15min be reklamos
05 19

6 įspūdingos Baltijos jūros salos: čia sužavės krateriai, didingi skardžiai ir baltas smėlis

Daugybė keliones mėgstančių žmonių dalijasi įspūdžiais iš Maltos, Kipro, Kretos ar kitų žinomų Europos salų, lepinančių šiluma ir įdomiu kultūriniu paveldu. Mūsų Baltijos jūra taip pat gali pasigirti salomis – o kiek jų jau esate aplankę? Jei dar tik mąstote tai padaryti, 15min siūlo pasižvalgyti po pačias įdomiausias Baltijos salas ir pasisemti naujų kelionių idėjų.
Riugeno sala, Vokietija
Riugeno sala, Vokietija / 123RF.com nuotr.

1

Gotlando sala, Švedija

Gotlando sala, kuri priklauso Švedijai, yra antroji pagal dydį visoje Baltijos jūroje. Ši sala dar žinoma dėl gausaus vikingų paveldo. Čia išvystumėte vikingų valčių, jų kapaviečių ir kitų įdomybių, susijusių su garsiaisiais vandenų klajūnais.

123rf.com nuotr. / Akmeniniai „pirštai“ Gotlande
123rf.com nuotr. / Akmeniniai „pirštai“ Gotlande

Turbūt pats lankomiausias ir žinomiausias salos miestas – Visbis, kurio istorinis centras net įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Čia pat – įamžinimo verti įspūdingieji Šv. Katerinos bažnyčios griuvėsiai.

Gotlandas tikrai turėtų patikti gamtos mylėtojams. Šioje saloje yra eglynų, viržynų, ežerų, įdomių karstinių urvų, prie jūros gausu įvairių formų akmeninių „pirštų“, kurie vadinami raukais. Tokios gamtos skulptūros Gotlande susiformavo iš kalkakmenio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kimčių ekspertas pasakoja viską, ko iki šiol nežinojote apie šį Azijos virtuvės stebuklą, ir dalinasi autentišku receptu
Reklama
„Švyturys-Utenos alus“ jungiasi prie „Stiprūs kartu“ ir „Blue/Yellow“ pagalbos Ukrainos našlaičiams
Reklama
„Mantingoje“ laimę atradę darbuotojai: „Čia siekiame geriausio rezultato“
Reklama
Testas: atsakykite į 10 klausimų apie „Apple Watch“ laikrodžius ir laimėkite 200 EUR dovanų kuponą!
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką