Tiesiogiai
15min be reklamos
2014 08 14, 17:44

5 argumentai rudenį kelti sparnus į Bodrumą

Neturintys laiko atostogoms turėtų pagrįstai sunerimti. Paskutinis vasaros mėnuo – jau įsibėgėjęs, o ruduo – vos už kelių nuraudusių medžių. Verta pamastyti apie poilsiautojų iš Lietuvos itin pamėgtą atostogų kryptį – Turkijos Bodrumą, kuriame dar ir pirmoje rudens pusėje karaliaus vasariški orai. Tuo tarpu Turkijoje jau ne vienerius metus gyvenanti dainininkė DONATA VIRBILAITĖ pastebi Bodrumo universalumą: „Jame galima rasti visko – nuo ramybės ir švariausių paplūdimių iki trankių diskotekų ligi ryto“.
Turkijos kurortas Bodrumas
Turkijos kurortas Bodrumas / „Scanpix“ nuotr.

1. Tobulas atostogų oras 

Koncertuoti į Bodrumą vykusi Donata mieste praleido 4 dienas. „Tai nėra didelis laiko tarpas, tad labai daug pamatyti neteko. Vis dėlto pakrantė, paplūdimys man paliko labai didelį įspūdį, – pasakojo dainininkė. – Bodrume apsilankyti tikrai verta, nors man asmeniškai visa Turkija – be galo graži, o kiekvienas jos kurortas turi vis kitokią aurą“. 

Be Sienų nuotr./Donata laimės dabar ieško Turkijoje
Be Sienų nuotr./Donata laimės dabar ieško Turkijoje

Pirma, ką poilsiautojas patiria vos nusileidus lėktuvui į daugelio jau pamėgtą kurortą – tai fantastiškas Viduržemio jūros oras. Žalsvai žydras ir skaidrus vanduo, akinančio smėlio paplūdimiai, kvieste kviečiantys išsitiesti ir mėgautis saulės voniomis, įlankos, lagūnos ir kvapą gniaužiančios uolingos pakrantės – viskas, atrodytų, Bodrume sukurta nuvyti rudeniškas nuotaikas ir įtraukti į tikrą atostogų sūkurį. 

2. Muziejai po atviru dangumi

Ilgos, saulėtos dienos – tikras malonumas mėgstantiems lankytis čia pat, po atviru dangumi, įsikūrusiuose muziejuose. Ant vieno iš septynių pasaulio stebuklų – antikinio Halikarnaso miesto pamatų – iškilęs Bodrumo kurortas leis bent trumpam palikti skubantį pasaulį už nugaros ir atsigręžti į šimtmečius gyvavusią kultūrą bei jos suformuotas tradicijas, įamžintas kvapą gniaužiančioje senojoje kurorto architektūroje. 

„Bodrumas – be galo gražus miestas. Vien žvilgtelėjus į žemėlapį matyti, kokioje nuostabioje vietoje išsidėsčiusios šio miesto pakrantės, tad net ir vėsesniais orais tai – populiari atostogų vieta“, – pasakojo D. Virbilaitė. 

3. Geriausi Europos ir pasaulio viešbučiai

123rf.com nuotr./Viešbučiais užstatyta Bodrumo pakrantė naktį
123rf.com nuotr./Viešbučiais užstatyta Bodrumo pakrantė naktį

Ne paslaptis, kad dažnas poilsiautojas Turkijos kurortus renkasi būtent dėl itin gerą vardą pelniusių viešbučių. Bodrume galima mėgautis penkių žvaigždučių viešbučiais su nepriekaištingai prižiūrimomis lauko terasomis, mėlyna vėliava apdovanotais paplūdimiais, jūros pakrantės draugija, šiuolaikiškais ir tvarkingais numeriais, vakarinėmis programomis tiek dideliems, tiek ir mažesniems. Išsiilgusiems žalumos Bodrumas gali pasiūlyti parko apsuptyje įsikūrusių viešbučių (pvz., „Accasia Hotel 3+“) ramiam šeimos poilsiui. O mėgstantys pažintines išvykas gali rinktis naujo, visai greta maršrutinio transporto linijos bei paplūdimio įsikūrusio, viešbučio „Isis Charm Beach Hotel 4*“ paslaugas.

4. Galimybė pagauti vėją ir bangas

Jau spėjusiems išmirkti viešbučių baseinuose, Bodrumo pakrantes skalaujančios bangos provokuoja išmėginti ir kiek ekstremalesnę laisvalaikio pramogą –  buriavimą bei jėgos aitvarus. Įlankų gausa garsėjantis kurortas svetingas ir buriavimo profesionalams, ir mėgėjams, o sezono uždarymo taurės jachtų regata, kurioje jėgas išbando puikiausi laivai, pritraukia galybę smalsuolių. Norintiems ne tik pasigrožėti vaizdais, bet ir patiems išmėginti šią aktyvią laisvalaikio pramogą, rekomenduojama vos už 20 km nuo kurorto esančioje gyvenvietėje Fenero (Alkyjanar) veikianti buriavimo mokykla. 

istockphoto.com nuotr./Priš leidžiantis į ekstremalias keliones verta pasirūpinti draudimu
istockphoto.com nuotr./Priš leidžiantis į ekstremalias keliones verta pasirūpinti draudimu

Turkijos kurortai, o ypač – Bodrumas, garsėja poilsiautojams siūlomų pramogų gausa ir tam pasitelkiamas ir palankus krašto klimatas, ir gamtos dovanos, ir žmogaus sukurtos pramogos. Todėl Bodrume sau patinkančių pramogų ras kiekvienas. Tą patvirtina ir D. Virbilaitė: „Bodrumas – gana universalus kurortas, kuris tinka ir ramiai popietei su šeima, ir jaunimui, kuris ieško trankių naktų klubuose“. Pati Donata, jau išmėginusi daugelį Turkijoje siūlomų originalių pramogų, prisipažįsta per atostogas dažniausiai besimėgaujanti tiesiog saule ir jūra. 

5. Kelionė viena, šalys – dvi 

Atvykusiems į Bodrumą, „Tez Tour“ siūlo pasinaudoti proga ir nuvykti į Graikiją – plaukiojančiu sodu vadinamą Koso salą. Siaurutės mažo miesto gatvelės, jaukios, prisėsti kviečiančios kavinukės įsipina į turistų pamėgtas ir gausiai lankomas vietas: miesto pasididžiavimu jau spėjusią tapti XIV a. „Neratzia“ tvirtovę, miesto traukos centrą – daugybę jachtų ir laivų pritraukiantį uostą, Asklepiono šventyklos liekanas bei visai greta išsidriekusius mažus kaimelius, kuriuose galėsite pamaloninti ne tik akį, bet ir skrandį.

Vasaros top – Graikijos salos. Kosas. L. Šepetienės nuotr.
Vasaros top – Graikijos salos. Kosas. L. Šepetienės nuotr.

Taigi viską susumavus – vos trys valandos kelio lėktuvu, akiniai nuo saulės bei gera nuotaika – viskas ko reikia, kad galėtumėte praleisti nepamirštamas atostogas Bodrume. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką