Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

Naujos kartos lazerio procedūros – saugus būdas gydyti bei atjauninti odą

Veido rožinę, pigmentines dėmes, aknę ir daugelį kitų odos estetinių problemų sėkmingai sprendžia lazerio procedūros. Pasaulyje pripažintos, vienintelės Baltijos šalyse ypač tikslaus lazerio „Excel V™“ procedūros atliekamos Čiurlionio estetinės dermatologijos klinikoje, esančioje Vilniuje. Skirtingai nuo kitų lazerio procedūrų, šis gydymo metodas yra labai švelnus, neskausmingas, o rezultatai ilgalaikiai.
Čiurlionio estetinės dermatologijos klinikos vadovė Lina Jokubauskienė
Čiurlionio estetinės dermatologijos klinikos vadovė Lina Jokubauskienė / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Veido raudonis sumažėjo po pirmos procedūros

Vilnietei Kristinai prieš ketverius metus buvo diagnozuota veido rožinė: „Visą šį laiką bandau susigyventi su diagnoze, nes liga yra neišgydoma. Pasirodžius pirmiesiems simptomams, pradėjau ieškoti medikamentinio gydymo, o neseniai išbandžiau naujausias lazerio procedūras.“

Pasak Čiurlionio estetinės dermatologijos klinikos vadovės Linos Jokubauskienės, jau po pirmosios procedūros buvo matomi geri rezultatai.

Kristina prisimena, kad pirmą kartą atliekant lazerio procedūrą, ji šiek tiek jaudinosi, tačiau nejautė jokio diskomforto ar skausmo, viskas praėjo sėkmingai. „Pojūtis toks, tarsi dilgčiotų, bet odos jautrumą sumažino procedūrų metu odą nuolat šaldantis lazerio antgalis“, – sako vilnietė.

Procedūra truko apie 40 minučių, nes pacientės veide raudonis išplitęs kaktos, skruostų, smakro ir nosies zonose. „Pokyčius pastebėjau iš karto. Kelias dienas veide dar buvo matyti žymės nuo lazerio procedūros. Vėliau oda išsilygino, o raudonis buvo ne toks pastebimas. Dar geresnius rezultatus pavyko pasiekti po antros procedūros. Mano atveju rekomenduojama ir trečia procedūra, nes veido raudonis pasikartojanti problema ir reikalinga nuolatinė odos priežiūra“, – teigia Kristina.

Lazeris geriau nei medikamentai

Gydant rožinę, išplitusį raudonį ar šalinant kitus kraujagyslinius darinius, procedūrų metu naudojama inovatyvi odos šaldymo sistema – prieš procedūrą, jos atlikimo metu ir po procedūros. Tai užtikrina, kad pacientas nejaučia skausmo. Po procedūrų oda gali parausti ar atsirasti nežymus patinimas, kuris praeina per 24–48 val., pakanka prižiūrėti odą, kaip rekomenduoja klinikos specialistai.

Moteris džiaugiasi, kad Čiurlionio estetinės dermatologijos klinikoje dirba geri specialistai, kurie išmano savo darbą, jie padrąsina ir duoda gerų patarimų kaip rūpintis savo sveikata.

Atliekant lazerio procedūras gydant rožinę, nereikia medikamentinio gydymo: naudoti harmoninių tepalų ir gerti antibiotikų. „Jau po pirmos lazerio procedūros poveikis buvo toks, kaip išgėrus antibiotikų kursą. Manau, kad lazeris yra palankesnis sveikatai metodas nei vaistai“, – įsitikinusi Kristina.

Rožine susirgti gali bet kuris žmogus, tačiau ši liga dažniau pasireiškia 30-50 m. moterims. Stresas, aštrus maistas, tiesioginiai saulės spinduliai, temperatūros pokyčiai dar labiau paaštrina ligos požymius.

Klientai nori greitų pokyčių

Pasak klinikos vadovės Linos Jokubauskienės, pasaulyje apdovanojimais įvertintas ir ypač tikslus lazeris „Excel V™“ yra vienintelis ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. „Excel V™“ lazerių sistema pritaikoma įvairiems plačiausio kraujagyslinių ir nepiktybinių estetinių komplikacijų spektrui gydyti: veido kraujagysliniai dariniai (telangiektazija), rožinė, vyšninės angiomos, vorinės venos, pigmentinės dėmės, aknė. Dėl šių kraujagyslinių ir kitų estetinių komplikacijų veido ir kūno odoje atsiranda ryškiai matomos kraujagyslės, pakinta odos spalva, atsiranda dėmės ir randeliai po aknės.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Čiurlionio estetinės dermatologijos klinikos vadovė Lina Jokubauskienė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Čiurlionio estetinės dermatologijos klinikos vadovė Lina Jokubauskienė

Klinikos specialistai pastebi, kad modernėjanti visuomenė nori greitų estetinių pokyčių. „Klinikoje apsilankę klientai nori iš karto po procedūros matyti akivaizdžius išvaizdos pokyčiaus. Tai paskatino mus investuoti į naujausius pasaulyje ir technologiškai pažangiausius estetinės medicinos gydomuosius aparatus. Šis lazeris pripažintas lyderiu pasaulyje gydant išsiplėtusius kapiliarus, varikozę. Lazerio procedūros plačiai panaudojamos šalinant odos plaukuotumą, difuzinį raudonį, aktyvios formos aknę, naikina įvairių tipų, senatvines pigmentines dėmes, strijas“, – lazerio privalumus vardija klinikos vadovė.

Saugus ir neagresyvus gydymo būdas

Estetinių odos komplikacijų šalinimas su naujausiu „Excel V“ lazeriu – tai saugus ir neagresyvus gydymo būdas. Lazerio procedūros ypač efektyvios naikinant raukšles, nes skatina kalogeno, elastino, fibroblastų gamybą, atjaunina odą, sutraukia poras, oda po pirmos procedūros tampa stangresnė.

Veido atjauninimo procedūra trunka iki 40 min. Lyginant su kitais, tarkime frakciniais CO2 lazeriais, tai labai švelnus ir nerizikingas odos atjauninimo veido, kaklo, dekoltė ar plaštakų srityje principas, nėra skausmingo gijimo periodo, nelieka randų, oda nesisluoksniuoja ir nesilupa. Odos atjauninimo procedūrų metu nėra jokio fizinio sąlyčio su oda, ją maloniai šildo lazerio spindulys.

„Po atjauninimo procedūros oda gali šiek tiek parausti kaip po saunos ar saulės, tačiau po 15–20 minučių patepus raminamuoju kremu, galima vykti namo ar į darbą, ir įsilieti į įprastą gyvenimo ritmą“, – sako L. Jokubauskienė ir pabrėžia, kad vis populiarėjančios atnaujinimo procedūros, atliekamos su unikaliu „Excel V“ lazeriu, nepalieka jokių nepageidaujamų reiškinių, dėl kurių pacientui tenka savaitę ar dvi slėpti besilupančią odą. Pasak Linos, po lazerio procedūrų nerekomenduojama naudoti odą galinčių sudirginti preparatų turinčių rugščių (pvz. retinolio, glikoklio, salicilo, hialurono ir kt.), kad nebūtų šalutinio poveikio.

Jei lazeriu planuojama atjauninti odą, šalinti pigmentines dėmes, tai galima atlikti ir vasarą, tačiau odą būtina saugoti nuo saulės spindulių ir naudoti kremus su SPF50.

Kiek prireiks lazerio procedūrų, priklauso nuo individualaus atvejo ir sprendžiamos problemos. Lina sako, kad dažniausiai kartu pasitaikanti problema – difuzinis raudonis ir rožinė išsprendžiamos ne iš karto, bet pagerina estetinį vaizdą 80–85 proc. Procedūras gali tekti pakartoti, galutinis rezultatas matomas po 3–5 savaičių.

Negalima atlikti lazerio procedūrų nėščioms moterims, jei odoje yra žaizdų, suaktyvėjęs herpės virusas, alergija. Taip pat nedaroma procedūra pacientams, kurie aknę gydo izotretioninu. Lazerio procedūros netinka žmonėms, sergantiems vitiligo liga.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius