-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Anticeliulitinės priemonės ir procedūros: kurios jų išties veiksmingos?

Celiulitas ne veltui vadinamas moterų siaubu, maža to, kad sukelia nepatogumų bjaurodamas kūno odą, norint jį sumažinti ar išvis jo atsikratyti, teks įdėti nemažai pastangų. Gera žinia ta, kad tai iš tiesų galima pasiekti, tačiau čia reikės apsišarvuoti kantrybe, nes stebuklingos tabletės ar procedūros, padėsiančios čia ir dabar išlyginti apelsino žievelę primenančią odą visam laikui, nėra.
Celiulitas
Celiulitas / 123RF.com nuotr.

Kaip sakė dermatovenerologė prof. Matilda Bylaitė-Bučinskienė, norint atsikratyti celiulito ar bent jau pagerinti esamą padėtį, reikia pradėti nuo pačių elementariausių, bet svarbiausių dalykų: mitybos ir judėjimo. Dažnai teiginiai, kad gazuoti gėrimai, alkoholis, rūkymas, greitasis maistas, saldumynai gali tapti celiulito priežastimi, laikomi mitais. Deja, kalbėdama apie sveiką gyvenseną, specialistė paminėjo visus šiuos dalykus kaip veiksnius, turinčius įtakos celiulito atsiradimui.

Luko Balandžio / 15min nuotr./15min studijoje – dermatovenerologė Matilda Bylaitė-Bučinskienė
Luko Balandžio / 15min nuotr./15min studijoje – dermatovenerologė Matilda Bylaitė-Bučinskienė

Pasak Inovatyvios dermatologijos centro vadovės, tik atkreipus dėmesį į savo mitybą, stengiantis valgyti kuo sveikesnį maistą, daugiau daržovių ir vaisių – ypač tamsiai žalių, geriant pakankamai vandens, miegant užtektinai valandų ir judant – sportuojant ar bent kasdien sparčiu žingsniu nueinant po 5 km, ir stengiantis mažiau stresuoti galima kalbėti apie trečią sudedamąją dalį – priemones ir procedūras, padedančias mažinti ar atsikratyti celiulito.

Šepečiai ir anticeliulitiniai kremai

Kalbėdama apie namuose naudojamas priemones, padedančias kovoti su celiulitu, pašnekovė išskyrė įvairius masažinius šepečius, sukamuosius burbulus, anticeliulitinius kremus.

„Svarbiausia yra suaktyvinti kraujotaką ir išlyginti, arba sutraiškyti, riebalus. Visi agresyvūs metodai tas vadinamąsias pertvarėles sutraiško, išlygina odą, kad nebūtų kauburiukų“, – teigė specialistė.

Dermatovenerologės patarimas: įsigykite specialų kūno šepetį arba netgi batų šepetį ir kasdien atlikite procedūrą, kuri pagerins kraujotaką ir limfodrenažą.

Braukite šepečiu nuo pirštų per kojas iš visų pusių aukštyn, širdies link, jei celiulitas pilvo srityje – tuomet nuo pilvo apačios į viršų. Kiekvienai zonai reikėtų skirti po 3–5 minutes. Pasak pašnekovės, dėl šios procedūros pagerėja kraujotaka, pagreitėja limfodrenažas ir išsivaikšto skysčiai.

Po tokio masažo, pasak prof. M.Bylaitės-Bučinskienės, patariama lįsti po vėsesniu dušu, nes toks vanduo suteikia odai stangrumo. Tiesa, maudantis taip pat patariama naudoti standesnę kempinę ar specialų masažuojantį šepetį. Jie irgi padeda suaktyvinti kraujotaką, veikia riebalines ląsteles. Dermatovenerologės teigimu, jei nuoširdžiai tuo užsiimsite kasdien, po mėnesio tikrai išvysite rezultatą.

Fotolia nuotr./Kūno priežiūra
Fotolia nuotr./Kūno priežiūra

Po dušo per tris minutes rekomenduojama patepti odą drėkinamuoju ar specialiu anticeliulitiniu kremu. Paklausta, ar anticeliulitinis kremas tikrai yra veiksmingas, pašnekovė teigė, kad jie veiksmingi psichologiškai.

„Sunaudojusi vieną pakuotę, reta moteris perka antrą. O jei norite kiek veiksmingesnio kremo, pagrindinė savybė – jis turi kaitinti, kad pagerintų kraujotaką, netektume perteklinio susikaupusio vandens riebalinėse ląstelėse. Anticeliulitiniai kremai palygina odą ir, jei yra tam tikrų aktyvių medžiagų, pipirų, kofeino ir pan., jie nuo paviršinio sluoksnio išvaro vandenį, tačiau giliau nepaveikia“, – sakė pašnekovė.

Masažai ir įvyniojimai

Pasak specialistės, itin veiksmingi yra anticeliulitiniai – gali būti naudojamos specialios pirštinės, įvairūs voleliai, taurės, taip pat limfodrenažiniai masažai.

„Veiksmingos gali būti procedūros, kurioms naudojamos ir natūralios priemonės (įvyniojimai į pipirus, medų), ir profesionalių gamintojų. Ypač gerai veikia jūrų dumbliai – jie ištraukia perteklinį nereikalingą drėgmės kiekį ir sumažina toksinus, nes jie nuolat kaupiasi riebalinėse ląstelėse, todėl juos reikia valyti.

Imantis įvairiausių priemonių, procedūrų, labai svarbu būti pozityviai nusiteikus.

Tiesa, reikia pasakyti, kad imantis įvairiausių priemonių, procedūrų, labai svarbu būti pozityviai nusiteikus. Turi mylėti save tokią, kokia esi, ir tada puoselėti kūną, bet ne save engti sakymais, kad esu negraži, stora ir pan.“, – įspėjo gydytoja.

Itin efektyvios procedūros

Vienas populiariausių ir labai efektyvių kovai su celiulitu būdų, pašnekovės teigimu, yra gydymas ultragarso bangomis. „Jos suvirpina riebalų ląstelių sieneles, padidina pralaidumą, taip pat veikia šaltis arba karštis – vyksta uždegimas ir per pagerėjusią kraujotaką šalinami riebalai. Tačiau vienos procedūros čia tikrai nepakanka, reikia nuo 4 iki 6, kad būtų rezultatas. O naudojant aparatus, kurie nėra tokie agresyvūs, gali reikėti ir iki 10 procedūrų“, – aiškino dermatovenerologė.

Kitas ne mažiau veiksmingas būdas – gydymas radijo dažnuminėmis bangomis. Atliekant šią procedūrą giliai veikiami audiniai, kaitinama, oda yra tempiama, kad taptų standesnė.

„Kad stiprėtų tokių procedūrų efektas, po jų reikia eiti 5 km, gerti daug skysčių ir reguliuoti mitybą. Tai yra būtinos sąlygos, antraip nieko nebus. Jei žmogus gyvenime nieko nekeičia, tik ateina į procedūrą, praktiškai reikia atsisveikinti“, – teigė pašnekovė.

Norint imtis tokių procedūrų, pasak specialistės, čia svarbus ir KMI (kūno masės indeksas). Jei jis yra daugiau kaip 30, pirmas žingsnis – svorio metimas ir dieta. Jei KMI mažiau nei 30, tuomet gali būti derinami dieta, sportas ir aparatinės procedūros.

Reikia suprasti, kad be tinkamos mitybos, judėjimo, pokyčių nebus. Procedūra šią bėdą išspręs tik tam kartui, o po kurio laiko viskas vėl atsinaujins.

Kovai su celiulitu pasitelkiama ir mezoterapija, kai injekuojami vitaminai, mikroelementai, kurie skatina greitesnį riebalų pasišalinimą. „Tačiau čia irgi tas pats: kol leidi, tol veikia. Jei žmogus nieko savo gyvenime nekeičia, tai tampa neveiksminga“, – įspėjo prof. M.Bylaitė-Bučinskienė.

Pasak jos, visos procedūros yra labai efektyvios, tačiau tai tėra tik priedas. „Reikia suprasti, kad be tinkamos mitybos, judėjimo – tai gali būti ir spartus ėjimas, važiavimas dviračiu, treniruotės, šokiai, sporto salė ir t. t., pokyčių nebus. Procedūra šią bėdą išspręs tik tam kartui, o po kurio laiko viskas vėl atsinaujins.

Kaip vieną rytą negalime privalgyti už visą likusį gyvenimą, taip ir čia rezultatą gali duoti tik kompleksinis požiūris ir nuolatinės pastangos“, – pirmiausia keisti požiūrį ir gyvenimo būdą linkėjo dermatovenerologė.

VIDEO: Viskas, ką turite žinoti apie vieną didžiausių moterų siaubų – celiulitą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius