Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 19d. 12:54

Bulvių lauke paliktą prirakintą šunį priglaudusiai gyvūnų globėjai gresia bauda

Kankinamas šuo
„Gyvūnų užuovėja“ feisbuko nuotr. / Kankinamas šuo

Žygaičių seniūnijoje Trumpininkų kaime laukuose prie būdos grandine prirakinto šuns, turėjusio nubaidyti šernus iš bulvių lauko, istorija nesibaigia. Keturkojį savavališkai išsigabenusios ir globoti ėmusios Šilutės asociacijos „Gyvūnų užuovėja“ vadovei Andželikai Bajorinaitei gresia nemalonumai. Jai surašytas administracinio nusižengimo protokolas.

„Tauragės kurjeryje“ jau rašė, kad prie medinės dėžės laukuose šunį pastebėjusi gyvūnus mylinti pora iš Tauragės apie tai pranešė policijai. Nors tauragiškiams pasirodė, kad šuo apleistas ir neprižiūrimas, į nurodytą vietą nuvykę policijos pareigūnai šuns kankinimo atvejo neužfiksavo. Tačiau keturkojį iš Trumpininkų savavališkai išsigabeno ir globoti ėmėsi Šilutėje veikianti asociacija „Gyvūnų užuovėja“. Asociacija renka finansinę paramą šuns priežiūrai ir voljerui, skiepams, mikroschemai, kirpimo mašinėlei. Tačiau šuns šeimininkai dėl pavogto augintinio kreipėsi į policiją.

„Gyvūnų užuovėjos“ įkūrėja ir savininkė Andželika Bajorinaitė šią istoriją paviešino asociacijos feisbuko profilyje. Tiek viešojoje erdvėje, tiek „Tauragės kurjeriui“ ji tvirtino, kad nesulaukė tinkamos institucijų reakcijos. Praėjusią savaitę A.Bajorinaitė asociacijos profilio sekėjams pranešė, kad gavo kvietimą į Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariatą – rugpjūčio 2 dieną bus nagrinėjama administracinė byla dėl jos savavaldžiavimo. Už tai įstatymas numato piniginę baudą iki 140 eurų. Be to, šuns šeimininkai dėl pavogto šuns prašo 100 eurų neturtinei žalai atlyginti.

„Tauragės kurjeriui“ A.Bajorinaitė sakė ketinanti apskųsti policijos pareigūnų veiksmus, kurie, iškviesti į laukus prie šuns, apie tai nepranešė veterinarijos tarnybai, o priėmė sprendimą, kad šuo prižiūrimas tinkamai.

„Jei jūs būtumėte atlikę savo darbą, už ką ir gaunate atlyginimą, tuomet šios istorijos net nebūtų“, – viešojoje erdvėje į pareigūnus kreipiasi A.Bajorinaitė.

„Tauragės kurjerio“ pakalbinta šuns šeimininkė Danutė Ramanauskienė neigia, kad jų šeima šuns neprižiūrėjo. Moteris tvirtina, kad šunimi rūpinosi ir tai ketina įrodyti policijos pareigūnams. Paliudyti esą gali ir aplinkiniai gyventojai.

D.Ramanauskienė žurnalistei išklojo, kad „Gyvūnų užuovėjos“ vadovė visą savaitę delsė susitikti su policijos pareigūnais. Šuns šeimininkė abejoja šios asociacijos gerais tikslais. Esą jei jiems rūpėjo gelbėti šunį, ko, jos manymu, tikrai, nereikėjo, tuomet galėjo pranešti Lietuvos gyvūnų globos draugijos Tauragėje pirmininkui Sigitui Klymantui.

„Tauragės kurjeris“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką