2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

1200 km žygio pėsčiomis „Už švarią Lietuvą!“ dienoraštis: Skuodas–Aleksandrija (13 km)

Įspūdžiais ir patyrimais dalinasi žygeivė Andželika Ciganskaitė, nuotraukos organizatorių ir žygeivių. Kalba neredaguota.
08-20
1200 km žygio „Už švarią Lietuvą!“ dienoraštis: Skuodas - Aleksandrija (13 km)

5 diena
Rugpjūčio 20 d.

Skuodas–Aleksandrija (13 km)

Atsisveikiname. Keturias dienas keliavę kartu, šiandien išvyksta trys žygeiviai: Dovilė, Greta ir Egidijus. Jie žada šiek tiek pailsėję dar kartą sugrįžti į kelią – pasižiūrėti rudenėjančios Lietuvos. Kartu praleidę nemažai laiko, ėmėme jausti, jog tampame komanda, todėl rimtomis veido išraiškomis sėdame į paskutinį ratą, tačiau išsiskiriame linksmai: šokdami bei linkėdami vieni kitiems lengvo kelio. Pirmoji žygio komanda. O kiek jų dar bus? Kaip jos keisis? Į ką išaugs toks užsidegimas eiti aplink šalį renkant šiukšles ir kviečiant prie švaresnės Lietuvos kūrimo prisijungti visus?

Trys išvyko. Trys žygiuoja toliau. Taip pat mus lydi Jono vairuojamas elektromobilis Nissan E-NV200 iš „Fakto auto“, kuriame sukrautas maistas, būtiniausi daiktai, sudedami šiukšlių maišai, kai darosi per sunku juos panešti. Kai ko nors pritrūkstame, Jonas važiuoja į parduotuvę, o vakar jam teko vežti mane į ligoninę.

Kartu keliauja ir operatorius Mantrimas, fiksuojantis jautriausias žygio akimirkas tam, kad vėliau sudėtų jas į dokumentinį filmą. Ak, kaip įdomu bus vieną dieną žiūrėti įrašą patogiai įsitaisius namuose ir prisiminti įvykusius nuotykius! Štai šiandien eidami į Aleksándriją išsukome iš suplanuoto maršruto, todėl patekome į smėlio karjerą. Bandėme išvažinėtais keliais iš jo išeiti, kol galiausiai šlaitu užlipome į viršų ir radome reikiama kryptimi vedantį žvyrkelį. Nors maršrutas buvo trumpas, o diena graži, ėjome lėtai. Batai nutrynė kojas, apie save primine vakarykštė trauma, todėl keliauti darėsi sunku, tačiau žinojome, kad niekada nebūsime vieni.

Esame dėkingi didelei komandai žygio organizatorių ir draugų ar net visai nepžįstamų žmonių, kurie kasdien rašo, klausia, kaip sekasi, ir linki gero kelio. Gaudami jūsų palaikymą jaučiamės kaip ant sparnų, šiek tiek pakylame virš žemės ir eiti pasidaro lengviau.

Dėkojame Skuodo amatų ir paslaugų mokyklai, kad priėmė mus savo bendrabutyje, kur nusiprausę ir pavalgę skanius operatoriaus Mantrimo paruoštus pietus galėjome susitvarkyti ir pailsėti.

Asmeniškai dėkoju Mažeikių ligoninės priimamajame budėjusiai seselei ir traumatologui už apžiūrėtą ir susiūtą dešinės kojos kelį bei nuraminimą, jog sužeidimas nerimtas ir greitai viskas bus gerai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką