Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip išsirinkti akinius

Akiniai
Shutterstock nuotr. / Mergina su akiniais
Šaltinis: Žurnalas „JI“
0
A A

Tos, kurios nešioja akinius, žino, kad juos išsirinkti – tai ne bandelę su razinomis nusipirkti. Kad dailiai atrodytumėte, dėmesį pirmiausia reikėtų kreipti ne į akinių kainą ir modelio grožį, o į savo veido formą, kūno sudėjimą ir spalvinį tipą.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Trumpai tariant, akiniai tiks, jei jų rėmeliai bus priešingos formos nei veidas, tinkamo dydžio, derės su odos, plaukų bei akių spalva ir išryškins gražiausius bruožus.

Perkant akinius, mados vėjų vaikytis nebūtina – juk tai, kas madinga, tinka ne visoms. Taip pat nederėtų pamiršti, kad akiniai visų pirma yra medicinos įtaisas, skirtas nusilpusiam regėjimui pagerinti. Jei dėl prasto regėjimo turite nešioti akinius visą dieną, labai svarbu, kad jie būtų patogūs. Jų rėmelių plotis turi atitikti jūsų veido plotį, kojelės ne per ilgos ir ne per trumpos ir nesiliesti prie veido. Akiniai turi gerai laikytis ant nosies, jos nespausti. Matuodamasi akinius, smarkiai pasukiokite galvą į šonus, staigiai pasilenkite. Akiniai negali nusmukti ar nukristi.

Akinių dydis ir forma

Išsirinkti akinius nelengva. Tinkamai parinkti, jie vizualiai pakoreguoja veido bruožus, netinkamai – dar labiau iškraipo. Kaip žinoti, kokios formos rėmeliai jums labiausiai tinka? Atidžiai pažvelkite į veidrodį ir vadovaukitės šia taisykle: akinių rėmelių forma turi būti priešinga veido formai. Jei jūsų veidas apvalus, labiau tiks kampuoti akinių rėmeliai, ir atvirkščiai, jei veidas griežtas, kampuotas – aptakių formų akiniai.

Atkreipkite dėmesį ir į veido bruožus. Tinkamai parinkti akiniai gali išryškinti jų pranašumus ir sušvelninti trūkumus. Pavyzdžiui, jei jūsų nosis didelė, tiks masyvesni akiniai. Matuodamasi akinius, žiūrėkite, kad viršutinė rėmelių linija sutaptų su antakių linija ir ją atkartotų. Rėmeliai gali siekti antakius, tačiau neturi visiškai jų uždengti. Tarpas tarp akinių rėmelių viršaus ir antakių turėtų būti nedidelis.

Nepamirškite ir to, kad rėmeliai turi atitikti jūsų veido dydį. Užsidėjusi per mažus arba per didelius akinius, atrodysite juokingai.

Ne mažiau svarbus faktorius renkantis akinius – kūno sudėjimas. Jei esate smulki, tiks nedideli akiniai siaurais rėmeliais, jei stambi – masyvesniais rėmeliais.

Beje, svarbu ne tik fiziniai duomenys, bet ir asmenybės bruožai, gyvenimo būdas, veikla, pomėgiai ir pan. Juk vienokie akiniai suteikia žmogui elegancijos, solidumo, kitokie – lengvabūdiškumo.

Kokio įspūdžio siekiate

Jei ketinate dalyvauti „Eurovizijos“ atrankoje, galite rinktis ir scenoje gerai matomus akinius dideliais ir spalvotais rėmeliais, tačiau jeigu užimate aukštas pareigas ir dirbate biure, neeksperimentuokite. Pasak specialistų, prabanga dvelkiantys aukso spalvos metalo rėmeliai netiks prie paprasto sportinio stiliaus, o minimalistinį stilių dievinančiai moteriai – ekstravagantiški kelių spalvų plastiko rėmeliai. Atminkite, kad akiniai tampa pagrindiniu veido akcentu, pritraukiančiu dėmesį, todėl jie turi būti tobulai parinkti. 

Pasak psichologų, akinių rėmeliai daug pasako apie žmogaus būdą. Pavyzdžiui, auksiniai rėmeliai kaip ir parkeris auksine plunksna ar auksinis laikrodis byloja, kad jų savininkas – pasiturintis ir mėgstantis savo statusą pabrėžti žmogus. Nedidelius akinukus plonais metaliniais rėmeliais paprastai nešioja turintieji slaptų kompleksų.

Tikriausiai ne kartą atkreipėte dėmesį, kad akinius pabrėžtinai masyviais rėmeliais renkasi atlikėjai, manantys, kad jie yra labai reikšmingos, charizmatiškos personos. Pasak psichologų, tokie žmonės netvirtai įsitikinę savo kompetencija.

Jūsų veido forma

Fotolia nuotr./Apskrita veido forma
Fotolia nuotr./Apskrita veido forma
Apskritas veidas
Veido forma primena apskritimą, jo aukštis beveik lygus pločiui, smakras apvalus. Norint akinių rėmeliais pakoreguoti veido formą, jį reikia vizualiai pailginti. Tokiam veidui tinka griežtų formų tiesių linijų akinių rėmeliai. Jei jūsų veidas apvalus, ypač tiks pailgi stačiakampio formos spalvoto plastiko rėmeliai – veidas atrodys ilgesnis. Užsidėjus apskritos arba ovalios formos akinius siaurais rėmeliais, veidas tik dar labiau paplatėtų, suapvalėtų.
Fotolia nuotr./Ovali veido forma
Fotolia nuotr./Ovali veido forma
Ovalus veidas
Ovalas laikomas idealiausia veido forma. Tokios veidui tinka dauguma akinių rėmelių modelių. Jei jūsų veidas ovalus, galite drąsiai išbandyti optikos salonų siūlomas madingas naujoves. Rinkdamasi akinius, atkreipkite dėmesį į rėmelių plotį: jie negali būti platesni nei plačiausia veido dalis, antraip idealus veido ovalas vizualiai bus sudarkytas.
Fotolia nuotr./Trikampė veido forma
Fotolia nuotr./Trikampė veido forma
Trikampis veidas
Trikampio formos veido viršutinė dalis yra plati, o apatinė siaura. Jei jūsų kakta ties antakiais plati, skruostikauliai išsišovę, o smakras siauras, rinkitės ovalius arba suapvalintus šviesių spalvų, perregimus rėmelius arba akinius be rėmelių. Jums labiau tiks akiniai, kurių kojelės pritvirtintos ne rėmelio viršuje, o apačioje. Masyvūs kampuoti ryškių spalvų akinių rėmeliai tik pabrėžtų trikampę jūsų veido formą.
Fotolia nuotr./Kvadratinė veido forma
Fotolia nuotr./Kvadratinė veido forma
Kvadratinis veidas
Kvadratą primenančiai veido formai būdingi išsišovę kampuoti žandikauliai. Jei jūsų veidas kvadratinis, rinkitės akinius veido pločio, siaurais, suapvalintais, apvaliais arba išlenktais į viršų rėmeliais – jie sušvelnins jūsų veido bruožus. Turėtų tikti ir berėmiai akiniai, kurių stiklų forma artima apskritimui. Kampuoti rėmeliai jūsų veidui suteiktų dar daugiau griežtumo.

Koks jūsų spalvinis tipas

Pagal odos ir plaukų spalvą žmonės skirstomi į du spalvinius tipus: šiltąjį ir šaltąjį. Jei jūsų oda šviesi aukso ar persikų atspalvio, plaukai šviesūs auksinio atspalvio, rudi arba raudoni, priklausote šiltajam tipui. Šaltojo tipo moterų oda yra labai šviesi, rausvo arba melsvo atspalvio balta, plaukai šviesūs pelenų spalvos, rudi arba juodi.

Jei norite, kad akinių rėmeliai jums tikrų ir derėtų prie bet kokių drabužių, rinkitės akinius, kurių rėmelio spalva būtų artima jūsų spalviniam tipui. Šiltojo tipo moterims labiau tinka šiltų pastelinių spalvų rėmeliai: smėlinės, rusvai žalios, rausvos, oranžinės su rausvu atspalviu, vario arba aukso spalvos. Šaltajam tipui patartina rinktis šaltų, bet ryškių spalvų akinių rėmelius: mėlynos, melsvai žalios, violetinės, šaltos rožinės ir juodos spalvos.

Akinių rėmelių nepatartina derinti vien tik su drabužių spalva. Tada jums tektų įsigyti mažiausiai penkias poras akinių, kad jie tiktų prie skirtingų spalvų drabužių komplektų.

Makiažo gudrybės akiniuotėms
Kaip turėtumėte paryškinti žvilgsnį, priklauso nuo to, toliaregė ar trumparegė esate. Pirmuoju atveju akys atrodo nenatūraliai didelės, antruoju visai mažos.

Patarimai toliaregėms

Toliaregių akinių lęšiai akis didina, todėl galima dažytis tamsesnių spalvų šešėliais – rudais, rusvais, violetiniais. Šešėlių spalva gali būti artima akių rainelės spalvai, tik jie neturėtų būti per ryškūs, geriau švelnesnių atspalvių. Vidinius akių kampučius ryškinkite labai šviesiais šešėliais, o atstumą nuo voko vidurio iki išorinio kampučio – tamsesniais.

Patarimai trumparegėms

Trumparegių akinių lęšiai mažina akis, todėl tokius akinius nešiojančioms merginoms ir moterims patariama jas dažyti šiek tiek ryškiau. Tinkamiausi – natūralūs žemės atspalviai: įvairių tonų rusvi, žalsvi, pilki, taip pat violetiniai, melsvi. Reikėtų vengti pernelyg šviesių šešėlių, nes per akinius jie sukuria užsimiegojusių akių įspūdį. Kad akys atrodytų išraiškingos ir gilios, išorinius viršutinių vokų kampus ties blakstienomis paryškinkite tamsesniu pieštuku ar šešėliais. Tik nereikėtų apvesti visų akių, nes tai jas optiškai dar labiau sumažins. Blakstienas geriausiai dažyti labai juodu tušu.

Žurnalas „JI“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką