Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Gydytoja neigia mitus: gazuotas mineralinis vanduo nedidina celiulito

Per karščius išgeriame daugiau vandens, bet vis pasigirsta kalbų, kurios specialistams tik kelia šypseną. Ar tikrai sūrus mineralinis vanduo reiškia, kad jame yra daug druskos? Negeriate gazuoto mineralinio vandens, nes manote, kad jis gali paskatinti celiulito atsiradimą? Specialistai teigia, kad tai yra pramanai, kurių reikia atsikratyti. Gydytoja atskleidžia tris tiesas, kaip yra iš tikrųjų.
Celiulitas
Celiulitas / 123RF.com nuotr.

1. Mineralinis vanduo sūrus ne dėl druskos

„Dažnai girdžiu sakant, kad, jei mineralinis vanduo sūrus, jame yra daug druskų. Vandens sūrumą lemia ištirpusių mineralų kiekis. Kuo didesnės mineralizacijos vanduo, tuo sūresnis jis bus. Todėl, jei natūralus mineralinis vanduo sūrus, reiškia, kad jame yra kalcio, kalio, magnio, natrio, chlorido – mineralų, kurie reikalingi organizmui ir kurie yra mikro mitybos pagrindas“, – pranešime žiniasklaidai sako „Mano šeimos klinikos“ šeimos gydytoja Jūratė Ivanauskienė.

Be to, specialistai ragina sūrų mineralinį vandenį rinktis karštomis dienomis, po pirties, intensyviai sportuojant ar kitaip judant. Išgėrus porą stiklinių sūraus vandens organizmas ne tik atgaus prarastus skysčius, bet ir bus papildytas natūraliais aktyviaisiais mineralais, kuriuos organizmas lengvai įsisavina.

Vida Press nuotr./Moteris geria mineralinį vandenį
Vida Press nuotr./Moteris geria mineralinį vandenį

2. Gazuotas mineralinis vanduo neturi įtakos celiulitui

Daugelis yra girdėję, kad visi gazuoti gėrimai, ne išimtis ir gazuotas mineralinis vanduo, yra viena pagrindinių celiulito priežasčių. Anot specialistų, tai yra visiškas nesusipratimas. Mito atsiradimui įtakos turėjo nepavykęs carbonated drinks vertimas iš anglų kalbos, ir vandeniui buvo priskirtos visų gazuotų gėrimų nuodėmės.

Gydytoja J.Ivanauskienė tvirtina, kad ne visi gazuoti gėrimai yra vienodi, nes didžiausia problema yra cukrus.

„Gazuoti limonadai, energetiniai gėrimai ir gazuotas mineralinis vanduo be reikalo priskiriami vienai grupei. Pastarieji yra tiesiog papildyti angliarūgšte, dėl to vanduo ir yra gazuotas. Angliarūgštė neturi įtakos celiulito atsiradimui. Limonadai yra saldinti, o saldikliai yra cukrus. Maiste esantis riebalų ir cukraus perteklius skatina riebalinio audinio kaupimąsi šlaunų poodiniame sluoksnyje. Tad būtent cukrus, o ne angliarūgštė, gali paskatinti celiulito atsiradimą“, – sako gydytoja.

Dietologų nuomone, vanduo su angliarūgšte yra vienas būdų patenkinti kasdienį organizmo skysčių poreikį. Anot specialistų, geriausia rinktis mineralų gausų mineralinį vandenį, o vengti reikėtų cukraus, dirbtinių saldiklių, kofeino, alkoholio, dirbtinių spalvų ir skonių.

Būtent cukrus, o ne angliarūgštė, gali paskatinti celiulito atsiradimą.

3. Mineraliniai vandenys nėra vienodi

Klaidinga manyti, kad visi vandenys yra vienodi, o skiriasi tik gamintojas ir kaina. Perkant mineralinį vandenį svarbu atkreipti dėmesį į etiketėje esančią informaciją. Ant jos turi būti nurodyta mineralinių medžiagų, ištirpusių vandenyje, koncentracija, mineralinio vandens paruošimo būdas, mineralinio vandens išgavimo vieta, šaltinio pavadinimas ar šaltiniui priklausančio gręžinio valstybinis numeris. Jei ant etiketės yra visa ši informacija, tai reiškia, kad rankose laikote buteliuką natūralaus mineralinio vandens.

J.Ivanauskienė ragina rinktis tokį vandenį, kuris ne tik atgaivintų. „Jei yra didesnis mineralų netekimas, žmogus jaučiasi prislopęs, geriau rinktis didesnės mineralizacijos vandenį. Tačiau svarbu organizmą papildyti mineralais ne tik tada, kai jaučiamės nusilpę. Organizme nuolat turi būti palaikoma mineralinių medžiagų pusiausvyra“, – įspėja gydytoja.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius