Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 15d. 07:26

Poilsis su keturkojais gyvūnais Palangoje: pageidaujami maži ir tie, kurie nedrasko šlepečių

Palangoje augintiniai poilsiauja kartu su šeimininkais 15min tema
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Palangoje augintiniai poilsiauja kartu su šeimininkais

Vis daugiau poilsiautojų drįsta atostogauti kartu su savo augintiniais. Iki šiol susirasti nakvynę Palangoje su keturkoju buvo sudėtinga, o šiemet svečių namų ar viešbučių savininkai į tai ėmė žvelgti nuolaidžiau. Orai nelepina, poilsiautojų ne marios, tad kiekvienas klientas yra svarbus. Tiesa, pageidaujami maži šuniukai – į atvykstančius pajūrin su didesniais vis dar žiūrima kreivai.

„Kai informuodavau, jog noriu atsivežti šunį, vis išgirsdavau neigiamą atsakymą. Į butus įsiprašyti iš viso neįmanoma. Vieniems siūliau net depozitą duoti, jei mano augintinis ką sugadintų, vis tiek nesutiko. Išgirdau gal 8 „ne“. Tuomet nusprendžiau nebesakyti iš karto.

Karolinos Stažytės/15min nuotr./Sonata su Džeku
Karolinos Stažytės/15min nuotr./Sonata su Džeku

Į butus įsiprašyti iš viso neįmanoma. Išgirdau gal 8 „ne“.

Pirma rezervavau, o po savaitės tik perspėjau šeimininkę, kad atsivešiu ir šunį. Viskas buvo gerai, kol ji jo nepamatė. Aiškinomės ilgai, tačiau galiausiai, išvydusi, jog šuo neproblematiškas, nusileido“, – teigė J.Basanavičiaus gatvėje užkalbinta dobermano Džeko savininkė Sonata.

Į Palangą darbuotis ji atvyko iš Šilutės. Mergina teigė, jog papildomai už augintinio nakvynę mokėti jai neprireikė.

Vedasi į atokesnį pliažą

Kauniečiai Jūratė ir Juozas su pudeliu Grosu į Palangą jau vyksta ketvirtus metus. Apsistoja vis pas tą pačią šeimininkę, tad jokių vargų dėl šuns neturi. Mokėti už augintinį papildomai nereikia. Kavinėse Jūratė nejaučia diskriminacijos: padavėjos ne tik kad maloniai priima, bet ir vandens dubenėlį Grosui atneša.

Karolinos Stažytės/15min nuotr./Jūratė su Grosu
Karolinos Stažytės/15min nuotr./Jūratė su Grosu

„Kartą paklausiau praeivio su šunimi, kur jis eina pliažintis su augintiniu. Tai patarė tolėliau nuo tilto paėjėti. Pasirodo, ten renkasi daugelio keturkojų savininkai. Visi tolerantiški. Palangoje iš poilsiautojų dažniau teigiamų reakcijų sulauksi. O jei kam šunys ir nepatinka, matyti iš kūno kalbos – apeina lanku Grosą“, – tikino Jūratė.

Į pliažą savo penkerių metų augintinę Čilę dažniausiai vedasi ir šiauliečiai Neringa bei Marius. Kalytė maža, tad mažai kam užkliūna.

Karolinos Stažytės/15min nuotr./Neringa, Marius ir Čilė
Karolinos Stažytės/15min nuotr./Neringa, Marius ir Čilė

„Šunys taip pat nusipelnė atostogų. Pavažiuojam tolėliau, kur mažiau poilsiautojų. Ant smėlio laikome ją prisirišę pavadėliu. Pernai štai pribėgo kažkoks vietinis šuo ir prabuvo su mumis 3 val. Draugiškas toks. Ir ieškant nakvynės su Čile mums problemų nekyla – apsistojame pažįstamų namuose“, – tai, kad atokesnėse pliažo vietose šuo – ne tokia ir retenybė, patvirtino ir šiaulietė.

O štai mažeikiškė savo augintinę Erą eidama į paplūdimį turi palikti anūkei. Taip ir šildosi saulutėje moterys paeiliui: viena poilsiauja prie jūros, kita laiką leidžia su augintine. Nakvynę susirasti joms nebuvo sudėtinga. Tiesa, už kalytę moka papildomus 5 eurus.

Karolinos Stažytės/15min nuotr./Era su šeimininkės anūke
Karolinos Stažytės/15min nuotr./Era su šeimininkės anūke

J.Basanavičiaus gatvėje sutikta rokiškiečių pora tikino taip pat nepajutusi jokių sunkumų, kai ieškojo, kur apsistoti su savo augintiniu Šventojoje. Už jo apgyvendinimą jie papildomai nemoka.

„Eidami į pliažą Bonį slepiame po skėčiu. Nors ne visada nešamės. Kiek girdėjau, nuo 2018 metų lyg leis eiti į paplūdimius su augintiniais“, – tikino rokiškietė.

Karolinos Stažytės/15min nuotr./Bonis ir jo šeimininkai
Karolinos Stažytės/15min nuotr./Bonis ir jo šeimininkai

Dar vieni pakalbinti poilsiautojai – iš Skaudvilės atvykę Gintaras ir Vilma – Palangoje užsibuvo tik pusdienį, tad jokių nesklandumų dėl augintinio Gorio nespėjo patirti. Tiesa, jų draugams, pernai vykusiems pailsėti į Palangą su šunimi, problemų iškilo: galiausiai jie susirado nakvynę Šventojoje.

Karolinos Stažytės/15min nuotr./Goris ir jo šeimininkai
Karolinos Stažytės/15min nuotr./Goris ir jo šeimininkai

Mokestis priklauso nuo gyvūno dydžio

Populiarioje booking.com sistemoje – 760 nakvynės vietų Palangoje. Kiek mažiau nei pusė (296) apgyvendinimo įstaigų nurodė, jog kuria draugišką aplinką gyvūnams – priima poilsiautojus kartu su jų augintiniais.

15min žurnalistei sunkiai sekėsi atrasti viešbutį, kuriame šunys būtų nepageidaujami. Didžioji dalis jų, ypač prabangesni, drąsiai atveria duris keturkojams. Tiesa, už tai reikalauja nemažos priemokos.

Palangoje veikia 44 viešbučiai. Daugelis jų draugiški gyvūnams, tačiau ima papildomą 10–15 eurų mokestį už parą.

„Palangoje veikia 44 viešbučiai. Daugelis jų draugiški gyvūnams, tačiau ima papildomą 10–15 eurų mokestį už parą. Kaina priklauso nuo gyvūno dydžio“, – teigė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė, kartu atstovaujanti ir „Palangos vėtros“ viešbučiui.

Šioje 4 žvaigždutes turinčioje apgyvendinimo įstaigoje, anot jos, priimami tiek dideli, tiek maži šunys. Už augintinį imamas 15 eurų mokestis (tiek kainuoja para).

„Paruošti kambarį kitiems svečiams po šuns apsilankymo užtrunka ilgiau. Reikia išvalyti kiliminę dangą, plaukus, todėl ir imamas mokestis. Šiaip per penketą metų nėra pasitaikę, kad šunys pridarytų kokios žalos. Nebuvo ir kitų poilsiautojų skundų. Tie keturkojai, kurie važiuoja atostogauti su šeimininkais, būna tvarkingi. Na, ne tie, kurie drasko šlepetes“, – šyptelėjo Ingrida.

„Liukrenos“ viešbutyje klientai taip pat laukiami su keturkojais, jeigu šie – nedideli. Tai klientams papildomai nieko nekainuoja. Šios apgyvendinimo įstaigos atstovė papasakojo, jog kadaise Palangoje vykusios šunų parodos metu „Liukrenoje“ buvo apsistoję keletas parodos dalyvių, kurie pridarė žalos – apgraužė baldų kojas.

„Amberton“ viešbutis nepriima tik kovinės veislės šunų. Už keturkojų apsigyvenimą kartu su šeimininkais tenka mokėti po 14,5 už parą.

„Per mėnesį sulaukiame vieno kito svečio su augintiniu. Klientai informuojami, jog šuns negali viešbučio kambary palikti vieno ilgiau kaip pusvalandį“, – teigė „Amberton“ atstovė.

Už šunį prašo susimokėti ir 42 eurus

Vienas prabangiausių viešbučių Palangoje – „Pušų paunksnė“ – taip pat priima poilsiautojus su keturkojais. Mokestis už šuns apgyvendinimą kambaryje kartu su šeimininkais priklauso nuo augintinio dydžio (iki 10 kg ir didesni) ir varijuoja nuo 15 iki 30 eurų. Išskirtinių reikalavimų viešbutis tokiems klientams nepateikia. Žalos iki šiol „Pušų paunksnėje“ gyvenę šunys taip pat niekad nepridarė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Palangoje augintiniai poilsiauja kartu su šeimininkais
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Palangoje augintiniai poilsiauja kartu su šeimininkais

Daugiausiai poilsiautojų Palangoje galinčiame priimti „Vanagupės“ viešbutyje už augintinio apgyvendinimą kartu imamas papildomas 29 eurų mokestis per parą. Klientams išdalinamos ir taisyklės, prašoma atsivežti specialius gultus šunims. Dažniausiai asmenys su augintiniais apgyvendinami viename kuriame aukšte.

Priešingai nei viešbučių savininkai, kambarius nakvynei siūlantys palangiškiai nenoriai įsileidžia poilsiautojus su gyvūnais.

„Medūzos“ viešbutyje mokestis už augintinio nakvynę taip pat priklauso nuo augintinio dydžio: už mažą šunį (iki 10 kg) mokama 12 eurų, už vidutinį (10–20 kg) – 25 eurai, už didelį (per 20 kg) – net 42 eurai. Su keturkojais atostogauja, pasak šios apgyvendinimo įstaigos atstovų, apie 5–10 proc. visų klientų.

„Mūsų požiūriu, augintinis taip pat yra šeimos narys, kuriam reikia rūpesčio ir meilės, tad savo svečių neskirstome pagal tai, ar jie turi augintinius, ar pas mus pailsėti atvyksta be jų – visi vienodai laukiami“, – tikino „Palanga Life Balance hotel“ komercijos direktorė Giedrė Gliaubertienė.

Vieno prabangiausių Palangoje viešbučių atstovė pabrėžė, jog klientams su augintiniais siūloma apsistoti standartiniuose įprastose kambariuose, tačiau tokie kambariai, kuriuose buvo apsistoję keturkojai, niekad nebus siūlomi gyvūnams alergiškiems asmenims.

Viešbutis atviras visų veislių ir dydžių šunims. Nereikalaujama, kad gyvūnai būtų laikomi narvuose, svarbiausia, kad jie nelakstytų viešbutyje be priežiūros. Suprantama, šunys turi būti su pavadėliu ir visada greta šeimininkų.

„Kadangi gyvūnai dažniausiai yra ilgaplaukiai, ir kambario valymas po jų viešnagės būna sudėtingesnis bei reikalaujantis specifinių valymo priemonių, kaina už šį papildomą šeimos narį gali svyruoti nuo 20 iki 30 eurų – priklausomai nuo siūlomo apsigyventi kambario“, – patikino G.Gliaubertienė.

15 metų galimybę apsistoti su gyvūnu suteikiančiam viešbučiui iki šiol jokių incidentų ar nuostolių patirti neteko, nes šeimininkai visuomet jais tinkamai pasirūpina. Gyvūno pasirodymas viešbutyje, anot jo atstovės, tampa tarsi grupine terapija kitiems poilsiautojams, ypač vaikams.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Palangoje augintiniai poilsiauja kartu su šeimininkais
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Palangoje augintiniai poilsiauja kartu su šeimininkais

O štai „Gradialyje“ keturkojai nepageidaujami. Dėl to, kad šioje sanatorijoje-viešbutyje atliekamos sveikatinimo procedūros.

Augintinius įsileidžia tik apie 10 proc. svečių namų

Visuomeninės Palangos apgyvendinimo paslaugų teikėjų organizacijos „Svetingas šeimininkas“ vadovė Irena Švanienė 15min teigė, jog, priešingai nei viešbučių savininkai, kambarius nakvynei siūlantys palangiškiai nenoriai įsileidžia poilsiautojus su gyvūnais. Keturkojus priima tik apie 10 proc. jų.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Irena Švanienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Irena Švanienė

„Kadangi šunys neįleidžiami į pliažus, šeimininkai juos palieka vienus namuose. Tiek inkščia, kaukia taip, kad skamba visas namas. Nepatenkinti lieka kiti poilsiautojai. Be to, dažnai tie keturkojai pridaro ir žalos: išdrasko duris, apgraužia baldus. Žalą išsireikalauti bando tik vienetai. Jei pabandai, pasipila iš šuns šeimininkų blogi komentarai booking.com sistemoje“, – teigė Irena.

Ji pati vadovauja svečių namams „Astos vila“ ir tikina nepriimanti klientų su šunimis, nes kartą vienas keturkojis apdraskė medines duris.

O štai vieną pigiausių nakvynių booking.com siūlanti svečių namų „Dzūkai“ savininkė Dana į šunis žvelgia draugiškai. Jei klientas suderina iš anksto, papildomo mokesčio už keturkojį ji neima. Vien birželį jos svečių namuose buvo apsistoję gal 4 šunys. Labiau atostogauti vežtis juos drįsta užsieniečiai – suomiai ir švedai.

„Kartą dariau eksperimentą ir nurodžiau, kad už šunį teks mokėti papildomus 3 eurus už parą. Rezervaciją atšaukė. Eksperimentas apmokestinti nepavyko. Nesakau, kad pageidauju klientų su šunimis, greičiau – nedrįstu atsakyti. Vis dėlto, mažas šuniukas tikrai nėra didelė problema. Didesnė, kai kas nors prirūko kambaryje“, – atvirai kalbėjo 6 kambarius išsinuomoti siūlanti Dana.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

00:19
01:55
02:51

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką