Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 23d. 13:00

Kad atostogos su augintiniu neapkarstų: 5 didžiausi pavojai

Kelionės su gyvūnais.
123rf.com nuotr. / Kelionės su gyvūnais.

Jeigu turite augintinį, greičiausiai atostogų laukiate dvigubai labiau. Pagaliau ateis tas metas, kai galėsite skirti dar daugiau dėmesio savo gyvūnams ir palepinti juos buvimu gryname ore. Tačiau yra keletas dalykų, kuriuos turėtumėte žinoti, jog atostogos būtų sklandžios, ypač jeigu su šuneliu ar kate išsiruošėte pirmą kartą „pamatyti pasaulio“.

Važiavimas automobiliu

Ne visi gyvūnai patenkinti, jeigu juos vežate automobiliu – juos gali pykinti, apimti nerimas ir pan. Todėl patartina prie kelionės pratinti iš anksto ir tai daryti reguliariai, ypač jeigu laukia ilgesnis važiavimas. Turėkite su savimi vandens, maisto, parenkite patogią kelionės vietą, kad augintinis jaustųsi stabiliai, tam tinka ir transportavimo krepšiai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Požymiai, kad bendraujate su kvailu žmogumi. Psichoterapeuto įžvalgos

Patartina augintiniui prikabinti ir kortelę su jo ir jūsų duomenimis, vardu, pavarde, telefono numeriu ar adresu – taip jūs užtikrinsite didesnį jo saugumą. Nepamirškite, kad dabar – erkių sezonas, o jų pernešamos ligos itin pavojingos, tad pasirūpinkite apsauga nuo šių kraujasiurbių.

Stenkitės dažniau sustoti, jeigu keliaujate su augintiniu. Dažnai šunį ar katę pykina, todėl pasirūpinkite, kad turėtumėte vaistų, galinčių jiems pagelbėti.

Jeigu susirgo...

Stebėkite savo augintinį, ar jam atlikti visi reikalingi skiepai, jeigu reikia – pasitarkite su veterinaru prieš kelionę ir būtinai turėkite augintinio gydytojo kontaktus, kad pasikonsultuotumėte, jeigu kas nutiktų.

Taip pat pasiimkite vaistinėlę ne tik sau, bet ir augintiniui – daugiau informacijos apie būtiniausias priemones rasite straipsnyje: Ką įdėti į šuns vaistinėlę: būtiniausios priemonės.

Nauja teritorija

Naujoje vietoje turite užtikrinti, kad jūsų augintinis jausis saugiai, vadinasi, būtina atkreipti dėmesį, kaip toli gatvės, važiuojantys automobiliai, ar yra tvora, kur augintinis ilsėsis, bėgios ir pan.

Svarbu neįkurdinti jo visiškoje saulėje, atkreipti dėmesį, ar nėra jam pavojingų daiktų, duobių, sodo chemijos ir pan.

Pavojingosios erkės

Pasirūpinkite, kad augintinio neužpultų erkės – jos jam itin pavojingos, nes perneša mirtinas ligas. Dabar galima įsigyti pačių įvairiausių priemonių nuo erkių, kurias naudoti visai paprasta, tik reguliariai atnaujinkite jų naudojimą.

O jeigu jau pamatėte erkę, nereikia panikuoti – svarbu ją ištraukti ir dezinfekuoti įsisiurbimo vietą bei stebėti savo šunį ar katę. Daugiau informacijos apie tai, ką turite žinoti, jeigu įsisiurbia erkė, rasite išsamiame straipsnyje: Veterinarė K.Sudikienė: augintinis erkę gali pasigauti ir vidury miesto.

Susitikimas su kitais augintiniais ir žmonėmis

Turite užtikrinti tiek kitų žmonių, tiek kitų augintinių saugumą. Žinoma, malonu paleisti šunį nuo pavadėlio, tačiau negalite žinoti, kaip jis sureaguos į kitus gyvūnus, žmones ar vaikus net tada, jeigu manote, kad labai gerai pažįstate savo augintinį. Taip pat ir žmonės bei kiti gyvūnai gali išsigąsti jūsiškio, tad kam be reikalo sukurti nejaukią, o kartais ir pavojingą situaciją. Paleiskite augintinį laisvai tik tada, kai esate tikri dėl jo ir kitų saugumo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką