2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

5 geriausios šalys atostogoms, jeigu esi introvertas

Jeigu esi introvertas, vienas iš svarbiausių kriterijų renkantis atostogų kryptį – kad ten būtų galimybė pabėgti nuo žmonių minių.
Kanada
Kanada / 123rf.com

Comparethemarket.com įvardijo dar daugiau kriterijų, kurie svarbūs introvertams ieškant atostogų variantų. Jiems svarbu, kad būtų pakankamai daug žalumos pasivaikščiojimams, taip pat nedidelių, šeimos valdomų B&B viešbutukų, taip pat ne itin brangių restoranų bei daug lankytinų vietų.

Atsižvelgę į šiuos dalykus, comparethemarket.com įvardijo penkias šalis, kurios kone labiausiai tinka introvertų atostogoms. Keliauti į jas dabar nebūtina, o į ne visas ir galima. Bet planuodami ateities keliones – prisiminkite.

1. Rusija

123rf.com nuotr./Maskva, Rusija
123rf.com nuotr./Maskva, Rusija

Didžiausia plotu valstybė, kurioje gyvena tik 146 mln. žmonių. Jeigu norisi pabėgti nuo civilizacijos, čia tai padaryti lengva. Gyventojų tankumas Rusijoje – vos 9 žmonės kvadratiniame kilometre. Palyginimui, Lietuvoje – 43 žm/kv.km, o tankiausiai apgyvendintoje valstybėje Monake – net 15 tūkst. žm/kv.km.

Rusijoje yra 48 nacionaliniai parkai, bet net ir apsistojus mieste toli nuo gamtos nenutolsite. Kad ir Maskvoje – net 40 proc. miesto teritorijos užima parkai, sodai ir miškai. Šalyje taip per beveik 66 proc. viešbučių klasifikuojami kaip maži B&B arba svečių namai.

2. Kanada

123rf.com nuotr./Ežeras Kanadoje
123rf.com nuotr./Ežeras Kanadoje

Kanada turi ką pasiūlyti bet kokiam keliautojui. Jeigu nori didmiesčių – čia pakanka metropolių. Jeigu nori gamtos – čia rasite tokių įstabių kalnų ir miškų, kad jiems vargiai kas prilygs.

Milžiniška teritorija ir 37 mln. gyventojų reiškia, kad žmonių tankumas čia labai mažas – vos 4 kvadratiniame kilometre. Tad kai nusibos Toronto metropolis, kone vienui vienas galite patraukti į vieną iš 39 nacionalinių parkų.

3. Argentina

123rf.com nuotr./Argentina, ledynas Patagonijoje
123rf.com nuotr./Argentina, ledynas Patagonijoje

Garsėjanti tango ir skania jautiena, Argentina suderina savyje ir aistringą Pietų Amerikos kultūrą, ir ramybę bei atsipalaidavimą.

37 nacionaliniai parkai nustebins net ir patyrusį keliautoją. Čia gali ir gėrėtis Andų kalnais, ir ledynais, ir įspūdingais kriokliais.

Gyventojų čia – 44,4 mln., tad ne taip ir sunku bus rasti tobulų vietų pabėgimui nuo žmonių Argentinos platybėse.

4. Australija

Vida Press nuotr./Didysis vandenyno kelias Australijoje
Vida Press nuotr./Didysis vandenyno kelias Australijoje

Australija – ideali vieta tiems keliautojams, kurie neieško ramaus poilsio, trokšta peržengti savo komforto ribas ir neužsisėdėti vienoje vietoje.

Šalis yra svajonė laukinės gamtos mylėtojams. Nuo ilgų paplūdimių iki plačių dykynių centrinėje Australijoje – čia lengva ir kelias dienas nesutikti jokių žmonių.

Beje, beveik 60 proc. viešbučių klasifikuojami kaip maži B&B arba svečių namai.

5. Suomija

123RF.com nuotr./Suomija
123RF.com nuotr./Suomija

Koks gali būti sąrašas apie introvertams tinkančias valstybes be Skandinavijos šalies? 5,5 mln. gyventojų turinti Suomija dažnai stereotipiškai laikoma introvertų šalimi.

O ir ką veikti čia gausu variantų – žygiuokite vešliais miškais, tyrinėkite Helsinkio gatves, leiskitės į pačią šiaurę už poliarinio rato. Ten elnių sutiksite daugiau nei žmonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką