. / Vaišių stalas

► Dekoruokite ne tik šventės stalą, bet ir aplinką

Jeigu šventinėmis dekoracijomis papuošite vien tik stalą, tikrai atrodys, kad kažkas ne taip... ir iki tikros šventinės nuotaikos lyg ir kažko trūksta. Tam, kad šio jausmo išvengtumėte, iš karto mąstykite plačiau: papuošti reikia ne tik stalą, bet ir visą aplinką, t. y. plotelį gamtos, kuriame rengiate gimtadienį.

♦ Vienas iš svarbiausių gimtadienio elementų – ryškiaspalviai balionai. Jeigu įsigysite heliu pripildytų balionų, juos sukabinti galėsite ant kėdžių atlošų, ant tvorelės, ant medžių šakų ir visur, kur tik sugalvosite.

♦ Itin žavi ir neįtikėtinai paprasta idėja – puokštelės medyje. Ant labiausiai išsikerojusių medžių šakų pririškite virveles, ant jų prikabinkite stiklainėlius, pripildykite vandens ir pamerkite nedideles puokšteles.

`ventės dekoracijos
Shutterstock nuotr. / Šventės dekoracijos

♦ Aplinką galite dekoruoti ir spalvotomis girliandomis. Iš popieriaus ar medžiagos skiaučių jas labai paprastai pasigaminsite ir patys.

♦ Dažniausiai patys geriausi gimtadieniai greitai nesibaigia – tęsiasi ilgai, kol saulė nusileidžia ir užklumpa tamsa. Tam, kad ši tamsa būtų jaukesnė, pasirūpinkite žibintų girliandomis. Užtikriname, kad ši priemonė sukurs itin šventinę nuotaiką. Vietoje žibintų girliandos galite naudoti ir kalėdines lempučių girliandas, ypač, jeigu jos yra pakankamai didelės.

Pakabinti žibintai
Shutterstock nuotr. / Pakabinti žibintai

► Sudarykite vaišių meniu

Be vaišių gimtadieniai tiesiog neįsivaizduojami. Organizuodami šventę gamtoje, nepamirškite, kad vaišės turi būti pritaikytos būtent šiai gimtadienio temai. Rinkitės saulėkaitos ir labai šilto oro nebijančius, patogius valgyti patiekalus bei užkandžius.

♦ Ir skanu, ir smagu, ir gražu: vaisių bei daržovių vėrinukai.

Fotolia nuotr. / Užkandžiai
Fotolia nuotr. / Užkandžiai

♦ Vieno kąsnio užkandžius valgyti labai patogu. Tam net nereikia specialių indų, svarbiausia – nepamiršti ant stalo padėti šūsnį servetėlių.

♦ Nedideli desertai (ar nebūtinai desertai), patiekti stikliniuose indeliuose, visuomet sulauks svečių dėmesio.

Desertai
Shutterstock nuotr. / Desertai

♦ Jeigu planuojate svečius vaišinti ne tik užkandžiais, tačiau ir karštu patiekalu, gamtoje tikrai nesugalvosite nieko šaunesnio kaip čia pat išsikepti kažką ant laužo ar grilio. Kepti galite mėsos kepsnius, šašlykus, žuvį, daržoves ar net vaisius.

Ant grotelių keptas sūris
Fotolia nuotr. / Ant grotelių keptas sūris

♦ Švieži vaisiai ir uogos – būtinas vasaros švenčių atributas. Sudėkite juos į ryškiaspalvius indelius ir sukursite dar linksmesnę vaišių stalo nuotaiką.

► Pasirūpinkite gaivinančiais gėrimais

Žinia, jog būnant gamtoje, ypač, jei skaisčiai šviečia saulė, visi labai greitai ištrokštame. Vėsiausioje vietoje, kur krenta didelio medžio šešėlis, pastatykite nedidelį staliuką gėrimams. Nors gėrimus galite rinktis pačius įvairiausius, karštą vasaros dieną geriausiai gaivina paprasčiausias vanduo su citrina.

Gėrimai gamtoje
Shutterstock nuotr. / Gėrimai gamtoje

► Svarbiausia gimtadienio dekoracija – tortas!

Kad ir kur švęstumėte gimtadienį – gamtoje ar užsidarę savo kambaryje – tortas visuomet yra tiesiog privalomas. Nors norisi ant šventės stalo šį skanėstą laikyti visą dieną, verčiau rinkitės tortą be grietinėlės kremų – jie labai greitai tirpsta, o tai gali sukelti tik papildomą stresą. O dar geriau, jei tortą iki pat patiekimo momento laikysite šaldytuve, o tik tuomet išnešite į lauką. Na, o pats tinkamiausias gimtadienio torto gamtoje variantas yra prabangus pyragas. Skanus, gražus, tačiau visiškai nebijantis „saulės vonių“.

► Linksminkitės ir švęskite ne tik prie stalo!

Gimtadienis, švenčiamas gamtoje, turi vieną esminį privalumą – Jūs neturite kelias valandas be pertraukos sėdėti prie vaišių stalo, Jūsų neriboja kambario ar pastato sienos. Išnaudokite erdvę, gryną orą ir šios šventės suteikiamas galimybes: linksminkitės, žaiskite lauko žaidimus, susiorganizuokite spontanišką fotosesiją, gal net surenkite mini orientacines varžybas, ieškant gimtadienio dovanėlės. Būkite linksmi, energingi ir atšvęskite gimtadienį taip, kad prisiminimai neišdiltų labai ilgai!

Gimtadienio aventė
Shutterstock nuotr. / Gimtadienio šventė

Tekstas Astos Černės

Temos: 2 Šventė Tortai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Audringa „Putino virėjo“ J.Prigožino jaunystė: vagystės, išgertuvės su paaugliais ir kalėjimas

Verslas

Buvęs Estijos premjeras Taavi Roivas: kai Lietuva mus aplenkia, priimame tai kaip iššūkį

Pasaulis kišenėje

Raudona plyta pamena Šiaurės Lietuvos miestelių klestėjimo laikus

Vardai

Prancūzijos ambasadoriaus atsisveikinimo vakare – svečių padėka už „protokolo laužymą“

24sek

Broliai Ballai sugrįžo į Lietuvą – iš autobuso tiesiai į greito maisto restoraną

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežiui Pranciškui ranką spaudęs vienuolis: „Iš arti matyti, kokią sunkią naštą jis neša“

Gazas

Koks likimas laukia „Fiat“, po Lietuvą vežiojusio popiežių Pranciškų?

Aktualu

V.Ušackas: pralošus pirminius partijos rinkimus vargu, ar galima laimėti nacionalinius

Aktualu

Popiežiaus vizitas Agluonoje yra ypatingesnis nei Rygos lankymas

Gyvenimas

Tai – labai garsi optinė iliuzija, bet ar žinote, kas ją sukūrė ir kuo ji sudomino psichologus?

Sportas

„The Best“: C.Ronaldo nukarūnuotas – geriausiu metų futbolininku tapo L.Modričius

Aktualu

I.Šimonytė: mano lyginimas su D.Grybauskaite – tobula klišė

Sportas

Klausimas apie valstybinę premiją sutrikdė čempioną: „Galiu už tai būti nulinčiuotas, bet ...“

Aktualu

Snaiperiai akies taiklumą lavino varžybose

Gyvenimas

„Christian Dior“ įspūdingu šou su baleto šokėjais pradėjo Paryžiaus mados savaitę

Vardai

Žuvusio modelio mamą įskaudino kalbos apie mįslingą vaizdo įrašą: „Tai juodina mano dukrą“

Vardai

Su vyro šmeižtu Mia nesitaikys: „Jis turi manęs miegančios nuogos nuotraukų, kuriomis grasina“

Gyvenimas

Revoliucija medicinoje? Paralyžiuotas žmogus su stuburo implantu žengė pirmuosius žingsnius

Verslas

Pajuodusi Klaipėda: produktą iš bulvių sukūrę olandai uždirbo iš pasklidusių dulkių

24sek

Uždominavo – Adas Juškevičius atvedė Nantero klubą į pirmą pergalę

Naujienos

Aktualu

Audringa „Putino virėjo“ J.Prigožino jaunystė: vagystės, išgertuvės su paaugliais ir kalėjimas

Verslas

Buvęs Estijos premjeras Taavi Roivas: kai Lietuva mus aplenkia, priimame tai kaip iššūkį

Pasaulis kišenėje

Raudona plyta pamena Šiaurės Lietuvos miestelių klestėjimo laikus

Vardai

Prancūzijos ambasadoriaus atsisveikinimo vakare – svečių padėka už „protokolo laužymą“

24sek

Broliai Ballai sugrįžo į Lietuvą – iš autobuso tiesiai į greito maisto restoraną

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežiui Pranciškui ranką spaudęs vienuolis: „Iš arti matyti, kokią sunkią naštą jis neša“

Gazas

Koks likimas laukia „Fiat“, po Lietuvą vežiojusio popiežių Pranciškų?

Aktualu

V.Ušackas: pralošus pirminius partijos rinkimus vargu, ar galima laimėti nacionalinius

Aktualu

Popiežiaus vizitas Agluonoje yra ypatingesnis nei Rygos lankymas

Gyvenimas

Tai – labai garsi optinė iliuzija, bet ar žinote, kas ją sukūrė ir kuo ji sudomino psichologus?

Sportas

„The Best“: C.Ronaldo nukarūnuotas – geriausiu metų futbolininku tapo L.Modričius

Aktualu

I.Šimonytė: mano lyginimas su D.Grybauskaite – tobula klišė

Sportas

Klausimas apie valstybinę premiją sutrikdė čempioną: „Galiu už tai būti nulinčiuotas, bet ...“

Aktualu

Snaiperiai akies taiklumą lavino varžybose

Gyvenimas

„Christian Dior“ įspūdingu šou su baleto šokėjais pradėjo Paryžiaus mados savaitę

Vardai

Žuvusio modelio mamą įskaudino kalbos apie mįslingą vaizdo įrašą: „Tai juodina mano dukrą“

Vardai

Su vyro šmeižtu Mia nesitaikys: „Jis turi manęs miegančios nuogos nuotraukų, kuriomis grasina“

Gyvenimas

Revoliucija medicinoje? Paralyžiuotas žmogus su stuburo implantu žengė pirmuosius žingsnius

Verslas

Pajuodusi Klaipėda: produktą iš bulvių sukūrę olandai uždirbo iš pasklidusių dulkių

24sek

Uždominavo – Adas Juškevičius atvedė Nantero klubą į pirmą pergalę

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką