Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Laikas susirūpinti savo grožiu: kai ne „per anksti“ ir dar ne „per vėlai“

Jaunystės kultas – ne tik skambus pavadinimas, tai – realybė. Daugelis Lietuvos moterų norėtų atrodyti jauniau, nes raukšlės nepatinka niekam. Deja, šios nugyventų metų ir patirtų emocijų išdavikės atsiranda pačiu netinkamiausiu laiku.
dr. Jonas Drąsutis
dr. Jonas Drąsutis / Partnerio nuotr.
Temos: 1 Raukšlės

Apie tai, kaip kuo ilgiau išvengti raukšlių, pasakoja „Perfectus clinica“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas ir įkūrėjas dr. Jonas Drąsutis.

– Kodėl susidaro raukšlės? Kokio amžiaus sulaukus jos pradeda formuotis?

– Veido raukšlės atsiranda dėl įvairių priežasčių – audinių kiekio sumažėjimo, drėgmės stokos ir kitų panašių dalykų. Labai dažnai jos atsiranda ir dėl raumenų veiklos intensyvumo, mat, mums reaguojant į įvairius dirgiklius ir emocijas išreiškiant veidu, veido raumenys susitraukinėja, o susitraukinėdami suformuoja raukšlę. Taip yra todėl, kad veido raumenys viena savo dalimi yra prisitvirtinę prie kaukolės kaulų, o kita – prie odos. Dėl šios priežasties raumeniui susitraukus mūsų oda juda. Jeigu dėl kokių nors priežasčių raumuo nuolat susitraukia, bet nebesugeba iki galo atsipalaiduoti, odoje atsiranda šio veiksmo žymė – mimikos raukšlė.

Žmonėms mimikos raukšlės pradeda formuotis skirtingame amžiuje. Tai priklauso nuo to, kaip intensyviai raumenys dirba, tačiau paprastai pirmosios raukšlės išryškėja apie 25–30-uosius gyvenimo metus.

– Ar galima išvengti raukšlių?

– Visiškai išvengti raukšlių nepavyks, tačiau galime pasistengti nuo jų apsisaugoti mažiau būdami saulėje, mažiau išgyvendami streso, sveikai maitindamiesi ir būdami judresni, sveikai gyvendami. Žinoma, padeda įvairios priemonės, tokios kaip kremai, serumai, nes jie drėkina, maitina odą.

Kad raukšles galima sumažinti botulino toksino injekcijomis, buvo pastebėta visai atsitiktinai, kai jomis buvo gydomos kai kurios neurologinės ligos. Tad jau keliasdešimt metų botulino toksino injekcijos yra neatsiejama estetinės medicinos dalis. Dabar jomis ne tik mažinamos raukšlės, bet ir gausus prakaitavimas bei, žinoma, kaip ir anksčiau, gydomos kai kurios neurologinės ligos.

– Kokio amžiaus sulaukus galima pradėti mažinti raukšles?

– Kaip minėjau, raukšlių gali padėti išvengti ir net jas sumažinti tinkama odos priežiūra. O tai daryti reikia nuo jaunumės.

Partnerio nuotr./dr. Jonas Drąsutis
Partnerio nuotr./dr. Jonas Drąsutis

Estetinės medicinos specialistai mano, kad botulino toksino injekcijomis mažinti raukšles suaugusiems galima būtų pradėti tuomet, kai jos pradeda formuotis, kad negilėtų. Jeigu jau yra susiformavusi gili raukšlė, tuomet ją panaikinti gali būti sunku.

– Kartais žmonės baiminasi, kad po procedūros veidas taps nejautrus, be mimikos, tarsi kaukė. Ar taip gali atsitikti?

– Taip gali atsitikti, jeigu injekcijas atlieka ne specialistai. Galima visiškai užblokuoti raumenis ir jie nebegalės susitraukti, tuomet turėsite maksimalų estetinį rezultatą, tačiau neturėsite mimikos. Jeigu norite išsaugoti mimiką, teks susitaikyti, kad ne visos raukšlės „išsilygins“.

– Tenka matyti, kad ir įvairūs grožio salonai reklamuojasi, jog atlieka grožio injekcijas. Ar jas tikrai gali atlikti bet kuris grožio specialistas?

– Botulino toksino injekcijas ir hialurono rūgšties užpildus gali suleisti tiktai gydytojas, kuris išmano ir žmogaus anatomiją, ir kaip atlikti procedūras. Šių injekcijų negali atlikti nei kosmetologai, nei slaugytojos.

Botulino toksino injekcijos pavojaus gyvybei nekelia, tačiau jeigu jos atliekamos ne pagal patvirtintas rekomendacijas arba nesertifikuotų specialistų, galite sulaukti komplikacijų. Tik gydytojas žino, ką daryti, jeigu kartais jų atsirastų, ir moka jas gydyti. Renkantis specialistą siūlyčiau rimtai vertinti šią aplinkybę.

– Kokios dabartinės estetinės medicinos tendencijos?

– Šių dienų tendencija – atrodyti taip, kad niekas nesuprastų, kodėl žmogus atrodo žvalus ir pailsėjęs. Ši tendencija turėtų būti kiekvieno siekiamybė. Profesionalūs, kompetentingi gydytojai, atliekantys botulino toksino injekcijas, stengiasi pasiekti kuo natūralesnį vaizdą ir kartu pagražinti žmogaus išvaizdą. Kuo natūralesnė ir sveikesnė išvaizda yra svarbiausias šiuolaikinių specialistų uždavinys.

DYS-LT-000504

Parengta 2020 m. rugsėjo mėn.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais