-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2019 11 15

Šunų kirpėja – apie kailio priežiūrą parodoms ir veislę, kurios paruošimas užtrunka net 6 valandas

Šuns paruošimas parodai – daug laiko ir pastangų reikalaujantis užsiėmimas. Tą veikiausiai patvirtins visi, veislinius šunis auginantys ir savaitgalius ringe leidžiantys jų šeimininkai. Tačiau čia kaip ir bet kokiame grožio konkurse – kelios minutės šlovės slepia ilgą ir sunkų įdirbį.
Šuo
Šuo / „PetCity“ nuotr.

Kaip paruošti gyvūno kailį parodai? Ar tikrai parodose preciziškai išpuoselėti keturkojai taip atrodo ir tingiai leisdami laiką namuose? Ką slepia parodų užkulisiai ir kaip dažnai tokiais atvejais rekomenduojama lankytis gyvūnų grožio salone atsako „PetCity“ gyvūnų priežiūros specialistė-kirpėja Ingrida Vaitiekauskaitė.

Pasak jos, nuo to, ar gyvūnas dalyvauja parodose, ar ne, priklauso ir jo apsilankymų kirpykloje reguliarumas – ringas reikalauja ypatingos kailio priežiūros, todėl siekiant aukštų įvertinimų parodose, vizitai pas kirpėją gali tapti net iki kelių kartų dažnesni. „Sofos gyvenimą“ gyvenančio šuns kirpimą diktuoja šeimininkas, o parodinio – veislės standartas. Nedalyvaujantys parodose šunys kirpyklose lankosi kas 8–10 savaičių, dalyvaujantys – kas 2–4. Parodiniams šunims ypač svarbus reguliarumas, kuris leidžia preciziškai suformuoti kailį“, – pasakojo ji.

Asmeninio albumo nuotr./Ingrida Vaitiekauskaitė
Asmeninio albumo nuotr./Ingrida Vaitiekauskaitė

Tačiau kailio priežiūra anaiptol neapsiriboja vien maudynėmis ir kirpimu. Neretai, ypač ilgaplaukių šunų, kailį tenka sukti į vadinamąsias papilotes – pailgus popieriaus ar audinio gabalėlius, tai reikalinga norint išsaugoti sveiką plauką. Kaip ir saugant jį nuo lietaus, purvo, sniego ar net saulės spindulių keturkojus rekomenduojama rengti kombinezonais. Siekiant apsaugoti ausis – ilgaausiams ant galvos dedamos movos, pėdučių priežiūrai tikru išsigelbėjimu tampa pasivaikščiojimams lauke skirti specialūs batukai.

„Galbūt visa tai kam nors ir atrodo neįprastai ar juokingai, bet tai gerokai palengvina parodose dalyvaujančių šunų priežiūrą“, – sakė I.Vaitiekauskaitė.

Asmeninio albumo nuotr./Ingrida Vaitiekauskaitė
Asmeninio albumo nuotr./Ingrida Vaitiekauskaitė

„PetCity“ atstovės teigimu, svarbiausių priežiūros priemonių krepšelio turinys priklauso nuo veislės, kailio tipo, taip pat – nuo rezultato, kurio siekiama. Svarbu paminėti ir tai, kad kailio ruošimas tarp parodų ir parodos dienai – taip pat skiriasi. „Tarp parodų mūsų tikslas yra puoselėti kailį, tad lepiname jį įvairiomis kaukėmis, balzamais, kremais ar aliejukais. O parodos dieną svarbu neapsunkinti kailio, tad išmaudžius šunį dažnai naudojamas tik purškiamas kondicionierius. Visos kitos priemonės – pagal poreikį ir galimybes, tuomet gali prireikti ir plaukų lako, priemonių kailio tekstūrai išryškinti, spalvai pagyventi, žvilgesiui suteikti“, – pasakojo pašnekovė.

Ir net jei mažiau su parodomis susidūrusiems visas šis gausus, šunims skirtas, kosmetinių priemonių krepšelis skamba neįprastai, nereikėtų išsigąsti – technologijoms tobulėjant, tobulėja ir gyvūnams skirta kosmetika. Todėl jei anksčiau vietoje baltam kailiui skirtos pudros žmonės naudojo bulvių krakmolą, o siekdami greičiau išdžiovinti kailį jį padengdavo kukurūzų krakmolo sluoksniu, šiandien buitines priemones jau pakeitė gyvūnams skirta, naudoti saugi kosmetika.

Asmeninio albumo nuotr./Ingrida Vaitiekauskaitė
Asmeninio albumo nuotr./Ingrida Vaitiekauskaitė

„Ir nors ilgaplaukiams šunims dažniausiai užtenka kelių rūšių plaukų šepečių, metalinių šukų, žirklių bei kirpimo mašinėlės pėdučių, ausyčių sutvarkymui, būtent jų priežiūra reikalauja daugiausia dėmesio. O ir kuo šunys didesni, tuo sutvarkyti juos reikia daugiau laiko. Galėčiau išskirti tokias veisle kaip didysis (karališkasis) pudelis ir grožio etalonu tapusį afganų kurtą – šiems šunims maudytis tenka kas 10–14 dienų, o išdžiovinti kailį trunka apie 3 valandas. O jei augini keletą tokių šunų?“ – šypsosi I.Vaitiekauskaitė.

Būtent šios veislės – tikras iššūkis bet kuriam kirpėjui. Pavyzdžiui, didžiojo pudelio paruošimas parodai vidutiniškai užtrunka apie 6 valandas: valandos reikia šunį išmaudyti, 2–3 valandų jį išdžiovinti, dar 2 – apkirpti. „Tam, kad galutinis rezultatas džiugintų akį, reikia parinkti tinkamas priemones, labai gerai išdžiovinti kailį ir mokėti valdyti žirkles. Šešios valandos pasiruošimo dėl trijų minučių šlovės parodoje – tik tikri veislės entuziastai gali tam ryžtis“, – pasakojo kirpėja.

„PetCity“ nuotr./Šuo
„PetCity“ nuotr./Šuo

Tačiau tarp gausybės šunų veislių yra ir tokių, kurių paruošimas parodoms gerokai paprastesnis. Tarkime, trumpo plauko šunis užtenka kruopščiai išmaudyti. Kita vertus, trumpo kailio ar bekailiai šunys susiduria su kitais išbandymais – jiems atrodyti nepriekaištingai itin svarbu, kadangi kailiu ir šukuosena nepavyks pridengti jokių anatomijos ar išvaizdos trūkumų.

„PetCity“ nuotr./Šuo
„PetCity“ nuotr./Šuo

„Kiekviena veislė reikalauja atitinkamų žinių bei įgūdžių ruošiant augintinį parodai. Kirpėjai neretai specializuojasi su tam tikromis veislėmis, todėl vienam specialistui lengviau parodai paruošti šiurkščiakailį šunį, kitam – ilgaplaukį“, – sakė I.Vaitiekauskaitė.

Parodose dalyvaujančio šuns priežiūrai tenka plačiau praverti ir piniginę, kiekvienas apsilankymas salone priklausomai nuo augintinio veislės jo šeimininkams atsieina nuo 20 iki 80 eurų. Tam, kad šuo parodos dieną atrodytų nepriekaištingai, būtinas šuns šeimininko ir kirpėjo bendradarbiavimas.

„Visų pirma, šuns šeimininkas turi pasirūpinti tinkama keturkojo mityba – nuo maisto priklauso šuns sveikata, jo odos, kailio būklė. Taip pat gerai savijautai užtikrinti, fizinei formai palaikyti svarbi ir aktyvi veikla. Reiktų nepamiršti ir ringo dresūros, kai mokomasi gero elgesio, stovėsenos, tam tikrų judesių, kurie reikalingi parodose. O kailio paruošimas reikalauja nuolatinės, reguliarios priežiūros“, – sakė I.Vaitiekauskaitė.

„PetCity“ nuotr./Šuo
„PetCity“ nuotr./Šuo

I.Vaitiekauskaitė taip pat primena, kad PetCity kirpyklose augintinių – šunų, kačių ar net smulkiųjų naminių gyvūnėlių – kailiukas gali būti paruošiamas tiek kasdieniniams gyvūno ir šeimininko poreikiams, tiek parodoms pagal gyvūno veislės standartą. Čia naudojamos dermatologiškai patikrintos, augintiniui saugios ir visame pasaulyje gyvūnų mylėtojų ir priežiūros specialistų įvertintos priemonės.

„PetCity“ nuotr./Šuo
„PetCity“ nuotr./Šuo

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius