Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 16d. 09:23

Kreminė pudra: kaip išsirinkti tinkamą ir ar užtenka jos atspalvių mūsų rinkoje?

Makiažo pagrindas
Fotolia nuotr. / Makiažo pagrindas

Išsirinkti kreminę pudrą arba makiažo pagrindą, pasak vizažistų ar su makiažo priemonėmis dirbančių specialistų, nėra sudėtinga – tereikia žinoti keletą dalykų ir jų paisyti. Didesnė bėda – atrasti Lietuvoje sau tikrai tinkamą atspalvį.

Siaurina pasirinkimą, nes neatveža

Ne kartą teko girdėti ir sulaukti skaitytojų laiškų, kad mūsų šalyje trūksta kreminių pudrų atspalvių. Kaip rašė viena 15min skaitytoja – dažniausia prekių ženklų pasiūla yra šeši atspalviai. Tokiu atveju pritrūksta arba šviesesnio, arba tamsesnio.

Kad tokia tendencija tikrai vyraujanti, patvirtino ir „Parfumerija.lt“ vadovė Ieva Kavaliauskaitė. Pasak jos, priklauso, kaip ir kur rinksitės priemones. „Bendro vartojimo kosmetikos parduotuvėse dažniausiai būna tik šeši makiažo pagrindo atspalviai. Tačiau galite pasirinkti profesionalių prekių ženklų parduotuves, nuvykti pas juos ir ten rasite 25 atspalvius“, – sakė pašnekovė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Paroda „Pelenė 2018“: Ieva Kavaliauskaitė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Paroda „Pelenė 2018“: Ieva Kavaliauskaitė

Bėda, pasak jos, ne tai, kad vieno ar kito prekių ženklo kreminių pudrų negalime rasti mums tinkamo atspalvio – tai nereiškia, kad tas prekių ženklas negamina daugiau. „Bėda ta, kad žmonės, kurie dirba su kosmetika, atrenka atspalvius, neatveža didesnių vienų ar kitų prekių ženklų palečių“, – teigė I.Kavaliauskaitė.

Pas mus makiažo pagrindo atspalvių turėtų būti ne mažiau nei dvylika.

Pašnekovės manymu, pas mus makiažo pagrindo atspalvių turėtų būti ne mažiau nei dvylika, nes, kaip ji sako, odos šviesumas nelygus šviesumui.

„Net pigesni, vidutinio kainų lygio prekių ženklai suka link to, kad paletę sudarytų ne mažiau kaip 14–16 atspalvių. Tai yra reikalinga. Žmogus negali pirkti dviejų ar trijų makiažo pagrindų, kad susimaišytų sau tinkamą atspalvį. Arba žaisti su maskuotukais ir kitomis priežiūros priemonėmis, kad suteiktų savo veidui atspalvį, kurio jam reikia.

Nežinau, pagal ką jie renka tas spalvas, bet pastebiu, kad dažnai būna tik rausvi tonai. Pavyzdžiui, jūsų odos atspalvis yra vadinamasis olive – šviesiai gelsvas. Užsiteptumėte rausvo atspalvio makiažo pagrindą – atrodytumėte keistai.“

Vadovaujasi gamintojo rekomendacijomis

Pakalbinta „Kristianos“ vizažistė Eva Pavlova sakė, kad jų parduotuvėse parduodamų skirtingų prekių ženklų kreminių pudrų atspalvių skaičius skiriasi.

„Vidutiniškai kreminės pudros turime 5–9 atspalvius. Tačiau yra ir platesnį, ir siauresnį pasirinkimą siūlančių prekių ženklų. Pavyzdžiui, vienos „Dior“ kreminės pudros Lietuvoje pristatoma 16 atspalvių, visam pasauliui gaminami 28, kitos – 11 iš egzistuojančių 26. Kitų prekių ženklų turime 6 atspalvius iš gaminamų 8 arba 8 iš esamų 17 ir pan.“, – sakė vizažistė.

Užsakydami renkamės mūsų regionui gamintojo rekomenduojamus atspalvius ir jų skaičių.

Paklausta, kodėl atvežamas būtent vienoks ar kitoks kreminių pudrų skaičius, pašnekovė teigė, kad užsakant atspalvius vadovaujamasi gamintojų rekomendacijomis: jei iš viso gaminami 28 atspalviai, jie kuriami viso pasaulio etninėms grupėms, todėl pats gamintojas skirsto šiuos atspalvius į specifinius Azijai, Europai, Lotynų Amerikai ir Afrikai.

„Tad užsakydami renkamės mūsų regionui gamintojo rekomenduojamus atspalvius ir jų skaičių. Laikui bėgant, žinoma, šį skaičių šiek tiek pakoreguoja pardavimai – su mažai paklausiais atspalviais atsisveikinama, paliekami patys populiariausi ir tinkantys plačiausiam žmonių ratui tonai“, – pasakojo E.Pavlova ir pridūrė, kad, jos manymu, kreminių pudrų atspalvių mūsų šalyje yra pakankamai.

Visada pataria rinktis šviesesnį

Pasak E.Pavlovos, jei žmogui nepavyksta rasti to idealiausiai jam tinkančio atspalvio, jis gali maišyti du ir taip susikurti sau tinkamą. „Kremines pudras galima tepti ne tik sumaišius, bet ir atskirai – šviesią ant veido centro, tamsesnę – ant kontūrų. Taip sukuriamas natūralus veido kontūravimas ir išraiškingesnis reljefas.

Shutterstock nuotr./Natūralus makiažas
Shutterstock nuotr./Natūralus makiažas

Patamsinti ar pašviesinti kreminę pudrą galima ir kitomis kosmetikos priemonėmis – pavyzdžiui, pašviesinti vienu tonu šviesesne šviesinamąja priemone paakiams ar tonu šviesesne kompaktine pudra, patamsinti – rusvinamąja veido pudra.

Jeigu vis dėlto galite įsigyti tik vieną, visada rekomenduoju rinktis šviesesnį atspalvį – taip veidas atrodo gaivesnis, jaunatviškesnis, juolab kad per dieną nuo veido odos išskiriamų riebalų ir prakaito pudra šiek tiek patamsėja“, – siūlė E.Pavlova.

O įsigijus gerokai per tamsią ar per šviesią pudrą arba pasikeitus veido atspalviui – vasarą įdegus ir pablyškus žiemą, pasak pašnekovės, į turimą kreminę pudrą pagal poreikį galima įlašinti šviesių ar tamsių pigmentų lašų.

Kaip išsirinkti sau tinkamą priemonę?

„Viskas labai paprasta. Sprendžiama pagal veido tipažą: ar mūsų oda dehidratuota, riebi, mišri ir pan., ar norime lengvo makiažo pagrindo, skirto naudoti kasdien, ar vakarinio, kuris yra sunkesnis, daugiau maskuojantis. Pagal tai ir renkamės savo makiažo pagrindą ir makiažui užbaigti skirtas priemones.

Žinome odos tipažą, kam naudosime makiažo pagrindą – dienai ar vakarui, kokios užbaigimo priemonės norime, pagal tai ir renkamės.

Pastarosios gali būti iliuminuojančios, suteikiančios drėgnos, švytinčios odos efektą, gali būti matinės arba esančios per vidurį tarp išvardytų“, – sakė I.Kavaliauskaitė.

Ji teigė pastebinti, kad vis dar daroma ta pati klaida mėginant išsirinkti tinkamą makiažo priemonės atspalvį. „Moterys dažnai daro didelę klaidą mėgindamos makiažo pagrindą ant dilbio. Tai neturi nieko bendra su mūsų veido spalva. Norint pasitikrinti, ar makiažo pagrindo atspalvis mums tinka, jį reikėtų tepti krūtinės srityje arba ant kaklo“, – pabrėžė pašnekovė.

Pirmiausia, pasak jos, reikėtų nusistatyti, koks jūsų odos tipas, kad žinotumėte, kokio atspalvio makiažo pagrindas jums tinka.

I.Kavaliauskaitė neslėpė, kad kartais tenka susidurti su lietuvių įsitikinimu, jog visų oda yra gelsvo atspalvio ir dauguma labai kratosi švelniai rausvo. Tai yra viena priežasčių, kodėl išsirenkamas netinkamas makiažo pagrindas.

Kaip nustatyti savo odos toną ir pustonį?

E.Pavlova paaiškino, kaip skirstomi odos tonai ir pustoniai bei kaip nusistatyti, koks yra jūsiškis. „Išskiriami trijų tipų odos tonai: šviesus, vidutinis ir tamsus. Tačiau oda dar turi ir pustonius, kurių yra trys – oda gali būti šilto (gelsvo), šalto (rožinio) ar neutralaus (tiek gelsvo, tiek rožinio) pustonio.

Jei iš pažiūros nepavyksta nustatyti, koks jūsiškis, tereikia pažiūrėti į venas vidinėje rankų pusėje: jei venos atrodo mėlynos ar violetinės, jūsų pustonis šaltas, jei venos atrodo žalios – šiltas. Gali būti, kad venos atrodo ir mėlynos, ir žalios – vadinasi, jūsų odos pustonis neutralus.

Išskiriami 3 tipų odos tonai: šviesus, vidutinis ir tamsus. Tačiau oda dar turi ir pustonius, kurių yra trys – šiltas (gelsvas), šaltas (rožinis) ar neutralus (tiek gelsvas, tiek rožinis).

Kitas būdas – pagalvokite, kokio metalo papuošalai jums tinka labiau – aukso (šiltas tonas) ar sidabro (šaltas tonas), ar ir tie, ir tie (neutralaus). Nustačius savo toną ir pustonį rinktis kreminę pudrą bus kur kas paprasčiau“, – teigė vizažistė.

Pasak jos, gamintojai stengiasi gaminti kiekvienam tonui ir pustoniui tinkamą kreminę pudrą (t. y. šviesaus tono šaltam, šiltam ir neutraliam pustoniui, vidutinio tono šaltam, šiltam ir neutraliam pustoniui bei tamsaus tonos šaltam, šiltam ir neutraliam pustoniui). Taip susidaro 9 pagrindiniai atspalviai, tinkantys daugumai žmonių visame pasaulyje.

„Kalbant apie Lietuvą, pas mus vyrauja šviesus ir vidutinis odos tonai ir neutralus pustonis. Šiek tiek rečiau pasitaiko šaltas ir šiltas odos pustoniai. Tad susidaro 6 populiariausi atspalviai. Įdomu, kad patys perkamiausi dažniausiai būna viso labo trys ar keturi kreminės pudros atspalviai, tačiau, kaip minėjau, visada turime pasiūlyti dar kelis – retesniam odos tonui ir pustoniui reikalingus atspalvius“, – iš kur mūsų rinkoje atsiranda tas skaičius 6 kreminės pudros pasaulyje.

Vida Press nuotr./Makiažas
Vida Press nuotr./Makiažas

Klaida – per tamsus pudros atspalvis

Paklausta, kokias klaidas dažniausiai daro moterys naudodamos makiažo pagrindą, I.Kavaliauskaitė teigė, kad viena didžiausių – pasirenkamas per tamsus atspalvis. „Tokį užsitepusi iškart pridedate sau metų. Geriau jau rinktis šviesų ir modeliuoti su bronzantais, modeliavimo priemonėmis, kad veidas nebebūtų plokščias, nei būtų per tamsus“, – įspėjo I.Kavaliauskaitė.

Kita klaida ji įvardijo tai, kad maskuojant veidą makiažo pagrindu turi būti dengiami kaklas ir ausys, o daugelis tai pamiršta.

Jei jūsų oda atrodo gerai, jei dirbate darbą, kuris neįpareigoja pasislėpti po makiažo sluoksniu, tai ir nesislėpkite.

„Pastaruosius trejus metus socialiniai tinklai: „Instagramas“, „Youtube'as“, kiek mažiau „Facebookas“, daro didelę įtaką. Labai populiarus tapęs vadinamasis viso veido makiažas (angl. full face make-up), kai klijuojamos blakstienos, veidas dengiamas sunkiu makiažo pagrindu ir t. t. Žmonės virtualų gyvenimą perkelia į realų ir tai jiems tampa norma. Tačiau tai dažnai yra nei gražu, nei skoninga, nei stilinga“, – sakė I.Kavaliauskaitė.

Ji patarė nepamiršti, kad dienai ir vakarui reikėtų rinktis skirtingas priemones, jų intensyvumą, kaip alternatyvos neatmesti lengvų produktų, pavyzdžiui, mineralinės pudros, kurios gali pakakti, kad oda atrodytų lygesnė. „Taip neapkrausite veido. Ir apskritai, jei jūsų oda atrodo gerai, jei dirbate darbą, kuris neįpareigoja pasislėpti po makiažo sluoksniu, tai ir nesislėpkite“, – patarimais dalijosi pašnekovė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Kandidatai be grimo: P.Auštrevičius – apie tris pirties taisykles ir dainą „Už Petrą“

15min iš Ploješčio Sportas

Rumunijos žiniasklaida įvertino pergalę prieš Lietuvą: „Neturėjote jokių šansų“

Interviu 24sek

Andrejus Kirilenka: „Atleiskite, geriausias rungtynes sužaisdavau prieš Lietuvą“

Gyvenimas

Misija (ne)įmanoma: kaip surasti antrąją pusę brandžiame amžiuje

Sportas

Lietuvos futbolui – dar vienas N.Kesmino kirtis: „Moralinė nekrofilija – kas galėjo pagalvoti?“

Gyvenimas

Vyrams brazilišką depiliaciją atliekanti meistrė: apie iškrypėlius, sugriautus mitus ir erekciją

15min iš Ploješčio Sportas

Dūrį Rumunijoje apibendrinęs E.Jankauskas: „Ši lyga mums akivaizdžiai per kieta“

Atsarginiai: skandalas čempionų namuose, M.Jordano stilius ir tvanas Klivlende

Maistas

Knygos „Prancūzijos virtuvė“ autorės receptas: bananiniai avižiniai blynai su linų sėmenimis

Vardai

Peliukas Mikis švenčia 90 metų jubiliejų: kaip vietoj triušio Osvaldo „gimė“ ši animacijos legenda?

Aktualu

Kubos diktatorius Fulgencio Batista, atvėręs kelią kitam tironui – Fideliui Castro

24sek

Domantas Sabonis užfiksavo skaičius, „Pacers“ klube nematytus nuo 1992-ųjų

Aktualu

Šalies vadovai sveikina Latviją 100-ųjų valstybės metinių proga: „Tai lietuvių ir latvių bendra šventė“

Vardai

Popscenos princesė Monique Vilniuje pristatė po ilgų kūrybinių išgyvenimų gimusį albumą

Gazas

Renkame „Tautos automobilį 2019“: „Mercedes-Benz A“, jau nebijantis briedžio testo

Sportas

Bušido kovos: pergalingas S.Maslobojevo sugrįžimas, 5 nokautai ir turko akibrokštas, kokio nėra buvę

Vardai

Tarp bušido turnyro gerbėjų – ir kovų menus pamilusi Erika Vitulskienė, ir Egidijus Dragūnas

Aktualu

D.Trumpas: artimiausiomis dienomis JAV parengs galutines išvadas dėl J.Khashoggi nužudymo

24sek

Permainos Izraelyje: prie „Maccabi“ vairo stoja Giannis Sfairopoulas

Aktualu

A. Rimkūnas baigia darbą ambasadoriaus Švedijoje pareigose

Naujienos

Aktualu

Kandidatai be grimo: P.Auštrevičius – apie tris pirties taisykles ir dainą „Už Petrą“

15min iš Ploješčio Sportas

Rumunijos žiniasklaida įvertino pergalę prieš Lietuvą: „Neturėjote jokių šansų“

Interviu 24sek

Andrejus Kirilenka: „Atleiskite, geriausias rungtynes sužaisdavau prieš Lietuvą“

Gyvenimas

Misija (ne)įmanoma: kaip surasti antrąją pusę brandžiame amžiuje

Sportas

Lietuvos futbolui – dar vienas N.Kesmino kirtis: „Moralinė nekrofilija – kas galėjo pagalvoti?“

Gyvenimas

Vyrams brazilišką depiliaciją atliekanti meistrė: apie iškrypėlius, sugriautus mitus ir erekciją

15min iš Ploješčio Sportas

Dūrį Rumunijoje apibendrinęs E.Jankauskas: „Ši lyga mums akivaizdžiai per kieta“

Atsarginiai: skandalas čempionų namuose, M.Jordano stilius ir tvanas Klivlende

Maistas

Knygos „Prancūzijos virtuvė“ autorės receptas: bananiniai avižiniai blynai su linų sėmenimis

Vardai

Peliukas Mikis švenčia 90 metų jubiliejų: kaip vietoj triušio Osvaldo „gimė“ ši animacijos legenda?

Aktualu

Kubos diktatorius Fulgencio Batista, atvėręs kelią kitam tironui – Fideliui Castro

24sek

Domantas Sabonis užfiksavo skaičius, „Pacers“ klube nematytus nuo 1992-ųjų

Aktualu

Šalies vadovai sveikina Latviją 100-ųjų valstybės metinių proga: „Tai lietuvių ir latvių bendra šventė“

Vardai

Popscenos princesė Monique Vilniuje pristatė po ilgų kūrybinių išgyvenimų gimusį albumą

Gazas

Renkame „Tautos automobilį 2019“: „Mercedes-Benz A“, jau nebijantis briedžio testo

Sportas

Bušido kovos: pergalingas S.Maslobojevo sugrįžimas, 5 nokautai ir turko akibrokštas, kokio nėra buvę

Vardai

Tarp bušido turnyro gerbėjų – ir kovų menus pamilusi Erika Vitulskienė, ir Egidijus Dragūnas

Aktualu

D.Trumpas: artimiausiomis dienomis JAV parengs galutines išvadas dėl J.Khashoggi nužudymo

24sek

Permainos Izraelyje: prie „Maccabi“ vairo stoja Giannis Sfairopoulas

Aktualu

A. Rimkūnas baigia darbą ambasadoriaus Švedijoje pareigose

Vardai

Ypatingos

07:40
07:22

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką